תצוגת קסטרו

בגיל 17 הוא נחשב לאחד הכשרונות הגדולים בארץ כששיחק בנוער של הפועל פתח תקווה,כעת בגיל 25 אחרי עונה בהפועל הרצליה מליגה א' צפון שלוותה בפציעה לא קלה עומד יניב קסטרו עם החלטה לא פשוטה לגבי המשך הדרך בכדורגל.ראיון עם הקשר המוכשר שחוסר מזל ליווה אותו לאורך הקריירה.

בליגות הנמוכות מסתובבים המון שחקנים שהגיעו לשם רק במקרה,חוסר מזל מנע גם מיניב קסטרו קשרה המוכשר של הפועל הרצליה לעשות את הפריצה הגדולה שמספר לא קטן של מומחים חזו לו בעבר.כעת בגיל 25 וחצי עם פציעה קשה בברך קסטרו מתלבט כיצד ואיך להמשיך את הקריירה שלא נסקה לגבהים שציפה להם.לפני זמן קצר שוחחנו עם יניב לגבי סיכום העונה שלו ויותר חשוב מכך לגבי מה צופן העתיד לשחקן שעדיין לא מימש את הפוטנציאל שטמון בו.

 

יניב,לאלו שלא בקיאים בקריירה שלך עד כה,באילו קבוצות שיחקת?

"שיחקתי בנוער של הפועל פתח תקווה ומשם עברתי להכח שהתפרקה,משם שיחקתי שנה וחצי בשקמה רמת חן שבעונתי המלאה היחידה שם עלינו מליגה א לליגה ארצית.אחר כך שיחקתי שלוש שנים בהפועל רמת גן איתה לקחתי גביע הטוטו וכמובן עליתי עמה ליגה.הייתי גם במחנה יהודה ומשם הגעתי לראשון לציון בתחילת העונה הנוכחית אך התנאים הכספיים לא הסתדרו וכך הגעתי להפועל הרצליה."

 

יניב קסטרו,"יש חומר אנושי טוב בהרצליה".(צילום:לירן דורף)

 

מה היה חסר להפועל הרצליה השנה לעשות את קפיצת המדרגה ולהאבק עד הסוף בצמרת?

"תחילת העונה הגרועה שלנו גרמה לכך,משהו בתוך הקבוצה לא התחבר בזמנו,למרות שגיא רוזנצוויג המאמן דאז היה נהדר והיה קליק טוב בינינו.שבני טבק הגיע היינו עמוק בתחתית והקבוצה פתאום החלה לפרוח,הקבוצה החלה להבקיע ולנצל את ההזדמנויות דבר שלא קרה בשליש הראשון של העונה.כנראה הזעזוע בעמדת המאמן עבד למרות שרוזנצוויג הוא מאמן מצויין."

 

האם בואו של בני טבק לאימון הקבוצה עשה הבדל?

"בני לפני בכלל שהוא מאמן הוא בן אדם טהור,הוא חבר שאפשר לדבר איתו על הכל גם מחוץ לתחום הכדורגל,הוא אמנם המאמן אבל גם אבא שני כאן להרבה שחקנים,אין ספק שהאימונים הם ברמה של ליגת על,אנו גם עומדים על המגרש טקטית מצויין.בני לימד אותנו מוסר עבודה מהו ואין ספק שמבחינת ידע הוא צריך לאמן בליגת על,לא פחות.באמצע
העונה שהייתי חייב לעבור ניתוח,הוא ביקש ממני לנסות ולסחוב כמה שאוכל בגלל שמצב הקבוצה לא היה טוב,למאמן אחר סביר להניח שהייתי מסרב אבל בשבילו הסכמתי והמשכתי כמה שיכלתי.הוא תמיד מפרגן ואין ספק שברמה האישית הוא שיפר אותי מאוד."

 

בני טבק,"לפני שהוא מאמן הוא חבר ואבא שני לשחקנים".(צילום:לירן דורף)

 

מה מייחד את הפועל הרצליה כקבוצה?

