סיכום עונה - ליגה ג' דרום

סיכום עונה סיכום עונה
מ.כ. שדרות עלתה מהמקום הראשון, בית שמש כשלה במשחקי המבחן, בית"ר אשדוד התרסקה, מיתר ואשקלון לא ניצחו ומטה יוהדה ודימונה התפרקו

גם ליגה ג' דרום הגיעה לסיומה ושם קיבלנו קרב מרובע כמעט עד הסוף. הקבוצה החדשה של מ.כ. שדרות עלתה ליגה מהמקום הראשון. עירוני בית שמש ומכבי חורה נפגשו למשחק מבחן בו ניצחה בית שמש, אך בשלב הבא כשלה מול מכבי רמלה ממחוז מרכז. בית"ר אשדוד, שהוליכה בתחילת העונה את הטבלה במשך לא מעט מחזורים, איבדה גובה לקראת הסיום וסיימה רק רביעית. הפועל רהט, שפתחה בהססנות את העונה, השתפרה בהמשך ולא הייתה רחוקה מלהגיע לפליאוף. מטה יהודה הפסיקה את פעילותה לקראת סיום העונה ובמחזורי הסיום הפסידה 0:3 טכני. מכבי דימונה התפרקה עוד לפני פתיחת העונה.

קצת נתונים: 4.4 שערים נכבשו למשחק כשמחמוד אלעאסם מהפועל רהט הוא הכובש המצטיין עם 29 שערים. 3.7 צהובים נשלפו למשחק כשמחמד אלעוברה מהפועל רהט הוצהב 13 פעמים. 0.3 אדומים נשלפו למשחק כשאברהים אלעאסם מהפועל רהט ושניר צעירי ממ.ס. ב"ש הורחקו שלוש פעמים כ"א.

מ.כ. שדרות
במשך רוב שלבי העונה הקבוצה החדשה של שדרות ניהלה מאבק עיקש עם בית"ר אשדוד כשהניצחון עליה במחזור ה-23 הוא זה שהוציא את האשדודים מהתמונה. מחזור לסיום הביסה שדרות את חורה במשחק שהבטיח עבורה את העלייה. עדן יונה הרשית 13 פעמים.

מכבי עירוני חורה
למרות שסיימה שנייה, כשלה חורה בשלב הפליאוף מול בית שמש. במרבית שלבי העונה היה נדמה שחורה לא תתפוס את אחד משלושת המקומות הראשונים, אך הקריסה של אשדוד עזרה לה. משחקי המפתח היו ללא ספק ה-1:3 באשדוד וה-2:4 ברהט. חאלד אבו אלעסל המצוין כבש 19 שערים.

עירוני בית שמש
כמו חורה, גם בית שמש נראתה לאורך רוב העונה כמי שתתקשה לתפוס מקום לפחות בפליאוף, אך בסופו של דבר החבורה הזו סיימה במקום השלישי, ניצחה את חורה במשחק המבחן, אך כשלה מול מכבי רמלה ממחוז מרכז. נמרוד שמש המצוין כבש 24 שערים.

בית"ר אשדוד
אפילו בקבוצה מעיר הנמל לא יכולים להסביר מה קרה להתרסקות בשלבי הסיום של העונה. הבית"רים, שירדו בעונה שעברה מליגה ב', הוליכו לא מעט זמן את הטבלה והיה נראה שהמאבק הוא בינם לבין שדרות, אך לאחר סיבוב ראשון נקי מהפסדים, הקבוצה נוצחה לא פחות משש פעמים במהלך הסיבוב השני וסיימה רק במקום הרביעי. יוסף עמירה היה מצוין עם 22 שערים.

הפועל רהט
ברהט יכולים להיות קצת מאוכזבים מסיום העונה. רהט פתחה את העונה עם שלושה הפסדים רצופים, אך התייצבה בהמשך, ניצחה משחקים קשים ולא הייתה רחוקה מלהעפיל לשלב הפליאוף, אך איבוד נקודות לקראת סיום העונה הרחיק אותה מכרטיס למשחקי המבחן. מחמוד אלעאסם הרשית 29 פעמים. אברהים אלעאסם הורחק שלוש פעמים.

