סיכום עונה - ליגה ג' שומרון

מ.ס. קרית ים הייתה בליגה משלה, מכבי קרית ים התרסקה לקראת הסיום, קרית אתא שוב התבזתה ומריק שמחייב אחד שהפציץ לא פחות מ-44 שערים

גם ליגה ג' שומרון סיימה עוד עונה והשנה קיבלנו את הקבוצה הכי מושלמת בתולדות הכדורגל הישראלי, מ.ס. קרית ים שניצחה את כל משחקיה ואף שברה את שיא השערים לעונה. קרית חיים הפתיעה כשסיימה במקום השני אך כשלה מול אור עקיבא בפליאוף שכשלה בעצמה מול נציגת ליגה ב'. מכבי קרית ים והיורדת מליגה ב', איחוד בני ג'ת, קיוו להאבק בצמרת, אבל כשלו לקראת סיום העונה. ובתחתית - בית"ר קרית אתא שוב סיימה אחרונה עם ניצחון ליגה בודד.

וקצת נתונים: 4.9 שערים נכבשו למשחק, כשמ.ס. קרית ים כבשה לבדה 153 שערים ומריק שמחייב שלה חתום על 44 מהם. 3.3 כרטיסים צהובים נשלפו למשחק כשישראל משה הוא המוצהב של העונה עם תשעה כאלה. 0.2 אדומים נשל]ו למשחק כשחן כליף ונווה בליברג, שניהם מכרמל חיפה, הורחקו פעמיים כ"א.

מ.ס. קרית ים
שלמות. אין מילה אחרת לתאר את הקבוצה שחזרה לפעילות לאחר עשור ושכיוונה מיד לעלייה. עם דורון בן דור, שהפך להיות קבלן עליות, כמנהל מקצועי, השמיים היו הגבול והקבוצה שברה כל שיא אפשרי. 22 משחקי ליגה הסתיימו בניצחונות, 153 שערי זכות (שיא כל הזמנים לקבוצה בעונה) ורק שמונה שערי חובה. מריק שמחייב סיים כמלך השערים עם 33 כיבושים כשגם איתי מגל רשם עונה מצויינת עם 24 שערים. בקבוצה כבר החלו לעבוד על העונה הבאה בליגה ב' ואולי ינסו לרשום עוד עלייה היסטורית.

הפועל קרית חיים
לאחר כמה שנים שבהן לא היוותה פקטור משמעותי בליגה ובעונה שעברה אף פספסה במעט את המקום הפליאוף, העונה קרית חיים הפתיעה בגדול כשסיימה שנייה, אך נכנעה לאור עקיבא בפליאוף. עדן עובדיה המצוין סיים כסגן מלך השערים כשהפציץ 28 פעמים לרשת. 

מ.כ. אור עקיבא
בעונה השנייה לקיומה ולאחר שסיימה חמישית בעונה שעברה, במ.כ. אור עקיבא יכולים להתגאות על עונה טובה. הקבוצה סיימה במקום השלישי וגברה בפליאוף על קרית חיים, אך כשלה מול פרדיס ותנסה שוב את מזלה בעונה הבאה. לירון רוזוליו המצוין כבש 11 שערים לזכות אור עקיבא.

מ.ס. צעירי חיפה
לאחר שבעונה שעברה צעירי חיפה עלתה למשחקי הפליאוף, העונה מדובר בפספוס אדיר של הקבוצה שסיימה רק רביעית ונאלצה לראות את הפליאוף מהבית, למרות רצף של שישה ניצחונות בששת המחזורים האחרונים. 

איחוד בני ג'ת
אחת משתי אכזבות העונה. היורדת מליגה ב' קיוותה לתת פייט בצמרת, אבל איבדה במהלך העונה נקודות חשובות מול קבוצות נחותות וסיימה רק במחקום החמישי. מוחמד בידסי ואיסלאם גנאים הובילו את הקבוצה בכיבושים עם 12 ו-11 בהתאמה.

מכבי קרית ים
אכזבת העונה ללא ספק. בקבוצה השנייה של קרית ים קיוו גם כן להתמודד לפחות על מקום בפליאוף, אבל קרסו לקראת סיום העונה עם סדרה של ארבעה הפסדים רצופים כשהבולט שבהם היה ה-9:0 בדרבי למ.ס.

הפועל בני ג'סר אל זרקה
בעונה 2010/11 ג'סר ירדה מליגה ב', התפרקה ולאחר שלוש שנים הפסקה חזרה לפעילות ומאז מיקום השיא שלה בליגה ג' היה מקום שלישי בעונת 2016/17. את העונה שהסתיימה היא סיימה במקום השביעי כשמשחק השיא שלה היה ה-0:9 על קרית אתא. מוראד עמאש כבש 16 שערים וסמי עמאש הוסיף 14 מתוך 56 שערים שכבשה ג'סר. 

בית"ר פרדס חנה
לפני ארבע שנים היא עוד הייתה בליגה ב', אבל ירדה בקול ענות חלושה ומאז היא מדשדשת בתחתית הליגה האחרונה. נקודות האור היו אמור טלוי ואור ממן שכבשו 14 ו-12 שערים בהתאמה מתוך 38 שערים בלבד שכבשה הקבוצה. פרדס חנה אמנם ניצחה פעמיים העונה את מכבי קרית ים, אך גם "העניקה" לקרית אתא את נצחונה היחיד העונה.

מכבי ברקאי
מיקום השיא של הקבוצה היה המקום החמישי אי שם בעונת 2009/10, אבל בקיבוץ ברקאי לא ציפו לסיים העונה כל כך גבוה. מאור זהבי המצוין חתום על 16 שערים מתוך 42 שכבשה הקבוצה. ברקאי יכולה להתגאות בתוצאות תיקו שסחטה העונה מול ג'ת ואור עקיבא, אך גם ספגה עשיריה ממ.ס. קרית ים ותשיעיה מצעירי חיפה.

מכבי עירוני ברטעה
ברטעה פתחה את העונה בקול ענות חלושה עם תשעה הפסדים רצופים, אך במחזור העשירי היא פגשה את קרית אתא והשיגה על חשבונה ניצחון בכורה. מאז היא השיגה עוד ארבעה ניצחונות ושתי תוצאות תיקו בדרך למקום העשירי.

מ.כ. כרמל חיפה
עוד קבוצה שאפשר לכנות אותה כאכזבת העונה. לאחר המחזור השישי היו לכרמלים 13 נקודות, אך מאז הקבוצה פשוט התרסקה ללא סיבה עם שורה של הפסדים, כשהבולטים שבהם היו 10:0 למ.ס. קרית ים ו-11:2 בדרבי לצעירי חיפה וצברה עד לסיום רק עוד ארבע נקודות.

בית"ר קרית אתא
אחת הקבוצות החלשות בארץ ולא רק העונה ומאז שנוסדה לפני שש שנים זוהי העונה הכי גרועה שלה. בקרית אתא כל שנה מתקשים להעמיד קבוצה ראויה, שלא לדבר על מגרש ביתי (הקבוצה מארחת לרוב בפרדסייה), אך החבר'ה שם באים עם הרבה לב ותשוקה. שי דהן הבלתי נגמר משמש כבר כמה שנים כמאמן שחקן ואף לעיתים שיחק כשוער בעת הצורך. משחק השיא של אתא היה ללא ספק הניצחון היחיד שהשיגה, 2:3 על פרדס חנה.

 

תגובות

+ הוסף תגובה

סקר דאבל פס

מי תהיה הקבוצה החמה ביותר בעונת המלפפונים?