כפ"ס כפול שתיים: סיכום העונה בליגה ג' שרון

סיכום עונה בליגה ג' שרון סיכום עונה בליגה ג' שרון
מ.כ. עלתה מהפסגה, בית"ר הצטרפה אליה מהפליאוף, אריאל שוב איכזבה וכפר קאסם הפתיעה

ליגה ג' שרון עמדה העונה בסימן מאבק העלייה בין שתי הקבוצות מכפ"ס, כשלבסוף הירוקים של מ.כ. עלו מהמקום הראשון ואילו הבית"רים ניצחו שלוש קבוצות בשלב הפליאוף כדי לחזור לאחר שנתיים לליגה הרביעית. בית"ר אמנם הוליכה ברוב שלבי העונה את הטבלה, אך שני הפסדים לירוקים גרמו לה לסיים רק במקום השני. מי שהפתיעה היא מ.כ. כפר קאסם, שעם עונה מעולה מבחינתה סיימה רביעית והקדימה קבוצות כמו רעננה ופרדסייה.

קצת מספרים: 4.5 שערים נכבשו בממוצע למשחק, 3.5 כרטיסים צהובים נשלפו ו-0.4 אדומים. מלך השערים הוא אוראל טובי מבני טירה שכבש 22 שערים. בית"ר כפ"ס כבשה הכי הרבה (80) ואילו בני זמר ספגה הכי הרבה (90).

מ.כ. כפ"ס
הירוקים בעונתם הראשונה עלו בסטייל מהפסגה, אם כי לקח להם מעט זמן כדי להגיע אליה, אך לאחר ניצחון בדרבי בסיבוב הראשון הם לא ירדו ממנה עד לעלייה המיוחלת. 19 ניצחונות, תיקו אחד והפסד בודד ב-21 משחקים נתנו לירוקים את העלייה והרצון להמשיך גם לליגות הגבוהות יותר.

עלו מהמקום הראשון. מ.כ. כפ"ס (אייל קלוצמן)
בית"ר כפ"ס
רוב העונה היא דורגה ראשונה, אך שני ההפסדים בדרבי הורידו אותה למקום השני. בפליאוף הצהובים-שחורים ניצחו את נתניה, את שיכון ותיקים ממחוז ת"א ואת ספורטינג ת"א מליגה ב' וחזרו לשם לאחר שנתיים בליגה האחרונה. אופחיר חלוואני הבלתי נגמר הוא מלך שערי הקבוצה עם 14 כיבושים.

עלו מהפליאוף. בית"ר כפ"ס (אלון יהודיוף)
מכבי השרון נתניה
שאפו לבעלים אילן עטיה שממשיך להחזיק את הקבוצה מעיר היהלומים עם התקציב הנמוך בליגה,שגם העונה לא הצליחה לקרוא תיגר על העלייה. נתניה אמנם הגיעה למשחק הפליאוף של המחוז אחרי שצברה  15 נצחונות אך נכנעה לבית"ר כפ"ס. השרון נתניה היא גם היחידה שהצליחה לנצח את מ.כ. כפ"ס, כשגברה עליה 0:2 במחזור העשירי.

מ.כ. כפר קאסם
אחרי לא מעט שנים של דשדוש, הקבוצה הצנועה מכפר קאסם פתחה מצוין את העונה והייתה חלק מחבורת הצמרת, אך לאט-לאט החלה לאבד גובה ובכל זאת סיימה במקום הרביעי והמכובד. מוחמד שרבוש כבש עבורה 18 שערים.

בני רעננה
עוד עונה מאכזבת לקבוצה מרעננה עם המקום החמישי בלבד. רעננה איבדה נקודות מול קבוצות כמו ג'לג'וליה ובני טירה, אך גם בשיגה ניצחון נאה במחזור האחרון על בית"ר כפ"ס. עבד מצליח כבש עבורה 17 שערים.

הפועל פרדסייה
גם נציגת פרדסייה אמנם סיימה בפליאוף העליון, אך המקום השישי הוא מאכזב עבורה. במחזו האחרון היא סיימה ב-0:0 מכובד מול הירוקים מכפ"ס, אך לא השכילה לנצח השנה קבוצות כמו אריאל, אורנית וטירה.

