סיכום עונה - ליגה ג' מרכז

סיכום עונה סיכום עונה
בני אשדוד עשתה היסטוריה ועלתה לליגה ב', כך גם מכבי רמלה דרך משחקי המבחן. מכבי עולמי והפועל רמלה הפתיעו ורחובות ונחלת יהודה איכזבו

הפליאוף העליון של ליגה ג' מרכז היה אולי הכי פחות מותח מבין שאר המחוזות. בני אשדוד עלתה לליגה ב' מהמקום הראשון ואילו מכבי רמלה ובני יצ'אלאל הבטיחו די מהר את מקומות 2-3. במשחק ביניהן רמלה ניצחה, גברה גם על בית שמש ממחוז דרום וגם על שיכון המזרח מליגה ב' ועלתה על חשבונה לליגה הרביעית. הפועל רמלה, שבמשך שנים נחשבה ללעג, עשתה עונה פנטסטית בעצם הגעתה לפליאוף העליון. גם הקבוצה החדשה של מכבי עולמי הפתיעה כשהגיעה לשם. לעומתן, מכבי רחובות נותרה בבית התחתון וגם נחלת יהודה, שפתחה את העונה בקול ענות חלושה, נחשבת כאכזבה גדולה העונה.

קצת נתונים: 4.7 שערים נכבשו למשחק וליאור סגל כבש 26 שערים העונה במדי מכבי רחובות ובני אשדוד. 3.1 צהובים נשלפו למשחק כשמיכאל גרלי מבני אשדוד הוצהב 12 פעמים. 0.3 אדומים נשלפו למשחק כשארבעה שחקנים הורחקו פעמיים העונה.

פליאוף עליון

הפועל בני אשדוד
לאחר כמה שנים מאז שנוסדה, הפעם בבני אשדוד הלכו עד הסוף והצליחו לעלות ליגה. עם צמד הליאורים, סגל וסויסה, שכבשו 24 שערים כ"א עבור הקבוצה, אשדוד רצה וסיימה במקום הראשון. משחק העלייה היה מחזור לפני הסיום בניצחון 0:4 על מכבי עולמי, כששבוע לפני כן אשדוד הביסה באותה תוצאה את מכבי רמלה.

מכבי רמלה
עונה טובה לקבוצה מהשפלה שהסתיימה גם כן בעליית ליגה. רמלה גברה בפליאוף על בני יצ'אלאל ובית שמש ובמשחק הגורלי הדיחה את שיכון המזרח מליגה ב' ועלתה על חשבונה לליגה הרביעית. אורי כהן, כולל משחקי המבחן, כבש 27 שערים העונה/ משחק השיא היה ה-0:10 על נחלת יהודה.

בני יצ'אלאל
האיילים מרחובות רוצים כבר כמה שנים לחזור לליגה ב' אך ללא הצלחה. העונה הם סיימו במקום השלישי בפליאוף העליון ונכנעו למכבי רמלה העדיפה במשחקי המבחן. יחיאל צגאי הותיק כבש 13 שערים לאיילים שאף הצליחו לנצח את מכבי רמלה ואשדוד במהלך העונה, אך לא במאני טיים.

בית"ר יבנה
גם ביבנה כיוונו לעלייה אך לא הצליחו להתמודד מול הקבוצות העדיפות יותר. עמית אלימלך הצעיר היה הבולט בקבוצה עם 18 שערים. לצד ניצחון על מכבי רמלה ותיקו עם אשדוד במהלך העונה, היא גם ספגה הפסדים מול עולמי וגדרה.

הפועל רמלה
הפתעת העונה? תלוי את מי שואלים. לאחר שנים בהן נחשבה לנמושה של הליגה ושל הארץ כולה, בהפועל רמלה העמידו העונה קבוצה ראויה. אז נכון, ליגה הם לא עלו וגם מקום במשחקי המבחן הם לא השיגו, אבל עצם העלייה לפליאוף העליון הוא הישג עצום שמשאיר טעם לשנים הבאות. עמנואל טרזי כבש עבורה 15 שערים כשמשחק השיא של רמלה היה ה-1:12 על טירת שלום.

מכבי עולמי
קבוצה חדשה שהפתיעה את כולם ועלתה לשלב הפליאוף, אך שם קרסה וסיימה אחרונה. עולמי היא קבוצה שמייצגת עולים מדרום אמריקה כשצ'ימלס סנטיאגו היה הבולט העונה עם 14 שערים. 