מ.ס. ב"ש
במועדון שירד בעונה שעברה מליגה ב' קיוו להתמודד לפחות על כרטיס לפליאוף, אבל סיימו רק במקום השישי המאכזב. ב"ש הצליחה לנצח במהלך העונה קבוצות כמו אשדוד ושדרות, אך גם איבדה נקודות מול קבוצות פחות טובות על הנייר כמו כסייפה וירוחם.

עוצמה ב"ש
דווקא אחלה עונה עבור החבורה הצנועה מבירת הנגב. הקבוצה הוציאה נקודות נאות מאשדוד ומבית שמש, אך גם ספגה תבוסות משפילות מירוחם ומרהט. שמעון בן לולו הרשית 13 פעמים עבור עוצמה.

בני ירוחם
אחת הקבוצות הלא יציבות של העונה. ירוחם השיגה ניצחונות נאים על רהט, עוצמה ב"ש ואפילו טכני על בית שמש שמנע מהאחרונה לסיים שנייה, אך גם ספגה הפסדים כואבים מאשדוד ומחורה. מתן חכמון הוא מלך שערי הקבוצה עם עשרה כיבושים.

מ.כ. ב"ש
עונה סבירה של הקבוצה השלישית של ב"ש. משחק השיא שלה היה ה-1:2 על אשדוד במחזור ה-20, לאחר שאותה אשדוד גברה עליה 2:7 בסיבוב הראשון. אלכסנדר רסקופין וקובי לוי כבשו תשעה שערים כ"א ואילו ארקו סויטי ואביעד סמדג'ה הורחקו פעמיים כ"א.

הפועל בני כסייפה
לא עונה מזהירה של הקבוצה שקיימת רק שנתיים. כסייפה ספגה בשני משחקים מול בית"ר אשדוד 17 שערים (1:9 ו-2:8). משחק השיא שלה היה דווקא ה-1:2 הבית על רהט, אי שם במחזור השלישי. סעד אבו עיאדה המצוין כבש 12 שערים.

הפועל מטה יהודה
מטה יהודה אמנם לא הרשימה יתר על המידה, כשאפילו ספגה תשיעיה משדרות, אך שישה מחזורים לסיום העונה הודיעו בקבוצה על הפסקת פעילות וכל ששת משחקיה האחרונים נרשמו כהפסדים טכניים, שעזרו לחלק מהקבוצות להשיג נקודות חשובות. דוד קמחי הספיק לכבוש חמישה שערים ולידור כפרי הספיק להיות מורחק פעמיים.

מ.כ. מיתר
בהמשך למה שנכתב על מטה יהודה, הניצחון היחיד של מיתר העונה הוא טכני על אותה קבוצה שהפסיקה פעילות. מעבר לזה הקבוצה החדשה לא ניצחה אף משחק ושתי הנקודות האמיתיות שהשיגה היו בשתי תוצאות תיקו מול מכבי אשקלון, אליה נגיע עוד מעט. מיתר ספגה פעמיים 11 שערים מבית שמש ושמיניה אחת מחורה. אורי כהן הרשית ארבע פעמים עבור הקבוצה.

מכבי אשקלון
עונה חלשה מאוד עבור הקבוצה מעיר החוף כשהשיגה רק שתי נקודות, שתיהן מול מיתר. אשקלון חטפה עשיריה מבית שמש ושמיניה מאשדוד. שי צינקר אחראי על ארבעה שערים מתוך ה-20 שכבשה הקבוצה.

מכבי דימונה
אחרי כמה שנים בהן דשדשה בתחתית, בדימונה אפילו לא פתחו את העונה והתפרקו עוד לפני שהחלה. אולי בעונה הבאה הם יחזרו ויצליחו יותר.

 

תגובות

+ הוסף תגובה

סקר דאבל פס

מי תהיה הקבוצה החמה ביותר בעונת המלפפונים?