אוהד בוזגלו: "ברגע שהישרדות ירדה מהמסכים, הרגשתי שאני צריך אתגר ועמישב הציעו לי לחזור"

חזר לקווים.בוזגלו חזר לקווים.בוזגלו
המאמן שהפך למוכר בזכות תכנית הריאליטי חזר בעונה האחרונה לקווים וכמעט והוביל את עמישב לעליית ליגה. בעונה הקרובה ינסה לרשום עלייה עם הפועל קלנסווה

משך לא מעט שנים נחשב אוהד בוזגלו לאחד המאמנים האיכותיים בליגה א', אך לפני שלוש שנים החליט לעזוב את הכדורגל ועבר לטלוויזיה כאשר היה חלק משמעותי בסדרת הריאליטי "בוזגלוס" ובשנה האחרונה אף השתתף גם ב"הישרדות VIP", דווקא שם חזרה לו התשוקה לחזור לכר הדשא וזה כמעט והוביל אותו לאחד ההישגים המשמעותיים בליגות הנמוכות.

השבוע עשה בוזגלו צעד משמעותי נוסף בקריירה שלו כאשר מונה למאמן הפועל קלנסווה במטרה ברורה להוביל את המועדון לצמרת הגבוהה בליגה השלישית.

בראיון מיוחד מספר המאמן על הרגע בו הרגיש שחייב לחזור לכדורגל ואת הרצון להישאר בתחום הזה בשנים הקרובות.

נתחיל מהסוף. איך אתה מסכם את העונה האחרונה?
"עונה מטריפה, מרגשת ובעיקר מלאה באושר ובסיפוק. לאחר שנתיים וחצי שלא אימנתי מבחירה, חזרתי הביתה לעמישב מקום שבו אימנתי במשך 6 שנים כמעט ברציפות בליגה א. קיבלתי קבוצה צעירה לאחר תיקו והפסד לאחרונה בטבלה ובמורל די ירוד ועברנו ביחד תהליך מדהים שהפך את הקבוצה למכונה משומנת היטב,קבוצה טקטית חכמה ממושמעת ולוחצת על כל המגרש. כל שחקן הוציא מעצמו את המיטב והקבוצה עפה לגבהים והיתה רחוקה כחוט השערה מהעפלה היסטורית לליגה א. הרבה מעבר לציפיות של כולנו".

מה היה חסר לכם כדי לעלות ליגה?
"טיפה מזל! ספגנו שער שיוויון שלא עבר את הקו מול קלנסואה והחמצנו המון מול כסייפה ולמעשה זה היה ההבדל בין עונה גדולה לעונה היסטרית".

נחזור אחורה. למה החלטת לחזור לכדורגל?
"הכדורגל היה חסר לי לאורך כל התקופה. אני איש כדורגל בכל רמח אבריי. את החוסר הזה הייתי משלים בלמלא ווינר ולשחק בפיפ"א. לאחר שהתכנית של הישרדות VIP ירדה מהמסכים הרגשתי שאני צריך אתגר שוב ובדיוק בזמן התקשרו אליי מעמישב והציעו לי לחזור לאמן. הם זוכרים לי את הימים הטובים שעברנו ביחד וזה יאמר לזכותם ולא מובן מאליו בכדורגל הישראלי".

היה רגע שחשבת שאולי עשית טעות והיית צריך להישאר בחוץ?
"העונה בעמישב היתה כל כך מוצלחת ומלאה ברגעים יפים כך שלרגע לא הצטערתי שחזרתי לאמן. סביבת עבודה נוחה ורגועה וזה בדיוק מה שהייתי צריך בשביל לחזור לעניינים בצורה טובה".

מה הדבר הכי מיוחד שהיה בעמישב העונה?
"חדר הלבשה מגובש, חומר שחקנים ממושמע ונמרץ והכי חשוב זה שהשחקנים האמינו לי לכל מילה,סמכו עליי וראו שהתוצאות מגיעות. בסופו של דבר היה חומר שחקנים מאוד מיוחד וזה הביא תוצאות".

השבוע חתמת בקלנסווה. איך נוצר הקשר ביניכם?
"הבעלים עארף סלאמה התקשר אליי והציע לי לשבת איתם כדי לבדוק היתכנות לאמן את הקבוצה בליגה א'. יש תקווה בכדורגל שלנו שרואים הערכה למקצועיות. קבוצה שעלתה לליגה א' מחתימה את המאמן שהתחרה בה כל העונה ראש בראש בליגה ב' ומציעה לו שיאמן את הקבוצה בליגה א'. זאת סיטואציה נדירה שלא רואים הרבה במחוזותינו".