"אנחנו מאוד נהנים לשחק ביחד,יש המון פרגון בקבוצה הצנועה הזו ואנו משחקים במתקן נהדר.יש המון שחקנים שמבלים יחדיו גם מחוץ לכותלי המגרש ואין ספק שזה תורם לאחדות על המגרש.יש חומר אנושי טוב מאוד שקשה למצוא בקבוצות אחרות."

 

איך אתה מסכם את העונה באופן אישי?
"הייתי לי עונה טובה מאוד במישור האישי,בישלתי לא מעט שערים והייתי בורג מרכזי בקבוצה,נהניתי מאוד מהחיבור על המגרש וכמובן התחברתי מאוד גם לבני טבק.בליגה הזו הותרתי את חותמי ואני מקווה שמי שראה אותי יודע מה אני שווה ואולי הפוטנציאל הגדול שעדיין טמון בי יפרוץ בעתיד,בהנחה שאחזור לשחק כדורגל."

 

קסטרו(באדום),"נהניתי מאוד מהחיבור על המגרש".(צילום:רועי קסטרו)


בנוער בפתח תקווה נחשבת ככשרון עולה עם עתיד גדול?איפה הנקודה בה הכל התפספס?

"אין ספק שבמעבר בין הנוער לבוגרים,מה שקורה למספר גדול של שחקנים.הייתי שחקן בולט מאוד בקבוצת הנוער אך לדאבוני בשנה שעליתי לבוגרים של הפועל פ"ת אימן בזמנו ניר לוין שלא נתן מספיק קרדיט לשחקני הבית.למעשה הייתי השחקן היחידי מהנוער שבכלל התאמן באותה שנה בבוגרת.רק סמוך לתחילת מחנה האימונים החליט לוין לשחרר אותי,הכל יכל היה להסתדר מכיוון שמצאתי אז בית חם אצל מוטי איוניר בהכח אבל אז הקבוצה התפרקה עקב בעיות כספיות ובנוסף הצבא החל לעשות לי בעיות עם שחרורים לאימונים.פספסתי אז חצי עונה ולבסוף הגעתי לשקמה רמת חן,אין ספק שחוסר מזל גדול ליווה אותי בשנה הזו.אחר כך הגעתי להפועל רמת גן והייתי שם שחקן הרכב עד שהגיעה הפציעה בכף הרגל שהשביתה אותי חצי שנה,הפציעות המרובות שעברתי דחו לי את הפריצה הגדולה ללא ספק."

 

מי המאמן שהשפיע עלייך בקריירה יותר מכולם?

"נהניתי מאוד להתאמן ולשחק אצל אריק גילרוביץ' בשקמה ובראשון לציון,אריק נשמה טובה וחבר אמיתי.אתה יכול לדבר איתו על הכל,תמיד תמצא אוזן קשבת ומעטים המאמנים שאתה יכול לסמוך עליהם לחלוטין כמו על אריק.גם אצל גיא רוזנצוויג נהניתי להתאמן וכמובן כעת אצל בני טבק שבשבילי היה אגדה גם כשחקן וגם כמאמן."

 

קסטרו(באדום),"חוסר מזל גדול ליווה אותי".(צילום:לירן דורף)

 

איזה שחקן בארץ ובעולם אתה מעריץ?

"בארץ מאז ומתמיד אייל ברקוביץ',שחקן שעשה הכל על המגרש מתי שרק רצה,בעולם כמובן שאת צ'אבי מברצלונה,אנו משחקים פחות או יותר על אותה משבצת וכל שבוע אני נהנה לראות אותו והוא רק הולך ומשתבח עם הזמן."

 

אילו שחקנים בהפועל הרצליה לדעתך מתפספסים ויכולים לשחק בליגה גבוהה יותר?

