דור לוי: "ההחלטה לעזוב את קריית ים הייתה לא קלה אבל נכונה עבורי"

מקווה לטוב. לוי (מדיה הפועל רמת גן) מקווה לטוב. לוי (מדיה הפועל רמת גן)
בצל המלחמה החליט המאמן, דור לוי, לעזוב את משרתו בקריית ים. הסיבות להחלטה והמחשבות לעתיד בכתבה הבאה

מדינת ישראל אומנם נמצאת כבר בחודש השני למלחמה והכדורגל בליגות הנמוכות יחזור רק בעוד שבועיים ועדיין במועדון ספורט קריית ים הודיעו לפני 10 ימים על שינוי בעמדת המאמן כאשר דור לוי נפרד מהקבוצה לאחר תקופה קצרה ובמקומו מונה עודד קוטר. לוי, שהיה המאמן השני של הקבוצה מתחילת העונה הפתיע כאשר בחר להיפרד מסיבות שאינן קשורות למלחמה וכעת בראיון מיוחד מספר על הסיבות שהביאו להחלטה.

איך אתה בימים האלה?
"למרות המצב הקשה והכואב שאנחנו חווים בתקופה הזאת, ההחלטה להחזיר את הכדורגל היא נכונה. כנראה שזאת תהיה מערכה ארוכה ונצטרך לנהל איזושהי שיגרה בצל המצב, אומנם זה יהיה לא פשוט כי הראש לא כל כך בכדורגל כשאנחנו מדי יום רואים ושומעים על חיילים ואזרחים שנפצעים ונהרגים ובטח כשיש כל כך הרבה חטופים".

האם אתה בעד או נגד החזרת הכדורגל?
" אני חושב שדווקא חידוש הליגה ייתן קצת אוויר לנשימה ותקווה להמשך, להתנתק לכמה שעות(עד כמה שאפשר)".

דווקא במהלך הפגרה בשל המלחמה בחרת להיפרד מקריית ים. למה?
"ההחלטה לעזוב את קריית ים הייתה בהחלטה משותפת והיא לא הייתה קלה, אבל היא הייתה נכונה עבורי. אני רוצה לעבוד בקבוצה שתיתן לי את ההזדמנות להצליח ותאפשר לי להגשים את המטרות שלי. אני לא מוכן להתפשר, גם אם זה אומר שאצטרך לעבוד קשה יותר. אני מודה לקרית ים על ההזדמנות שהיא נתנה לי, ואני מאחל לה בהצלחה בהמשך הדרך".

אולי מדובר בהחלטה פזיזה והיה צורך לתת הזדמנות?
"אני לא חושב שזו הייתה החלטה פזיזה. אני שלם עם ההחלטה שלי, ואני מאמין שהיא הנכונה עבורי. אני מקווה ובטוח שבעתיד אמצא את המקום הנכון עבורי".

אחת ההחלטות הראשונות הייתה הפרידה מערן לוי. מה היה שם?
"כשהגעתי לקריית ים, ערן לוי כבר לא היה חלק מהסגל. ההחלטה לשחררו התקבלה לפני שהגעתי, וזו לא הייתה החלטה שלי".

בכלל הגעת לאחר עונה בבוגרים של הפועל רמת גן. מה קרה שם?
"הגעתי להפועל רמת גן עם תוכנית ברורה, והיא צלחה בחלקה. אני מאמין שהדרך להצלחה ארוכה ומאתגרת. היא לא תמיד מתרחשת בן-רגע. לפעמים צריך לעבור תקופות של צמיחה ושל התפתחות, גם אם זה אומר לא לעמוד במטרות בטווח הקצר. אני מאמין שחשוב לבנות קבוצה שתהיה איתנה יציבה ושמחה. קידמתי המון שחקנים תוצרת קבוצת הנוער שחקנים שאני קידמתי ונתתי להם את ההזדמנות בקבוצת הבוגרים. אני מאמין ששחקנים צעירים הם חלק חשוב מהתשתית של כל קבוצה מצליחה. הם מביאים חדשנות, אנרגיה, ורצון להצליח. למרות זאת, אני גאה במה שהשגנו, והייתי חלק חשוב בכך. אני מאמין שהצלחתי לבנות בסיס מוצק לקבוצה, ושהיא מוכנה להצליח בעתיד".

מה המטרה הבאה שלך?
"המטרה הבאה שלי, היא לחכות בסבלנות לקבוצה/מועדון שתתאים לי. בינתיים אני לא יושב בבית רגל על רגל ומחכה להזדמנות. אני לומד ומתקדם כל הזמן. אני הולך להשתלמויות, אני קורא ספרים, ואני צופה במשחקים של קבוצות אחרות. אני תמיד מחפש דרכים להשתפר כמאמן, כדי שאוכל להיות מוכן כאשר ההזדמנות הנכונה תגיע".

מי מודל החיקוי שלך כמאמן?
"בשנה האחרונה אני עוקב מאוד אחרי רוברטו דה זרבי, מאמן ברייטון. אני אוהב מאוד את הדרך שבה הקבוצה שלו משחקת, ואת הדרך שבה הוא עובד עם השחקנים שלו. הוא יודע איך להביא את השחקנים שלו להפיק את המיטב מעצמם, והוא יודע איך לבנות קבוצה התקפית ומעניינת. אני אוהב את הדרך שבה דה זרבי מתייחס לשחקנים שלו. הוא נותן להם את החופש לשחק את הכדורגל שלהם, אבל הוא גם שם להם גב. הוא יודע איך לגרום להם להרגיש רצויים. מאמן אדיר!".

איפה נראה אותך עוד שלוש שנים?
"בעוד שלוש שנים, אני אהיה מאמן באחת משתי הליגות הבכירות. אני מאמין שיש לי את היכולות והניסיון להצליח בתפקיד הזה, ואני מוכן להשקיע את העבודה הקשה כדי להצליח. אני אהיה מאמן של קבוצה התקפית ומעניינת, שמשחקת כדורגל נכון ומביאה נחת ניצחונות . אני לא יודע איפה אהיה בעוד שלוש שנים, אבל אני יודע שאהיה שם, מוכן להוביל קבוצה להצלחה".


 

תגובות

+ הוסף תגובה
2
אחלה דור מאמן נהדר
(אסף: 12:33 21-11-2023)
3
בהצלחה
(אורן בליטי: 19:57 21-11-2023)
מאמן מצויין יגיע לליגות הבחירות בהצלחה רבה.
4
בהצלחה
(אורן בליטי: 19:57 21-11-2023)
מאמן מצויין יגיע לליגות הבחירות בהצלחה רבה.
5
כנסו דחוף
(רונן כהן: 20:00 21-11-2023)
מה נותנים במה וכותרות וראיונות למאמנים אפשר לחשוב איזה ליגה זו .תראו את הנבחרת הפח שלנו .עוד מראיינים מאמן קריית ים מה זה הקבוצה הזאת
6
יוסי מלול
(חיים: 08:03 22-11-2023)
תגיד את האמת יוסי מלול ניסה להכתיב לך מי ישחק ומי לא יטסי יהרוס כל חלקה טובה מנכל דמיקולו ????
7
למספר 4
(ע.א: 18:51 22-11-2023)
בכירות*

סקר דאבל פס

מי הקבוצה הכי מרשימה עד כה מבחינת החתמות בליגה א' דרום?