סיכום עונה - ליגה ג' תל אביב

המכתש גבעתיים עלתה לליגה ב', צפרירים חולון כשלה במשחקי המבחן, נווה גולן הפתיעה, בית"ר עזרא בעונת שיא, עוצמה חולון ואליצור יפו אכזבו ומכבי פרדס כץ אפילו ניצחה שני משחקים

ליגה ג' הייתה מותחת בעיקר בשלב הפליאוף העליון. המכתש גבעתיים, בעונתה השנייה לקיומה, עלתה לליגה ב' שני מחזורים לסיום העונה ועל שני הכרטיסים הנוספים למשחקי המבחן נאבקו לא פחות מחמש קבוצות עד הרגע האחרון, כשבסופו של דבר צפרירים חולון ונוה גולן עלו, צפרירים ניצחה אך בהמשך הודחה מול רעננה ממחוז שרון. עוצמה חולון הייתה מועמדת לגיטימית לעלייה אך כשלה ושיחקה את סיום העונה בבית התחתון. גם אליצור יפו ת"א, שכיוונה גבוה, לא הצליחה לעלות לפליאוף העליון. מכבי פרדס כץ, שבשלוש העונות הקודמות לא ניצחה אף משחק, ניצחה העונה פעמיים.

קצת נתונים: 4.7 שערים נכבשו למשחק כשקרלוס צ'קאנה הבלתי נגמר הוכתר למלך השערים עם 26 כיבושים. 3.1 צהובים נשלפו למשחק כשארבעה שחקנים הוצהבו שמונה פעמים העונה. 0.3 אדומים נשלפו למשחק כשלא פחות משמונה שחקנים יצאו פעמיים העונה למקלחת מוקדמת.

פליאוף עליון

המכתש גבעתיים
עונה שנייה שהסתיימה בעלייה חלומית. עם קרלוס צ'קאנה הבלתי נלאה, אלדר פשכצקי, ליעד ברקוביץ', אלירן מגול הבלתי נגמר שהצטרף באמצע העונה ואפילו משה חוגג וגיא לרר, המכתש הייתה מעל כולם ועלתה בצדק. בשנה הבאה ינסו לתקוע יתד בליגה ב' כדי לא להיות אפיזודה חולפת.

הפועל צפרירים חולון
לאחר שנה של הפסקה, הקבוצה המיתולוגית חזרה לפעילות וסיימה שנייה בפליאוף העליון כשלאחר מכן ניצחה את נוה גולן במשחקי המבחן, אך כשלה מול בני רעננה ותשחק גם בעונה הבאה בליגה האחרונה. את הקבוצה עיטרו השנה שמות כמו מוטי עלפי, יובל עופרי, אלעד יוסף, איציק קדושים, ישראל בורוכוב ובן בירן. צפרירים כבשה שתי עשיריות העונה, שתיהן לרשת של פרדס כץ.

הפועל נוה גולן
אף אחד לא נתן באמת צ'אנס לחבורה מיפו לעלות ליגה, אבל נוה גולן עלתה ברגע האחרון לפליאוף העליון וגם לאחר פתיחה לא טובה שלו, היא החלה לצבור נקודות וסיימה שלישית. במשחקי המבחן היפואים כבר הפסידו, אבל בכל זאת מדובר בעונה חלומית עבורם. לירן אהרון כבש עבורה תשעה שערים העונה.

בני יהוד
עוד עונה של כמעט עבור הקבוצה של יוסי גורדנה. רק נקודה הפרידה בין יהוד לבין המקום השלישי שמקנה מקום במשחקי המבחן והיא תאלץ לנסות שוב בעונה הבאה. רוי הדדי היה הבולט ביהוד עם עשרה שערים שכבש. אופק אלישע ושגיא חיון הורחקו פעמיים העונה בשורות הקבוצה.

שיכון ותיקים ר"ג
בעונה שעברה שיכון כשלה לעלות לליגה ב' והשנה רצו מאוד להחזיר עטרה לישנה ולחזור לליגה ב' לאחר עשור. בפועל, הקבוצה סיימה רק חמישית בפליאוף העליון כשקרסה בסיום עם שלושה הפסדים רצופים ותנסה שוב בעונה הבאה. דניאל ברוך הוא מלך השערים של הקבוצה עם 12 כיבושים.

מכבי השקמה חן
אחת משלוש אכזבות העונה, אך היחידה מהן שהעפילה לפליאוף. ולמרות זאת, השקמה סיימה אחרונה בפליאוף העליון לאחר שפתחה אותו בצורה לא טובה כשגם סדרת נצחונות לקראת הסיום לא עזרו לה. גם השקמה כבשה שתי עשיריות לרשת של פרדס כץ ואפילו ניצחה פעמיים את המכתש, אבל גם היא תבלה עוד עונה אחת לפחות בליגה האחרונה.

