חנן פדידה מסיים קריירה: "הרגשתי שמיציתי כשחקן"

בכל הליגות. פדידה בכל הליגות. פדידה
בלעדי. אחד החלוצים המעניינים בליגות נמוכות מסכם קריירה עם זכרונות רבים ממאמן הנבחרת הבוגרת אלון חזן, מאמן נבחרת הנוער אופיר חיים וכמובן מהתקופה תחת חנן עדני

החלוץ חנן פדידה הוא לא הכישרון הגדול ביותר שגדל בעיר אשדוד,  אבל ללא ספק אחד שייכנס לדפי ההיסטוריה של עיר הנמל.

פדידה נחשב לאחד החלוצים הפורים בליגות הנמוכות בעשור האחרון. בגיל 40 החליט השחקן לתלות את נעליו, ובראיון מיוחד מספר על קריירה מרתקת שעברה גם בבית"ר ירושלים, בהפועל באר שבע, בבולגריה וכמובן בהפועל מרמורק.

מה קורה איתך בימים אלה?
"אני מנהל מספר בתי ספר לכדורגל בארץ וגם עוזר ברמה האישית להפועל אדומים אשדוד ועושה אימונים אישיים לשחקנים".

בגיל 40 החלטת לפרוש. למה?
"הרגשתי שמיציתי עם המשחק. לצערי הכדורגל לא משתנה והיום צריך יותר קשרים מכישורים וזה פחות מתאים לי לבטח בגיל שלי ולכן צריך לדעת לסיים בכבוד".

נחזור אחורה. איך אתה מסכם את הקריירה?
"אני חושב שהייתה לי קריירה מדהימה עם שנים בליגת העל, הופעות בנבחרות ישראל ובעיקר שיתוף פעולה עם שחקני עבר גדולים שהפכו למאמנים אדירים כמו אליניב ברדה, אלון חזן וברק בכר".

עברת לא מעט קבוצות בקריירה. איפה הכי נהנית?
"אני חושב שבכל המועדונים הגדולים בישראל כמו הפועל באר שבע, ביתר ירושלים והיו לי גם תקופות יפות בליגות הנמוכות".

מי המאמן שהכי השפיע עלייך?
"אני חושב שהיו שניים - אלישע לוי ומרקו בלבול. מדובר בשתי דמויות שידעו לנצל את היתרונות שלי וגם נתנו לי את הקרדיט שהגיע לי ופעלו ברמה המקצועית ביותר".

מי השחקן הכי גדול ששיחק איתך ונגדך?
"בתקופה שלי היו חלוצים גדולים כמו שי הולצמן, ליאור אסולין, אנדג'י קוביקה, עמיר תורג'מן ואלון מזרחי אבל השחקן הכי גדול ששיחקתי איתו הוא ללא ספק אבי נימני. אין ספק שזאת חוויה לשחק לצדו. השחקן שהשפיע על הקריירה שלי זה אלון חזן. מדובר באישיות שגרם לי להיות קילר תמיד ונתן לי ללמוד מהאופי שלו בחוץ. תמיד אמר לי: "תעשה מה שאתה רוצה המיגרש תיהיה קילר ווינר רוב הגולים שלי שייכים לבחור זה שהיום מאמן בזכות את הנבחרת. אני אישית חושב שיש לי דעה שמדובר במאמן האינטלגנטי ביותר בכדורגל הישראלי".

מה אתה חושב על רמת החלוצים בישראל?
"החלוצים בארץ מוכשרים מאד, אבל היום הכל נהפך לקליל יותר. היום חלוץ כובש 10 שערים בעונה וזהו משחררים אותו לאירופה וזה לא היה בתקופה שלי".

יש רצון לחזור ולעבוד בליגת העל?
"ממש לא. אני חי ונושם כדורגל ומתייעצים איתי קבוצות רבות בליגות השונות ואני ממש לא נעלם אלא פשוט רוצה להינות ממה שאני עושה בכדורגל ולא להיות תלוי בתוצאה כזאת או אחרת. אין לי בעיה לעבוד בצוות ובעיניי זה הכי נכון היום והדוגמה הטובה הוא אופיר חיים בנבחרת הנוער שהיה אומנם המאמן הראשי אבל ידע לעבוד בצורה נפלאה עם הצוות שלו".

מה המסר שתעביר לחלוצים הצעירים?
"יש היום חלוצים מצוינים בליגות הנמוכות שנותנים עונה אחת או שניים ומתאכזבים ואני אומר לא להוריד את הראש אלא תמיד ללכת בדרך שלך גם בתקופה הגרועה ולהיות מוכן לכל תרחיש".

ספר סיפור מצחיק מהקריירה.
"אני אתן שני סיפורים. הראשון היה בתקופה שלי בהפועל באר שבע שם היינו בהתקפה עם אוהד קדוסי, אורן ניסים, אופיר חיים ועוד שני זרים. היה חודש שלא הפסקתי לכבוש ולפתע המאמן מרקו בלבול קורא לי לחדר ואומר שהחליט לפתוח עם ניסים וחיים ואם אני יכול לשחק כקשר בצד שמאל או ימין. עניתי שלא אכפת לי מה והעיקר לשחק. ביום המשחק הגעתי לחדר ההלבשה וראיתי על הלוח שאני בכלל לא משחק, בקיצור 'חרטט' אותי. הסיפור השני הוא כמובן ממרמורק ומתקופת חנן עדני. היינו בעונת הצלחה אבל עדני רב עם מאמן ואני הייתי פצוע ומוניתי למאמן זמני. היה לנו משחק ליגה והובלנו 0:1 והיה בערך הדקה ה-60 ואז החלטתי להכניס חלוץ כדי לחזק את הלחץ ואז פתאום מגיע האפסנאי שלנו ואמר שעדני ביקש שאבצע חילוף אחר תוך שתי דקות כי יותר מזה אז הוא יצטרך לשלם פרמיה. אמרתי לאפסנאי שאני לא מוכן ואם עדני רוצה אז שיבוא בעצמו ואז הוא הגיע בריצת עמוק בלי חולצה וביצע חילוף והכל כדי לא לשלם את המענק".

מה אתה חושב על הכדורגל באשדוד?
"ראשיתי ג'קי בן זקן בנה ללא ספק אימפריה מצליחה לבטח במחלקת הנוער. גם עירוני אשדוד מנסה לבנות מחלקה טובה אבל כל הילדים מעדיפים ללכת למועדון עם קבוצה מליגת העל. כעת גם אדומים אשדוד שמים דגש גדול על בית ספר לכדורגל".

נראה אותך עוד חמש שנים בעולם הכדורגל?
"תמיד אשאר בכדורגל וזה יהיה עד היום האחרון שלי. זה חלק ממני ואני שמח לגדל מחלוקות נוער לתפארת".

מה ייחשב עבורך לסגירת מעגל?
"האמת הגשמתי את רוב החלומות שלי ואני מאמין שבאחד הימים ארצה לנהל את כל הכדורגל באשדוד ולייצר שחקנים טובים שנהיה בשיתוף פעולה עם בכירי הסוכנים בישראל ואקדם שחקנים לקבוצות בוגרות וגם לאירופה".


 

תגובות

+ הוסף תגובה

סקר דאבל פס

מי תהיה הקבוצה החמה ביותר בעונת המלפפונים?