גבעת שמואל על המפה: סיכום העונה בליגה ג' תל אביב

סיכום ליגה ג' תל אביב סיכום ליגה ג' תל אביב
החבורה של ליאור אגימן העפילה לליגה ב', שיכון ותיקים כשלה בפליאוף, צפרירים, גלי גיל והרצליה איכזבו ופרדס כץ שוב התבזתה

לא פחות מ-20 קבוצות שיחקו העונה בליגה ג' תל אביב, שהייתה די מותחת לקראת הסיום כששלוש קבוצות נאבקו כמעט עד הרגע האחרון על הכרטיס לליגה ב' דרך המקום הראשון. למחזור האחרון הגיעה גבעת שמואל למשחק לא קל בחולון מול א.ס מור בידיעה שתיקו יספיק לה כדי להעפיל ואילו הפסד יעלה את חולון, אך בסופו של דבר היא גם ניצחה את המשחק וחגגה עלייה היסטורית. חולון עצמה הפסידה לשיכון ותיקים בפליאוף ואילו האחרונה נכנעה בשלב הבא לבית"ר כפ"ס ממחוז שרון. מכבי פרדס כץ, בשר התותחים של המדינה, אמנם השיגה שני ניצחונות העונה, אך הוציאה מהרשת לא פחות מ-294 כדורים. 

קצת מספרים: 5.9 שערים נכבשו בממוצע למשחק, 2.4 כרטיסים צהובים נשלפו ו-0.2 אדומים. גבעת שמואל כבשה הכי הרבה (112) וגם ספגה הכי מעט (19). כפיר עטיה מהגבעה הוא מלך השערים של המחוז עם 36 כיבושים.

מכבי גבעת שמואל
בעונתה החמישית מאז שהוקמה הצליחה הגבעה לעשות את מה שקיוותה ולעלות לליגה ב'. הקבוצה השיגה 19 ניצחונות, שלוש תוצאות תיקו ורק שני הפסדים ב-24 משחקי ליגה וחגגה עלייה היסטורית במחזור האחרון עם ניצחון במשחק העונה בחולון. כפיר עטיה, כאמור, הוא מלך שערי המחוז עם 36 שערים.

עשו היסטוריה. מכבי גבעת שמואל (רועי אסרף, PICK & KICK)
א.ס. חולון מור
אחת מהפתעות העונה. אף אחד לא ציפה שלזרוס לשעבר תתמודד בצמרת הגבוהה ובטח שלא עד הרגע האחרון על העלייה, אך הקבוצה של יאיר רביבו הייתה פשוט מלהיבה השנה ורק סיומת מאכזבת מנעה ממנה לחזור לליגה ב' לאחר לא מעט שנים עגומות בליגה האחרונה. בפליאוף חולון נוצחה בפנדלים ע"י שיכון ותיקים והאוהדים המסורים שלה יכולים לפחות להיות גאחם שהם סיימו מעל היריבה העירונית צפרירים.

שיכון ותיקים ר"ג
פספוס אדיר לקבוצה מר"ג שלאחר פתיחת עונה מגומגמת פתחה ברצף ניצחונות מטורף וכבר איישה את המקום הראשון, אך איבוד נקודות בישורת האחרונה הורידו אותה עד למקום השלישי. בפליאוף היא גברה על חולון מור, אך נכנעה בהמשך לבית"ר כפ"ס ותנסה שוב בעונה הבאה.

הפועל צפרירים חולון
עוד סיום עונה מאכזב לקבוצה שפעם, להזכירכם, שיחקה בליגת העל. החולונים פתחו נהדר את העונה והוליכו את הטבלה לא מעט זמן, אך לקראת סיום העונה נחלשו וסיימו רק במקום הרביעי והמאכזב עבורם. הרחקתו לצמיתות של הקפטן, עידן אשכנזי, לאחר פיצוץ המשחק עם גבעת שמואל לא הוסיפה למצב הרוח של הקבוצה.

בני הרצליה
הקבוצה שהצטרפה ממחוז שרון סומנה כמי שתיאבק על העלייה אך כשמפסידים בשישה משחקים בתשעת המחזורים האחרונים התוצאה היא מקום חמישי בלבד. יעקב יואבוב כבש 28 שערים לזכותה של הרצליה.

הפועל נוה גולן
הקבוצה המפתיעה של העונה. לא הרבה ציפו שהקבוצה היפואית תתברג בפליאוף העליון. נוה גולן חזרה למחוז תל אביב לאחר שנת "גלות" במחוז שרון והשיגה את המקום השישי תוך שהיא מנצחת העונה פעמיים את בני הרצליה.

מ.כ. דיזנגוף ת"א
לאחר עונה סבירה עם מקום עשירי במחוז שרון, העונה הקבוצה מת"א שדרגה את עצמה למקום השביעי הכללי והראשון בפליאוף התחתון, תוך שהיא מקדימה קבוצות כמו הכח גלי גיל והשקמה חן. אביב כהן הרשים עם 25 שערים כשאפילו מגיש הצינור, גיא לרר, התכבד בשער אחד העונה.

