הזיכרון הניצחי: ליאור בוקר ז"ל

חייך כל החיים. בוקר ז חייך כל החיים. בוקר ז"ל
יושב ראש מועדון ספורט פרדס חנה היה חברו הקרוב של אחד הלוחמים הבכירים שנספה באסון הכרמל. יותר מעשור עבר מאז ועדיין מאיר מרדכי זוכר את החיוך הכובש של ליאור בוקר

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל הוא אחד הימים הקדושים במדינת ישראל, יום שמביא עמו לא מעט סיפורים וזכרונות מלוחמי העבר וכך גם השנה הביא את סיפורו של יו"ר מועדון ספורט פרדס חנה - מאיר מרדכי.

האחרון היה בעברו החבר הקרוב של הלוחם, ליאור בוקר, ששימש כקצין אגף מבצעים במשטרת ישראל ונהרג בעת מילוי תפקידו באסון השריפה בכרמל ב-2010.

יותר מעשור לאחר הימים הקשים, הזיכרון של מרדכי עדיין טרי ובטור מיוחד הוא מספר: "הזמן עצר מלכת, רק כמה ימים לפני האירוע היו לנו תוכניות להמשך הדרך ישבנו יחד לתכנן את הטיול הארוך כבכל שנה והפעם החלטנו לטייל באיים הקרביים עם גיחה להוואי. המסלול היה מוכן לטיסה עם כל הפרטים הקטנים. יום לפני האירוע מתקשר אלי ליאור ושאל מה התוכניות שלי, אני עונה לו יש לי תוכנית לשבת לרופא שיניים ואז ליאור אומר לי שהיום קונה עץ להשלים את החדר של נאוה (באירוע נראו העצים שרופים) ביום שישי בבוקר ובצהריים מוזמנים לאכול על האש ובשבת יבוא איתי לרופא השיניים. כך הכל נעצר וליאור לא יחזור לעולם והתוכניות נשארו כמו שהם. למרות השנים שחלפו אין יום שליאור לא מ מעיניי, ובכל בוקר בעמדת הגילוח נזכר איך בטיסה האחרונה ביקש ממני לקנות סכיני גילוח במחיר מבצע".

"אין יום שליאור לא היה מתקשר אלי ואומר "החיים שלך דבש, מה עם הרמטכ"ל (הכוונה לבני החייל), מה שלום שני ילדיי וזה היה ריטואל שחזר עליו כל יום בשעות הבוקר. ליאור היה מפעל של אהבה לכל הסובבים אותו, אם זה בנותיו והוריו וילדיה של נאוה, ליאור היה נותן לכל אחד ואחד את ההרגשה שרק בשבילו הוא קיים".

"חסרונו של ליאור מורגש בכל ימות השנה, ובכל פעם שאנחנו טסים לחו"ל אז אנחנו נזכרים בליאור ואיך שהיה יושב בשקידה ומתכנן את הטיולים שלו עד הפרט הקטן ביותר. בכל שנה עשינו טיול גדול בעולם ויש לנו תמונות מכל טיול, כשאמירתו הממוחזרת נאמרת "היום יפה, השמש זורחת והחיים יפים מאוד", כך אני זוכר ואזכור את ליאור בוקר". 

תגובות

+ הוסף תגובה

סקר דאבל פס

מי תהיה הקבוצה החמה ביותר בעונת המלפפונים?