פליאוף תחתון - בית א'

בית"ר עזרא
כבר שנים שהקבוצה המיתולוגית של משפחות חממי וברדס מדשדשת לה בתחתית ליגה ג', אבל השנה היא נתנה את עונת השיא שלה כשסיימה במקום הראשון בבית התחתון עם לא פחות מ-13 נצחונות. משחק השיא היה ה-3:11 על פרדס כץ וגם הוציאה 2:2 מול צפרירים חולון. אמיל אלייב המצוין כבש 14 שערים. 

אליצור יהוד
גם הקבוצה השנייה של יהוד יכולה להתגאות שנתנה עשיריה לפרדס כץ (2:10) וגם כמעט וניצחה את צפרירים (3:3 כשהחולונים משווים בדקה ה-90), אך מנגד היא לא ניצחה בשני משחקים את בית"ר יפו (הפסד ותיקו). אריאל מעבי המצוין הרשית 13 פעמים.

מכבי אור יהודה
עוד עונה סולידית לקבוצה של משפחת דקל. האחים אורן וטום הורחקו פעמיים, האבא עדי הוסיף חמישה כרטיסים צהובים ולצד תוצאת תיקו עם צפרירים וניצחון חוץ על השקמה, אור יהודה גם חתומה על הפסדים מביכים לבית"ר יפו ופרדס כץ. דולב אלגרבלי (21 שערים) ורועי אסייג (19) הובילו את הקבוצה העונה.

בית"ר יפו
אחת הקבוצות החלשות בליגה. לצד תיקו מדהים עם המכתש ושני נצחונות על אור יהודה, היא גם חתומה על אחד משני הנצחונות של פרדס כץ העונה. אבירן ראובן, שהגיע במהלך העונה מנוה גולן, כבש עשרה שערים עבור היפואים.

מכבי פרדס כץ
בשלוש העונות הקודמות פרדס כץ לא ניצחה אף משחק, אבל העונה היא זכתה בשני נצחונות ולמרות זאת, התבוסות היו "עניין שבשגרה". הבני-ברקים ספגו פעמיים 11 שערים, חמש עשיריות ותשיעיה אחת, בדרך ל-143 שערי חובה.

פליאוף תחתון - בית ב'

עוצמה חולון
החולונים אמנם סיימו ראשונים את הבית, אבל מדובר באכזבת העונה. הקבוצה של הרצל בוסתנאי תמיד שואפת לעלייה, אך כשלה אפילו להעפיל לפליאוף העליון. החולונים אמנם ניצחו קבוצות כמו נוה גולן ושיכון ותיקים, אך שמטו הרבה נקודות חשובות שהותירו אותם מאוכזבים. בן אלוני הוביל את הקבוצה עם 23 שערים.

אליצור יפו ת"א
עוד קבוצה שאיכזבה בעיקר את עצמה. לאחר שנים של דשדוש, הקבוצה הצנועה של אסף מזרחי החליטה לכוון גבוה. גיא צמח מונה למאמן ועם שחקנים כדוגמת גדי סולומוביץ' (12 שערים), לידור דנה (11 שערים) ואביב חדד הותיק, השמיים היו הגבול, אך ההפסד במשחק האחרון של העונה הסדירה מול נוה גולן הותיר את אליצור בבית התחתון והוציא את הרוח מהמפרשים. 

אינטר ת"א
עונה סולידית לקבוצה הצנועה. משחק השיא שלה היה ה-0:9 על ספרטק ר"ג ואפילו גברה במהלך העונה על עוצמה חולון ואליצור יפו. ולאדילן קארט הוביל את הקבוצה עם 17 שערים.

הכח גלי גיל ר"ג
עונה שנייה לקבוצה החדשה מר"ג, שלא ציפתה לגדולות. אודי כבודי החל את העונה בקבוצה לפני שעבר לגבעת שמואל והיה מהבולטים בשורותיה עם שבעה שערים. רון בוארון כבש שישה שערים לפני שחזר לספרטק ר"ג, בה גם החל את העונה. גלי גיל גם חתומה על שתי הנקודות היחידות של ספרטק ר"ג העונה, כשסיימה איתה פעמיים בתיקו.

מכבי ספרטק ר"ג
מהקבוצות החלשות בכל המחוזות. השיגה רק שתי נקודות (פעמיים תיקו עם גלי גיל) וספגה לא פחות מ-107 שערים, כולל עשיריה מול עוצמה חולון ותשיעיה מול אינטר ת"א. רון בוארון, שהחל את העונה בספרטק ועבר להכח וחזר שוב לספרטק, כבש עבורה 13 שערים.

 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
בפליאוף נתנה משחקים גרועים עם תבוסות. כך גם עצמה חולון שלמרות שלא עלתה לפליאוף הליגה הזאת קטנה עליה ונראה שחוסר ניהול טוב גרם לאי היציבות אצלה. שאפו לפרדס כץ שהשתפרה העונה

סקר דאבל פס

מי תפגוש את הנציגה מהלאומית?