פליאוף תחתון - בית א'

מכבי רחובות
ככל הנראה אכזבת העונה. הקבוצה הותיקה חזרה לפעילות לאחר ארבע שנים וכיוונה גבוה, אך כשלה לעלות לפליאוף וסיימה ראשונה רק בבית התחתון. ליאור סגל החל אצלה את העונה אך עבר לאשדוד וחגג עלייה ומי שהיה הבולט אצל הרחובותיים היה יונס מנגיסטו שכבש 14 שערים. רחובות השיגה נקודות העונה מול מכבי רמלה ובית"ר יבנה, אך לעומת זאת לא ניצחה בארבעה משחקים את אשדוד סיטי.

אשדוד סיטי
בתחילת העונה סיטי הדיחה את בני אשדוד מגביע המדינה, אך מאז התנהלה בסוג של עונה סולידית, כשלצד משחקים טובים גם ספגה תבוסות קשות. דור בן שימול כבש 15 שערים עבור הקבוצה מעיר הנמל.

הפועל נחלת יהודה
עוד קבוצה שאיכזבה בגדול העונה. בעונה שעברה נחלת שיחקה בפליאוף העליון, אך העונה קרסה כשפתחה את הליגה הסדירה עם שמונה הפסדים רצופים. נחלת ספגה עשיריה ממכבי רמלה ורק לקראת סיום העונה החלה לצבור מעט ניצחונות. עמית בנחמו היה הבולט בקבוצה מעיר היין עם תשעה שערים.

בית"ר גן יבנה
גם עבור גן יבנה מדובר בעונה סולידית וללא ציפיות גבוהות. חמישה ניצחונות בלבד השיגה הקבוצה שהספיקו למקום הלפני אחרון בבית התחתון. אביב ברוש הרשית שמונה פעמים כשגם המאמן/שחקן, ברוך דגו, התכבד בשער אחד העונה.

בית"ר גדרה
מהבית"רים של גדרה לא ציפו להרבה, אך הם אולי קיוו לא לסיים במקום האחרון בטבלה בו סיימו. שלושה ניצחונות השיגה העונה גדרה כשהבולט מביניהם היה ה-1:2 בחוץ על בית"ר יבנה. איתי אוריאל הוביל את הקבוצה עם שישה כיבושים.

פליאוף תחתון - בית ב'

מ.ס. באר יעקב
הקבוצה החדשה של באר יעקב קיוותה להגיע לפליאוף העליון, אך בסופו של דבר נאלצה להסתפק בראשות בית ב' של הפליאוף התחתון. הבאר לא היו יציבים לאורך העונה ואיבדו נקודות גם מול קבוצות שנחשבות נחותות ממנה. עידן ברוך כבש עבורה  שערים.

הפועל מבשרת ציון
מבשרת ציון לא נחשבת בשנים האחרונות לקבוצה חזקה במונחים של ליגה ג', כך שמקום שני בפליאוף התחתון נחשב אולי כסוג של הישג. מבשרת אף ניצחה פעמיים העונה את באר יעקב. אדם אוחיון ושמס בדראן כבשו 17 שערים כ"א.

מ.ס. ראשל"צ
בדומה למבשרת ציון, גם הקבוצה מעיר היין נחשבת קבוצה בינונית בליגה. השנה היא השיגה ארבעה ניצחונות רצופים בסיום שמיקמו אותה מתחת לבאר יעקב ולמבשרת. ראשל"צ גם ספגה 12 שערים במשחק אחד מבני אשדוד. עדי קסלסי היה הבולט בקבוצה עם 19 שערים.

צעירי לוד
עונה מאכזבת עבור הלודאים שפתחו עם שישה הפסדים והתייצבו בהמשך, תוך שהם משיגים ניצחונות נאים על מבשרת ציון ובאר יעקב. סמיר אל עוברה המצוין הרשית לא פחות מ-22 פעמים.

הפועל טירת שלום
הקבוצה החלשה בליגה ביחד עם בית"ר גדרה. לאחר ארבעה הפסדים רצופים שבהם כבשה רק שער אחד, הגיעו שני ניצחונות נאים על ראשל"צ ומבשרת ציון. בהמשך, הקבוצה מנס ציונה שקעה שוב באפרוריות שלה ואף ספגה 12 שערים מהפועל רמלה, 11 מבני אשדוד ועשיריה מצעירי לוד. מאיר עזרן חתום על 13 שערים מתוך ה-37 שכבשה הקבוצה.

 

תגובות

+ הוסף תגובה

סקר דאבל פס

מי תהיה הקבוצה החמה ביותר בעונת המלפפונים?