אדהם זועבי: "מוסמוס תעלה ליגה עם התקציב הנמוך ביותר"

הצלחה אדירה. זועבי הצלחה אדירה. זועבי
בני מוסמוס היא אחת הקבוצות המעניינות בליגות הנמוכות. הקבוצה נמצאת בדרך הבטוחה לליגה א' הרבה בזכות המאמן אדהם זועבי

בני מוסמוס בדרך הבטוחה לליגה א'. בדומה למועדון כדורגל ירושלים שכבר עלתה לליגה א', נראה כי מוסמוס תהיה העולה השנייה. ההצלחה של מוסמוס מגיעה בשילוב של הנהלה תומכת, שחקנים מוכשרים ומאמן מצוין בדמותו של אדהם זועבי שבנה תלכיד נהדר.

מה סוד ההצלחה העונה?
"בניתי תוכנית עבודה בשיתוף פעולה עם ההנהלה,שענתה על כל המטרות מיקצועית. רצנו עם הרכב כמעט קבוע לאורך כל העונה, בניית שיטת משחק לפי הסגל והשחקנים, בחירת שחקנים נכונה לעמדות שהיינו צריכים תוכנית אימונים ברמה גבוהה שהתאימה לסגל השחקנים. למזלנו כמעט לא היה לנו פצועים לאורך כל העונה למרות הפגרה בגלל המלחמה, הכנת טרום עונה גם ברמה גבוהה שנתנו לנו לתפוח את הליגה עם רצף ניצחונות מרשים, וכמובן חדר הלבשה בריא שקט כולם היו משפחה אחת גדולה שחקנים, מאמנים והנהלה".

מה החלק חלק שלך בהצלחה העונה?
"הניסיון שלי ושל העוזר שלי זיאד זוהיר. הוא גרם לי להכיר את הקבוצה מהר את המנטליות של השחקנים כי הוא עבד עם חלק גדול מהם ואני מכיר טוב מאד את הליגה כל מגרש. כל מאמן נגדי היכרתי כמעט איך הוא חושב ואיזה סגנון אני נסעתי לראות משחקים של היריבות כמעט בכל השעות של היום והלילה בשקט בלי שיזהו אותי. בנוסף לזה אני גם מכיר את רוב השחקנים של הליגה תוסיף לזה שאני הבאתי סגנון חדש לקבוצה והוא לחץ בטירוף על כל כדור בכל חלקי המגרש לאורך כל המשחק סגנון זה בליגה ב הרבה לא מכירים וגם צריך להתאמן על שיטה זו כל הזמן גם גופני וגם טקטי".

כמה קושי היה לבנות הקבוצה עם המצב במדינה?
"קודם כל בהזדמנות זו אני מאחל בשורות טובות לכולם ושכולם יחזרו הבייתה בשלום.  המצב של המדינה הפריע מאד מבחינת תקציב הקבוצה, לא היו תרומות ולא היו משאבים שהקבוצה בנתה עליהם. ובכך לצאת למחנה אימונים שתוכנן וגם התקשינו במשא ומתן עם הרבה שחקנים שרצינו לצרף, נכון שצירפנו שחקנים אבל הסגל היה קצר מאד יש קבוצות שהיה להם 20 שחקנים שיכולים לפתוח בהרכב בכל הקבוצות. מוסמוס תעלה ליגה עם תקציב הכי נמוך לא זכור לי שקבוצה מליגה ב עלתה לליגה א עם תקציב נמוך מהקבוצה של מוסמוס. תוסיף לזה שהעלייה הייתה עם תנאים קשים ללא מגרש אימונים ללא תקציב וללא מגרש ביתי העליה הייתה בגדר נס נכון שלא היו תנאים של עליה אבל היה הרבה לב נחישות ומשפחתית מכולם ואת זה אי אפשר לקנות".

יש סיכוי כלשהו חלילה שלא תעלו ליגה?
"אין שום סיכוי אנחנו לא נוותר על שום נקודה לא ניתן צ'אנס לשום קבוצה וכמובן נעלה בסטייל עם הפרש נקודות הכי גבוהה ממקום שני הם הפרש שערים גבוהה עם מלך שערים שלנו לא ניתן לשום חלוץ לקחת מצ'אבי את מלך השערים כי מגיע לו בגלל הצניעות והעבודה הקשה.

