סמיע ומג'אר עלו, שתי קבוצות התפרקו: סיכום עונה בליגה ג' גליל עליון

סיכום העונה סיכום העונה
בני סמיע עלתה לליגה ב', בני מג'אר הצטרפה אליה מהפליאוף וגם - הסיפור העצוב של שלומי ומעלות

ליגה ג' גליל עליון הייתה העונה ליגה שברוב שלבי העונה נראה היה שבני מג'אר תעפיל מהמקום הראשון, אך לקראת הישורת האחרונה התהפכו היוצרות ובני סמיע כבשה את הפסגה עד לעלייה המיוחלת.

בנוסף, הדרמה סביב כרטיס העלייה לפליאוף מהמקום השלישי הייתה גדולה ולהלן תקציר העלילה: במחזור האחרון סכנין ניצחה את פסוטה והייתה חייבת הפסד של מג'דל כרום ששיחקה בנחף. נחף הוליכה 0:2 כששחקני מג'דל ספגו שלושה כרטיסים אדומים, ירדו מהמגרש והמשחק פוצץ. על פניו - ניצחון טכני לנחף, אבל בית הדין הורה על משחק חוזר, מה שעורר את זעמה של סכנין. למשחק החוזר נחף לא הופיעה ומג'דל קיבלה 0:3 טכני שהעניק לה את המקום השלישי ואת ה"זכות" להפסיד לבני מג'אר במשחק הפליאוף. הזוי.

מג'אר עצמה, המשיכה במסע ועברה גם את בית"ר כפר כנא ממחוז גליל תחתון וגם את מכבי עירוני טמרה מליגה ב' והעפילה אף היא לליגה הרביעית. 

הסיפור העצוב של העונה היה ללא ספק התפרקותן של הפועל שלומי וסקציה מעלות, שהחליטו להפסיק את פעילותן בעקבות המלחמה.

קצת מספרים: ממוצע השערים למשחק עמד על 4.3, ממוצע הכרטיסים הצהובים על 3.6 והאדומים על 0.4. מלך השערים של המחוז הוא אחמד חוסיין מבני סמיע. 

הפועל איחוד בני סמיע
ברוב שלבי העונה סמיע הייתה מעט רחוקה מהפסגה, אך פיניש מצוין, בתוספת ניצחון על מג'אר במשחק העונה במחזור ה-20, סידרו לה את המקום הראשון עד לעלייה בסיום העונה. סמיע השיגה 17 ניצחונות, שלוש תוצאות תיקו והפסד בודד, אותו ספגה מול מג'דל כרום. מלך השערים של הקבוצה ושל המחוז כולו הוא אחמד חוסיין שסיים עם 24 כיבושים.

עלו מהפסגה. איחוד בני סמיע
בני מג'אר
הקבוצה הצנועה, שבעונה שעברה השיגה שני ניצחונות בלבד וסיימה אחרונה, דורגה ברוב שלבי העונה במקום הראשון לאחר שפתחה את העונה מצוין עם שישה ניצחונות רצופים, אך שני ההפסדים שלה מול בני סמיע לקראת סיום העונה הם אלה שהכריעו וגרמו לה לסיים רק במקום השני. אדהם גדבאן כבש עבורה 12 שערים. בפליאוף היא ניצחה, כאמור, את מג'דל כרום ואת בית"ר כפר כנא ובמשחק המכריע ניצחה את טמרה מליגה ב' ועלתה על חשבונה.

עלו מהפליאוף. בני מג'אר (דוניא גנטוס)
איחוד בני מג'דל כרום
כאמור, מג'דל כרום אחראית על אחד הסיפורים ההזויים של העונה, אבל יש שיגידו ש"הצדק יצא לאור" לאחר שנוצחה ע"י מג'אר בפליאוף. אולי בעונה הבאה יכוונו שם שוב לעלות ליגה.

צעירי סכנין
בשנה שעברה היא סיימה שלישית וגם הפעם הייתה אמורה לסיים באותו מקום, אלמלא ההחלטה המוזרה של בית הדין לקיים משחק חוזר בין נחף למג'דל כרום. עובדה זבידאת בלט עם 20 שערים.