מכבי יהוד מונסון
עוד קבוצה שקצת הפתיעה העונה וסיימה במקום השמיני הכללי. משחק השיא שלה היה ללא ספק במחזור ה-16 כשהשיגה ניצחון 3:4 מרשים על מכבי גבעת שמואל.

הכח גלי גיל ר"ג
לאחר שבעונה שעברה כשלו בפליאוף, קיוו הסגולים להאבק חזק בצמרת, אך פתיחת עונה רעה דרדרה אותם למרכז הטבלה ולמקום התשיעי הכללי המאכזב. גלי גיל אמנם חתומה, כמו מכבי יהוד מונסון, על אחד משני ההפסדים של גבעת שמואל, אך גם ספגה הפסדים מביכים מול קבוצות שעל הנייר נחותות ממנה.

מכבי השקמה חן
עוד קבוצה שבנתה על עלייה העונה אבל נאלצה להסתפק במקום העשירי בלבד. הקבוצה אמנם השיגה ניצחון נאה על נוה גולן, אך גם הושפלה במחזור האחרון עם 12:0 לבני יהוד, במשחק שייזכר בעיקר בגלל שיא גינס נוסף ששבר שוערה בן ה-79, יצחק חייק.

בני יהוד
עוד עונה פרווה לקבוצה שפעם הייתה הבכירה בעיר, אך השנה לא השכילה לנצח אפילו דרבי אחד מתוך שלושה משחקים שקיימה מול מכבי ואליצור. משחק השיא שלה היה כמובן ה-0:20 על מכבי פרדס כץ במחזור ה-17.

הפועל רמת ישראל
הקבוצה שירדה בקול ענות חלושה מליגה ב' אמנם לא ציפתה להאבק על העלייה וסיימה עונה בינונית-מינוס עם המקום ה-12 בלבד. בינתיים מטפחים שם בעיקר את מחלקת הנוער ומקווים בשנים הקרובות לקטוף את הפירות ולחזור לליגה ב'.

בית"ר עזרא
עוד עונה "רגילה" עבור הקבוצה הצנועה מדרום ת"א שבדרך כלל מסיימת בחלק התחתון של הטבלה. האירוע שבקבוצה יזכרו השנה דווקא לא היה קשור לכדורגל והוא לכתו של מי שהקים את הקבוצה, צדוק חממי, בגיל 93.

מ.כ. ת"א טומי
לאחר עונה ראשונה במחוז שרון, הקבוצה עברה העונה למחוז ת"א ולצד הפסדים מול קבוצות כמו אליצור יפו, אור יהודה וספרטק ר"ג, טומי אף סחטה 1:1 מול הרצליה במחזור הפתיחה. אודי כבודי כבש 22 שערים, אדיר דנין 18 ומשה חוגג הוסיף שמונה משלו. יוסי אבוקסיס אף שותף בחמישה משחקים.

אליצור יהוד
בקבוצה יכולים להיות מרוצים בעיקר מסיום העונה במשחקי הפליאוף התחתון, שם השיגה הקבוצה חמישה ניצחונות משבעה משחקים (בכל 19 המשחקים בעונה הרגילה צברה יהוד חמישה ניצחונות) ובכך הכפילה את כמות הניצחונות שלה העונה. אריאל מעבי המצוין כבש עבורה 19 שערים.

מכבי ספרטק ר"ג
ספרטק פתחה את העונה עם שני ניצחונות רצופים, אך בהמשך דעכה וספגה תבוסות בהפרשים דו-ספרתיים בדרך למקום ה-16 הכללי. רון בוארן, מאמן/שחקן הקבוצה, כבש 26 שערים.

אליצור יפו ת"א
עוד עונה חלשה של האליצורים מיפו, שאפילו חתומים על אחד משני הניצחונות של פרדס כץ העונה וגם בשני הדרבים מול בית"ר היא לא השכילה לנצח (תיקו והפסד).

מכבי אור יהודה
עוד קבוצה שתחתית הטבלה זה לא משהו שזר לה. אור יהודה חתומה על אחד משני הניצחונות של פרדס כץ ובטח יעדיפו לזכור בעיקר את משחקי הפליאוף התחתון, שם השיגו ארבעה ניצחונות, כפול ממה שהשיגו בכל העונה הסדירה.

בית"ר יפו
לאחר "עונת גלות" במחוז שרון, שם סיימה אחרונה (מתוך 17 קבוצות) עם שישה ניצחונות, העונה ארבעה ניצחונות בלבד (שניים מהם על פרדס כץ) הספיקו כדי לסיים לפני אחרונה. 

מכבי פרדס כץ
יש שיגידו שהיא הכי חלשה בארץ, בכל מקרה, אין פה כל כך מדד, אבל לעומת קרית אתא ממחוז גליל תחתון, פרדס כץ השיגה שני ניצחונות העונה. למרות זאת, פרדס כץ היא הקבוצה שהוציאה הכי הרבה כדורים מן הרשת בכל הליגות הבוגרות בארץ - 294.

 

תגובות

+ הוסף תגובה

סקר דאבל פס

איזו עלייה הייתה מתוקה יותר?