מה המטרות של הקבוצה העונה?
המועדון הזה לראשונה יהיה בליגה א'. ליגה א' היא ליגה מאוד קשה עם המון קבוצות טובות. המטרה הרשמית היא תקיעת יתד בליגה ועונה שקטה. המטרה הלא רשמית היא לבנות קבוצה שתדבר חזק מאוד בכל מגרש מול כל קבוצה ותספק לקהל רגעים יפים ומאושרים. לא הגעתי להעביר את הזמן, נתחיל בבנייה ולאחר מכן נהיה הרבה יותר חכמים. נבנה קבוצה חזקה מאוד שיודעת מה היא רוצה מעצמה".

היכן תרצה לשחק במחוז הצפוני או הדרומי?
"האמת שלי ברמה האישית זה פחות משנה. אתאים את עצמי ואת הקבוצה לליגה שנשחק בה כי באמת שיש מאפיינים שונים בין הדרום והצפון שהרי אימנתי בעבר בשתי הליגות הללו".

הפכת לדמות נערצת בישראל מעבר לכדורגל. איך אתה מרגיש את זה?
"זה מורגש בכל רגע בכל מקום בכל מגרש. מטורף לעמוד אחרי כל משחק ולעשות סלפים אבל זה חלק ממני וטבעי לי. אין עוד מקרה דומה כזה בכדורגל שלנו שכוכב ריאלטי גם מאמן כדורגל אבל הוכחתי השנה שאני יודע לעשות את ההפרדה, להיות טוטאלי לקבוצה ולהביא תוצאות".

מה ייחשב עבורך הצלחה העונה?
"הצלחה בעיניי תהיה אם כל המעורבים במועדון הכדורגל קלנסואה כולל האוהדים יהנו מהקבוצה, מהשחקנים, מהאוירה ומהתוצאות. אני אשמח שאני אדע שקבוצות מעדיפות לשחק נגד כל קבוצה אחרת מאשר לפגוש אותנו".

מה יותר מתוק? ניצחון בהישרדות או עליית ליגה?
"עליית ליגה הרבה יותר מתוקה. הישרדות לימדה אותי שזה משחק שלא מתאים לי- שקרים, מזימות וצביעות לא בשבילי. הכדורגל זה משהו שאני מאוד טוב בו וההצלחות בכדורגל הרבה יותר שוות בעייני. אני מאוד אוהב את החיים שלי ונהנה מכל שניה להיות מי שאני כך שאני משלב בין הכל,מסופק ומגשים את עצמי".

איפה נראה את אוהד בוזגלו בעוד שלוש שנים?
"בדרך כלל אני לא יודע מה קורה איתי בעוד שלושה ימים ואני אוהב את גורם ההפתעה. אם אהיה מאושר כמו היום בעוד שלוש שנים זה יהיה מדהים".


 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
קללת צפרירים עליך שרירא וקיימת
(אדון בוזי ....צפרירים תרדוף או: 13:40 14-05-2022)
2
מי שבחש....גורלו אחד
(בוזגלו= לא תצליח יותר לעולם: 13:42 14-05-2022)
זוכר אותנו אדון בוזגלו....שנה הבאה אתה אצלנו.....חחחח....תקבל בבית ובראש מאיתנו.
3
ההחלטה הכי טובה
(אוהב ליגות נמוכות: 15:23 14-05-2022)
קלנסוואה עשו את ההחתמה הכי טובה, שהחתימו את בוזגלו. מועמדים לעלייה רק בזכותו
4
כתבה נהדרת
(תותח: 15:24 14-05-2022)
ראיון יפה מאוד,שמחתי לקרוא
5
החלטה הכי טובה
(מאמן על! : 15:48 14-05-2022)
קלנסוואה בחרו במאמן הכי טוב בהיסטוריה! מאמן שיודע להוציא מקסימום מהמינימום ואף פעם לא מוותר! הגיע זמן שכולם באמת יבינו מי זה אוהד בוזגלו וכמו הוא טוטלי לקבוצה שלו! שיהיה בהצלחה! מחכים לעונה גדולה!
6
למבחן אמיתי...אים יסיים בפלייאוף עליון שיחק אותה.
7
קלנסוה
(הוגה דעות: 23:31 14-05-2022)
קלנסוה תאבק על ירידה . בזכות בוזגלו
8
תותח בהצלחה
(‫אלי תייר‬‎ -טור סיני: 01:59 15-05-2022)
9
מה הקשר הישרדות
(רפאל: 14:55 16-05-2022)
עפת ראשון, מה אתה בכלל מדבר על זה חחחחח,. עאלק חיכית שהישרדות תרד מהמסכים השתתפת בול ב3 פרקים יא פתאת
10
זה ידוע שיש נפילה אחרי ראלטי

סקר דאבל פס

מי תהיה הקבוצה החמה ביותר בעונת המלפפונים?