הפועל נחף
עוד עונה בינונית לקבוצה מנחף שאפשר להגיד ששיחקה ספורטיבי במחזור האחרון כשהובילה על מג'דל כרום, אך ההחלטה שלה לא להופיע למשחק החוזר הפכה את סיום העונה לסיפור בזוי. 

מ.ס. בית ג'אן
לאחר שבעונה שעברה והראשונה שלה סיימה בית ג'אן במקום הלפני האחרון עם שלושה ניצחונות, העונה הקבוצה השיגה ארבעה ניצחונות שסייעו לה לסיים במקום השישי (מתוך שמונה קבוצות שנותרו). בית ג'אן הוציאה תיקו מכובד עם סכנין, אך גם סיימה פעמיים בתיקו עם פסוטה ובמחזור האחרון נחלה 12:2 מביך מול בית ג'אן.

הפועל פסוטה
בעונת הבכורה שלה פסוטה השיגה תשע נקודות (שני ניצחונות ושלוש תוצאות תיקו). ניצחון אחד הגיע כטכני על מעיליא והניצחון הראשון שהשיגה הקבוצה היה מרשים במיוחד בדמות 1:4 על נחף. פסוטה היא הקבוצה שספגה הכי הרבה שערים העונה כשהוציאה לא פחות מ-79 כדורים מהרשת.

הפועל מעיליא
בארבעת המשחקים האחרונים שלה מעיליא הצנועה ספגה הפסדים טכניים לאחר שהפסיקה את פעילותה. הקבוצה פתחה את העונה עם ניצחון על פסוטה ואחר כך גם סיימה מולה בתיקו, אך אלו היו ארבע הנקודות היחידות שהקבוצה השיגה העונה.

מכבי סקציה מעלות
אחד הסיפורים העצובים של העונה. בתחילת ינואר הודיעה הקבוצה על הפסקת פעילותה בעקבות המלחמה וכל תוצאותיה בוטלו. עידן כפיר, מנכ"ל עמותת הספורט במעלות, מסר אז: "העיר מעלות תרשיחא נותרה העיר הצפונית במדינת ישראל שלא פונתה מתושביה ומנסה לפעול תחת שגרת מלחמה מורכבת. עם פתיחת מלחמת "חרבות ברזל" הוקפאה פעילות מועדון הכדורגל. רבים משחקני הכדורגל נאלצו לעזוב את בתיהם, אחרים משרתים בכוחות הביטחון ויחד עם הקפאה של תקציבים שוטפים, נאלצה הנהלת הקבוצה לקבל החלטה כואבת, ותחת האתגרים הבלתי אפשריים, להקפיא את פעילות קבוצת הבוגרים לחודשים שנותרו לעונת המשחקים 2023-24".

הפועל שלומי
בשלומי כבר ראו איך הם חוזרים ומארחים במגרש הביתי המשופץ, אך אז פרצה המלחמה והקבוצה הצנועה נאלצה לסגור את שעריה עד לסיום העונה. ערן גאון, יו"ר שלומי, מסר אז: "סיימנו את העונה בגלל שאנחנו מפונים משלומי".

 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
קצר תמציתי וקולע
(ברק: 21:07 05-06-2024)
מעולה
2
ביזיון של הנהלה
(אוהד סקציה: 03:02 06-06-2024)
הנהלת הסקציה אתם בושה לכדורגל .סקציה מעלות מנוהלת כבר כמה שנים עם אותה הנהלה כושלת וראש עמותה שלא מבין בכלום שחקניי בית מצאו את עצמם ללא קבוצה .שחקן כמו מור כהן שעושה להם טובה שמשחק בסקציה למרות הצעות מליגה א נשאר בקבוצה ופתאום החליטו אין כסף .בושה.
3
שלומי
(יוסי: 10:16 06-06-2024)
מקווה מאוד שהפועל שלומי תחזור
4
מג'אר
(אוהד של מכבי בני מג'אר: 22:24 06-06-2024)
למרות שאין לנו מגרש ביתי ושיחקנו משחקי בית בכל מיני מגרשים בסוף עלינו . כל הכבוד לשחקנים ולקהל שליווה את הקבוצה לאורך כל העונה.

סקר דאבל פס

איזו עלייה הייתה מתוקה יותר?