"לדעתי טל בובליל הבלם שלנו שהוא בלי קשר גם חבר טוב מחוץ למגרש יכול בשקט לשחק בליגה הלאומית אם לא למעלה מכך,אני מאמין שמי שראה אותו רשם בפנקס את שמו ואין לי ספק שהוא מתבזבז מבחינת היכולת שלו בליגה א.גם יניב דוד שעשה סיבוב כבר אשתקד בהפועל פתח תקווה ומככב בליגת הכדורגל באולמות יכול בשקט לשחק בליגה גבוהה יותר."

 

קסטרו(מימין)עם טל בובליל."טל מתבזבז בליגה הזו".(צילום:רועי קסטרו)

 

ספר לנו על משחק הפרידה העונה.

"זה קרה במשחק מול עירוני טבריה,בני טבק הוציא אותי בדקה ה-80 וכולם עמדו ומחאו לי כפיים,זה היה מאוד מרגש ,אני מודה.כל השחקנים באו וחיבקו אותי גם של הקבוצה היריבה,אבישי ז'אנו שמשחק בטבריה חשב שעושים לי מחווה בגלל שאני עובר קבוצה או משהו,הוא היה בהלם שהבין ששיחקתי חודשיים פצוע ועם לקיחת כדורים כל יום בגלל הכאבים בברך.אני תמיד אזכור את המשחק הזה כי יתכן שזהו היה משחק הפרידה שלי מהכדורגל."

 

האם הפגיעה בברך חמורה והאם תשחק גם בעונה הבאה?

"קשה לדעת נכון לעכשיו,עוד שבוע אני מוריד את הקביים ובדריכה הראשונה על הרגל כבר אדע את התשובה,יש לי פגיעה לא קלה בסחוס(שחיקה)ומדובר בזמן החלמה של כמעט חצי שנה מכיוון שצריך לבצע השתלת סחוס חדש,אני צריך לעשות את השיקול האם זה כדאי מבחינתי לעשות את כל התהליך.נפצעתי לא מעט בקריירה הקצרה שלי,גם ברצועות גם במיניסקוס וכל פציעה שעברתי השביתה אותי לזמן ארוך.אין לי ספק בכלל שאלמלא הפציעות הייתי משחק עכשיו ברמות הגבוהות ביותר."

 