בני טירה
עוד הפתעה נעימה כשהקבוצה סיימה במקום הראשון בפליאוף האמצעי. אוראל טובי הוא מלך שערי הקבוצה והמחוז כולו עם 22 שערים.

עירוני ראש העין
הקבוצה החדשה מראש העין בהחלט יכולה להרגיש מרוצה עם מקום שמיני כללי ומכובד. הקבוצה השיגה נקודות מול קבוצות כמו כפר קאסם ורעננה, אך גם הפסידה העונה פעמיים לג'לג'וליה.

מ.כ. אריאל
עוד עונה מאכזבת עבור הקבוצה מבירת השומרון, ששוב לא מצליחה אפילו לדגדג את הצמרת הגבוהה. משחק השיא היה ה-1:7 על בני זמר, אך הקהוצה גם ספגה שתי שמיניות משפילות בשלהי העונה מטירה ומג'לג'וליה.

בני ג'לג'וליה
עונה ראשונה וסבירה בהחלט לקבוצה החדשה שהוקמה בג'לג'וליה. משחק השיא שלה היה במחזור האחרון עם 1:8 מוחץ על אריאל. עבד ווהב סרסור כבש עבורה 14 שערים.

מכבי כפר יונה
כבר שבע שנים שכפר יונה מדשדשת לה בליגה ג'. דניאל חקמון אמנם כבש עבורה 16 שערים והקהוצה השיגה כמה ניצחונות מרשימים העונה, אך עדיין מרגיש שמדובר בקבוצה שצריכה לסיים הרבה גבוה מהמקום ה-11.

הפועל אורנית
לאחר פתיחת עונה חלשה, הקהוצה מאור ית נתנה פיניש מדהים ועם ארבעה ניצחונות ותיקו בחמשת המחזורים האחרונים, הצליחה לסיים במקום ה-12 כשרק נחיתות במאזן הפנימי מול כפר יונה מנע ממנה לסיים מקום אחד גבוה יותר.

מ ס. גבעת שמואל
בעונה שעברה היא שיחקה במחוז מרכז וסיימה שמינית, אך העונה במחוז שרון היא התקשתה יותר וסיימה במקום ה-13 הכללי והראשון בפליאוף התחתון. משחק השיא של הקבוצה היה ללא ספק ה-1:14 על בני טייבה במחזור ה-19.

מ.כ. בני זמר
עונה ראשונה ולא מוצלחת, בלשון המעטה, לקבוצה החדשה שאמנם השיגה ארבעה ניצחונות, אך ספגה לא מעט תבוסות. זמר היא הקבוצה שהוציאה הכי הרבה כדורים מהרשת (90).

שמשון בני טייבה
בעבר הלא רחוק הקבוצה מטייבה נאבקה בצמרת, אך את העונה הזו סיימה בקול ענות חלושה עם המקום ה-15 הכללי. טייבה אמנם סחטה תיקו מחמיא מנתניה, אך ספגה לא מעט תבוסות כשהשיא, כמובן, ה-14:1 לגבעת שמואל. טייבה גם כבשה הכי מעט שערים (19) בצוותא עם מטה בנימין.

בית"ר מטה בנימין
הקבוצה אמנם חזרה לשחק משנת הפסקה, אך קיוותה אולי לקאמבק יותר מוצלח מאשר שלושה ניצחונות בלבד ו-19 שערי זכות בלבד. נקודת האור היה יוסף מנחם ביטון שכבש שבעה שערים.

בית"ר טוברוק
מחלקת נוער מהמפוארות בארץ, אבל קבוצת בוגרים שלא מצליחה אף פעם להתעלות על עצמה. טוברוק סוגרת עוד עונה עם המקום האחרון והמאכזב ואולי בעונה הבאה תצליח לסיים קצת גבוה מזה.

בני ראש העין
בתחילת העונה קמו שתי קבוצות חדשות בעיר, אך בעוד עירוני סיימה את העונה בכבוד, בני אפילו לא החלה אותה והעדיפה להתפרק. אולי בעונה הבאה נזכה לדרבי.


 

תגובות

+ הוסף תגובה

סקר דאבל פס

איזו עלייה הייתה מתוקה יותר?