סיכום עונה - ליגה ג' גליל תחתון

סיכום העונה סיכום העונה
מ.כ. שפרעם עלתה לליגה ב', בסמת טבעון הייתה קרובה אך כשלה בפליאוף, בית"ר כפר כנא איכזבה ואחמד חגיר אחד שהיה מעל כולם

ליגה ג' גליל תחתון הייתה צמודה כמעט עד לסיום, כשמחזור אחד לסיום העונה, מ.כ. שפרעם ובסמת טבעון סיימו ביניהן ב-0:0, מה שנתן את האות לחגיגות העלייה של הראשונה. בסמת טבעון, מצידה, גברה בפליאוף על כפר יאסיף וגם על אבו סנאן אך נכנעה מול אחי עכו מליגה ב' במשחק המכריע על העלייה.

קצת מספרים לסיכום העונה: 3.6 שערים נכבשו למשחק כשאחמד חגיר מבסמת טבעון סיים כמלך השערים עם 26 כאלה. 4.1 כרטיסים צהובים נשלפו בממוצע למשחק כשמאהר ח'טאב מבית"ר כפר כנא ואדם רחייל מבסמת טבעון צברו 8 כאלה כ"א. 0.5 אדומים נשלפו למשחק כשחמישה שחקנים סיימו עם שתי הרחקות במהלך העונה.

מ.כ. שפרעם
בתחילת העונה סימנו את שפרעם כמועמדת לעלייה והיא גם ענתה על הציפיות. רק תשעה שערים ספגה הקבוצה כשמשחק המפתח היה הניצחון 0:2 בחוץ במחזור העשירי על בסמת טבעון. כזכור, מחזור אחד לסיום שתי הקבוצות סיימו בתיקו מאופס בשפרעם שנתן את האות לחגיגות העלייה הרשמיות.

מכבי בסמת טבעון
זה לא היה רחוק, אבל הקבוצה הסימפטית לא הצליחה לעלות ליגה גם לא דרך הפליאוף, לאחר שנכנעה בפנדלים לאחי עכו מליגה ב'. בשנה הבאה ינסו בבסמת טבעון שוב להלחם על העלייה ועם קהל האולטרס הנפלא שלה שמלווה אותה, היא יכולה לעשות את זה. כאמור, אחמד חגיר בלט העונה בשורות הקבוצה עם 26 שערים.

מ.ס. כפר יאסיף
הפתעת העונה ללא ספק. הקבוצה קיימת רק שנתיים ולאחר שנה ראשונה בה סיימה במרכז הטבלה, עשתה העונה קפיצה גדולה בדרך למקום השלישי, כשאחר כך כבר נכנעה בשלב הפליאוף לבסמת טבעון.

בית"ר כפר כנא
ומהפתעת העונה לאולי אכזבת העונה. כבר כמה עונות שכפר כנא מדשדשת במרכז הטבלה, אך המקום הרביעי בו סיימה הקבוצה העונה דווקא מהווה כישלון. טארק זרעיני הרשית 11 שערים העונה וכפר כנא תנסה שוב בעונה הבאה.

מ.ס. צעירי כפר מנדא
עונה ראשונה וטובה עבור הקבוצה שנוסדה רק בתחילת השנה. עם טאהא זידאן שכבש תשעה שערים ונצחונות יפים במהלך העונה על כפר יאסיף ובדרבי מול מכבי, אפשר לסכם שזו הייתה עונת בכורה לא רעה.

הפועל בני דיר אל אסד
בשלוש העונות הקודמות ביחד השיגה דיר אל אסד 22 נקודות משותפות. את העונה האחרונה היא סיימה עם 18, מה שמעיד על שיפור ניכר, בטח גם בעמודת הספיגות (ספגה 49 שערים). נראה אותם ממשיכים להשתפר גם בעונה הבאה?

אהלי טמרה
הקבוצה הצנועה מטמרה קיימת זו העונה הרביעית ובכל שלוש העונות הקודמות היא לא סיימה מתחת למקום החמישי, כך שהמקום השביעי בו סיימה העונה מהווה סוג של החמצה עבורה.

מ.ס. שפרעם
הקבוצה השנייה של שפרעם אמנם לא ציפתה לעלות ליגה, אבל לסיים במקום השמיני זה בהחלט מאכזב עבורה. גם הפסדים למכבי כפר מנדא ולעירוני אעבלין, שסיימו מתחתיה בטבלה, לא מוסיפים הרבה כבוד לעונה המאכזבת של הקבוצה.

מכבי כפר מנדא
בעונה שעברה הקבוצה הפסיקה את פעילותה, אך בשנים קודמות היא הייתה חברת מרכז טבלה ומעלה, כך שמקום תשיעי עם שני נצחונות בלבד נחשב כישלון.

הפועל עירוני בני אעבלין
אעבלין הצנועה חזרה העונה לפעילות לאחר ארבע שנים, אך למעט עונת 2013/14, בה סיימה שנייה, היא מעולם לא קראה תיגר בצמרת. אעבלין השיגה העונה שני נצחונות בלבד ואולי בשנה הבאה נראה אותה מצליחה קצת יותר.

מכבי עין מאהל
עוד קבוצה שלא סיימה את העונה. עין מאהל הספיקה להשיג שתי תוצאות תיקו בשישה משחקים בהם שיחקה לפני שפעילותה הופסקה וכל תוצאותיה התבטלו. עלי חביבאללה עוד הספיק לכבוש עבורה שלושה שערים לפני שחזר לבני מוסמוס מליגה ב', בה גם פתח את העונה.


 

סקר דאבל פס

מי תהיה הקבוצה החמה ביותר בעונת המלפפונים?