ברמה האישית היו לך הצעות מליגה א' ובחרת לעבוד בליגה ב'. למה?
"אני הקדשתי את החיים שלי לילדים. אני נוסע לירושלים 3/4 פעמים בשבוע תומך בילדים עוזר להם רואה אימונים ומשחקים מבקר אותם בפנימיה והשנה אני רואה את המשחקים של בני כארם בליגת העל ובכך אין לי זמן לאמן בליגה א'. אני יכול לאמן רק במקום קרוב לבית ורק ליגה ב וזה משתלם לי עם הילדים החלום מתגשם ושווה כל השקעה".

אין לך רצון להתקדם כבר לליגה הלאומית?
"היו לי הצעות להיות בצוות בליגה לאומית אבל כמו שאתה יודע החיים של מאמן בליגה לאומית קצרים מאד שני הפסדים הוא למטה ומפוטר... אין סבלנות אצל רוב הקבוצות תוסיף לזה שרוב הקבוצות מתאמנות בבוקר ואני מחנך כבר 20 שני לא יכול לעזוב את בית ספר ואחרי חודש יפטרו אותי בגלל שני הפסדים וגם כמו שאמרתי לך הקדשתי את החיים שלי למען הילדים ואנחנו מתקרבים לבאר".

מילה לסיום.
"מגיע לבני מוסמוס לעלות ליגה היינו קבוצה מסודרת מאורגנת עם אווירה משפחתית וכל זה בזכות הניסיון והשקט של ההנהלה  שעבדה יום ולילה בכדי שהקבוצה תצליח. בנוסף לזה מגיע כבוד גדול לאוהדים שהגיעו בהמוניהם לכל מגרש גם עודדו וצעקו כל דקה, ואני אישית רוצה להודות מכל הלב לעוזר שלי זיאד ולשחקנים שלאורך כל העונה שיחקו והתנהגו ונלחמו כמו אריות בכל משחק וכמובן המון תודה למשפחה שלי משפחת זועבי שתמכו בנו וליוו אותנו בכל משחק".


 

תגובות

+ הוסף תגובה
2
מאמן פחדן ושחצן עם אגו
(אחמד: 11:26 02-04-2024)
3
מה הבעיה? הם עולים
(ברק: 13:54 02-04-2024)
4
שיחקת אותה זועבי
(אמיל : 14:00 02-04-2024)
כל הכבוד מברוק זועבי הכי מגיע לך
5
כל הכבוד זועבי הכי מגיע לך
(אליהו המלך: 14:16 02-04-2024)
הרבה אנשים אכלו את הקובע יחיו ויסבלו
6
אדהם עשית הסטוריה למוסמוס
(מאיר : 14:18 02-04-2024)
כל הכבוד להנהלת מוסמוס ולמאמן על עונה חלומית באמת עליתם בזכות אין ראוי מכם לעלות ליגה
7
אדהם עשית הסטוריה למוסמוס
(מאיר : 14:18 02-04-2024)
כל הכבוד להנהלת מוסמוס ולמאמן על עונה חלומית באמת עליתם בזכות אין ראוי מכם לעלות ליגה
8
מאמן מצוין
(מוחמד: 15:30 02-04-2024)
כל הכבוד אדהם מאמן צעיר מוכשר שעשה היסטוריה עם בני מוסמוס שהכי מגיע להם לעלות
9
חח
(צפוני: 15:39 02-04-2024)
ליגה חלשה הקבוצה עלתה במקרה
10
איך הקורונה פספסה אותך
(מס1 תחיה ותסבול מי רואה אותך: 00:01 03-04-2024)
יחיו ויסבלו הקנאים
11
שימותו הקנאים!!!
(חאלד: 00:23 03-04-2024)
כל הכבוד למאמן שלנו אדהם בראש ובראשונה על הצניעות שלו איך הוא מפרגן לכולם בלי יוצא מהכלל אני אישית בהתחלת הדרך היו לי כמה התלבטיות לגביו אבל רואים שככל שהליגה התקדמה המאמן שלנו היה מעל כל הציפיות רואים את הנסיון שלו ואת הלמידה תוך כדי תנועה
12
גאון כדורגל
(תומר אוחנה: 07:47 03-04-2024)
זכיתם במאמן ענק גאון כדורגל!!!!
13
זועבי תתעורר מהחלומות ותפסיק לדבר שטויות
14
כתבה מעניינת
(Doro: 16:17 03-04-2024)
תודה ובהצלחה למוסמוס

סקר דאבל פס

איזה קבוצה תעפיל לליגה לאומית בסיום העונה?