יניב קסטרו."עוד שבוע אדע מה עתידי בתחום הכדורגל".(צילום:רועי קסטרו)תגובות

+ הוסף תגובה
1
היה כשרון בהפועל
(כחול לעד: 18:19 07-05-2009)
היה כשרון בהפועל פתח תקווה אבל כרגיל לא מקדמים שחקני בית אצלנו כבר שנים.חבל לשמוע שאולי יסיים קריירה מאחל לו רק טוב כמו שאר יוצאי הקבוצה.
2
היה אצלנו
(המכתש גועש: 18:48 07-05-2009)
היה אצלנו שיחק כקשר אני זוכר שהוא נפצע אמרו שבכלל לא יחזור לשחק לא היה שחקן גדול ברמת גן אבל היה יציב וידע למסור טוב מקווה שימשיך לשחק הוא עדיין צעיר
3
לכחול לעד
(123: 18:57 07-05-2009)
מה הקשר לא מקדמים שחקני בית בשנים האחרונות? איזה שטויות אתה כותב. בשנים שהוא שיחק קודמו הרבה שחקנים צעירים מהנוער, כמו זנדברג, שבחון,יחיאל ועוד ועוד חוץ מזה, בקבוצה עם תקציב של 24 מיליון שקל לא היה לו מקום
4
תגובה לכחול לעד
(****: 19:06 07-05-2009)
דבר ראשון בשנים שהוא שיחק לא העלו אף שחקן בית ודבר שני השחקנים הנ"ל בתגובה לא באותו שנתון של יניב קסטרו.(גדולים בשנתיים). בקשר לתקציב לא היה לו מקום למה כמה אתה חושב שהוא היה מרוויח?!
5
למגיב 123 אתה טועה ומטעה
(שמיר תעלם: 19:29 07-05-2009)
קודם כל זנדברג ויחיאל לא שחקני בית שלנו,אחד שיחק כבר בבוגרים של הפועל רמת גן שקנינו אותו ואחד בא מגדנע.שחקני הבית היחידים שעלו אז וגם שיחקו היו יוסי רוזן ועידן הלל.דבר שני קסטרו בכלל לא במחזור של מי שציינת הוא הרבה קדימה עם רוזנפלד ורצבי אז מה הקשר?
6
היו אצלנו הרבה כשרונות
(שער 4 מלחמה: 20:12 07-05-2009)
היו כל כך הרבה כשרונות בהפועל שניבאו להם עתיד ולא התפתח מהם כלום.היה עידן הלל היה דניאל אבס היה יוני רוזנפלד היה ערן כהן היה הררי היו הרבה שעברו! על כמה מהם אנחנו שומעים היום?
7
קסטרו ווינר בנשמה
(חבר טוב: 21:10 07-05-2009)
אחרי כ"כ הרבה פציעות בהן הספידו את קסטרו ולא נתנו לו סיכוי לחזור למגרשים הוא התעלה מעל לכל וחזר בגדול, אני מאמין שבע"ה הוא יחזור לשחק ועם קצת מזל גם יגיע לככב גם בדרגים הגבוהים....אוהב אותך אחי
8
קסטרו ווינר בנשמה
(אושרי: 21:15 07-05-2009)
אחרי כ"כ הרבה פציעות, חוסר מזל והספדים רבים על הקריירה שלו מצליח להוכיח קסטרו את חזרתו לכושר שיא אחרי כל ניתוח ובין פציעה לפציעה... אני מאמין ומאחל שבע"ה יחזור למגרשים ועם מעט מזל גם יצליח לככב ברמות הגבוהות...בהצלחה אחי, אוהב אותך!!!
9
אחלה כתבה !
(אמיר: 21:36 07-05-2009)
לירן אחי ! כתבה מצויינת !
10
בני טבק
(שחקן נוער: 22:36 07-05-2009)
בני טבק מאמן ענק,כל מילה שנרשמה עליו כאו היא אמת הוא אימן אותי בעבר ואין לכם מושג מה היכולות שלו.כמו שקסטרו אומר הוא צריך לאמן בליגת על.
11
יניב קסטרו,האיש והכדורגל...
(טל שלום: 22:53 07-05-2009)
יניב לא רק שהוא אחד השחקנים הטובים בתפקידו אלא גם יש לו מוסר עבודה רב,מי שראה אותו בחדר כושר מתאמן ומשקיע יודע שיש לו רצון ורעב גדול להצליח בכדורגל שלנו , קסטרו אני מאחל לך החלמה מהירה ואם תאמין הכל אפשרי...
12
מכבי יפו עקבו אחריו בסוף העונה
(אחד שראה: 23:33 07-05-2009)
הם רוצים אותו
13
השקמה לעד...
(שחר: 15:42 08-05-2009)
אחד ששיחק איתו יודע מה הוא שווה...שווה הרבה. לחימה של נמר רצון של אריה. אף פעם לא מוותר או מתייאש חבר טוב שאפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות... מאחל לך הצלחה! ותמיד תזכור שהכי חשוב בחיים זה הבריאות!!! את כל השאר ניתן לקנות בכסף.. אוהב אותך אחי.
14
קסטרו אימפריה
(moris: 18:36 08-05-2009)
ריברי מבוזבז
15
ווינר בנשמה
(אריק גילרוביץ: 16:38 11-05-2009)
אין הרבה שחקנים עם מוסר עבודה, נחישות ורצון לשחק כמוהו. כישרון גדול. מקווה שיחליט בכל מקרה על חזרה למגרשים. יש גיל שאפשר לחזור בקלות ויש גיל שרוצים אבל כבר לא יכולים.. בהצלחה קסטרו מאן לאן שרק תלך !

סקר דאבל פס

מי המועמדת העיקרית לרדת לליגה ב' מליגה א' צפון?