חלוקת נקודות בדרבי הקטן של פתח תקווה

יצאו רק עם נקודה. שחקני עמישב (פרנסיסקו דיסטסיו) יצאו רק עם נקודה. שחקני עמישב (פרנסיסקו דיסטסיו)
משחקי הפלייאוף במחוז הדרומי של ליגה ב' נפתחו עם קרב מרתק בין מחנה יהודה לעמישב. בוזגלו: "משחק חוץ קשה מאוד מול קבוצה מצוינת שסיימה במקום הראשון"

הדרבי הקטן של פתח תקווה, הפועל מחנה יהודה מול עמישב, הוא אחד המשחקים המסקרנים בליגות הנמוכות ונערך בפתיחת משחקי הפלייאוף של ליגה ב'. מחנה סיימה את העונה במקום הראשון בדרום א' (בית א') ואילו עמישב פתח תקווה יריבתה שסיימה במקום השלישי (בית ב'), אך הצליחה לבסוף לסיים במקום שמוביל לפליאוף.

למעשה הפליאוף ליגה ב' דרום א' כולל את הקבוצות שסיימו במקום הראשון מחנה יהודה וקלנסוואה, את הקבוצות שסיימו במקום השני כמו אורתודוקסים יפו וקרית אונו ואת הקבוצות שסיימו במקום השלישי עירוני בית דגן ועמישב.

הדרבי של פתח תקווה היה מרתק גם בזכות העובדה שהמאמן, אוהד בוזגלו, הוא זה שמוביל את עמישב וזאת לאחר שנתיים שחזר למגרשים ולימים הפך לאישיות מפורסמת מאוד (הישרדות VIP/הבוזגלוס) ובעברו נחשב למאמן עם עתיד מבטיח והיה לאחד המאמנים הבכירים בליגות א', שברזומה שלו גם אימון בלאומית (הפועל ירושלים). מהעבר השני הקבוצה של רמי צבי דרסה את הקבוצות בחלק שלה וברוב העונה היתה במקום הראשון.

המשחק התחיל עם אגרסיביות מטורפת של שתי הקבוצות, ריבוי עבירות ומצב המשטח הרעוע לא הוסיף לרמת המשחק שבעיקר התנהל בגובה ובמצבים נייחים. בדקה ה 15 כדור עומק של מתי אפללו מגן עמישב מצא את עדן שעשע מול צחי שרון, ושעשע בנגיעה רכה שולח את הכדור לרשת וקבע 1:0 מהיר ומפתיע לאורחים.

מחנה יהודה חיפשה שיוויון והחלה ללחוץ את עמישב שמצידה יצאה למתפרצת אדירה, כאשר שוב עדן שעשע מצא עצמו לבד מול שרון והפעם השוער הוותיק מנע שער בטוח והציל את קבוצתו מפיגור כפול כבר בדקות הראשונות. על סף המחצית הגיע השיוויון של אורן שירי שניצל הדיפה לא טובה של השוער דניאל מכלוף וקבע 1:1.

המחצית השניה היתה קצת פחות אגרסיבית מהראשונה עם שני מצבים טובים לשתי הקבוצות. עמישב עם החמצה של אור הרשקוביץ מתוך הרחבה והצלה של שרון ואילו בצד השני אוריאן יעקב סוחט הצלה ממכלוף. דווקא בדקות טובות של מחנה נגיעת יד של אורן שירי בדקה ה-70 גורמת לצהוב שני ואדום ומחנה נשארת בעשרה שחקנים.

עמישב עם חילופים התקפיים לא ממש הצליחה לנצל את היתרון ואילו מחנה הלכה לאחור לשמור על התוצאה ושתי הקבוצות יסתפקו לבסוף שנקודה שדי משקפת את המשחק.

מאמן עמישב, אוהד בוזגלו, סיכם: "משחק חוץ קשה מאוד מול קבוצה מצוינת שסיימה במקום הראשון. היה לא פשוט לשחק בתנאים האלה לשתי הקבוצות ובמסגרת כל מה שהיה אני די מרוצה ועם הפנים קדימה למשחק הבא".


 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
בוזגלו גונב דעת
(בוזה: 16:24 08-02-2022)
לא היה ולא יהיה מאמן כדורגל
2
בוזגלו מספר אחד בארץ
(מעריץץץ: 01:26 10-02-2022)

סקר דאבל פס

מי תהיה הקבוצה החמה ביותר בעונת המלפפונים?