חשד: השוער מאיר כהן מייצג שחקנים, ומשחק מולם בליגה

ייצג שחקנים ששיחק מולם? מאיר כהן ייצג שחקנים ששיחק מולם? מאיר כהן
חשיפה: ההתאחדות פתחה בחקירה סמויה לאחר שנתקבלו תלונות על פעילותו של השחקן הוותיק באיזור הצפון. כהן בתגובה: "אני עוזר לשחקנים, ולא רואה בזה פגם. לא מכין את השטח להיות סוכן". הכל על עוד סיפור הזוי תוצרת הכדורגל הישראלי

הכדורגל הישראלי לא מפסיק להמציא את עצמו מחדש. אל כל התופעות השליליות שמלוות את הענף נכנסה כעת תופעה חדשה - שחקנים פעילים שהופכים לסוכני שחקנים. מאיר כהן, אחד השוערים הוותיקים והמוערכים, המשחק כיום במכבי אום אל פאחם החל כנראה לחשוב על היום שאחרי הכדורגל ומתעסק בשנה האחרונה בייצוג שחקנים. הבעיה הגדולה שכהן עושה זאת תוך כדי זה שהוא עדיין שחקן פעיל בליגה הלאומית ואף מייצג שחקנים שמשחקים מולו או יושב מול יושב הראש שלו וסוגר חוזים של שחקנים מהקבוצה.
כהן הוא דמות דומיננטית וידועה בצפון, ועיקר הפעילות שלו היא מול קבוצות מהאזור, בעיקר מהליגות הנמוכות אך גם בליגה הלאומית ואף בליגת העל להן הוא מציע את מרכולתו. הוא מתעסק בצד החוזי, הן המקצועי והן הפיננסי, כאשר מי שסוגר את העסקאות עבורו הוא אוהד תדמור, סוכן שחקנים מורשה מהמושבה כנרת שכל מי שמכיר אותו מעיד על בחור צנוע והגון.
אז איך כהן עובד? הוא נפגש עם שחקנים ומציע להם את עזרתו במציאת קבוצה. הוא מייצג אותם, ומגיע לפגישות מול השחקן וסוגר את החוזה, כשהעסקה תפורה ומגיעים לחתימה רשמית נכנס הסוכן תדמור לתמונה שמשמש לכאורה כמטריה של כהן וחותם על המוגמר. תחום אפור אמרנו? נאביל חאלוק, יו"ר ג'ת אל אהלי שירדה מהליגה הלאומית לליגה א' מסביר כיצד כהן פועל ולא רואה בכך חריג. "בעונה שעברה ישבנו עם מאיר על מספר שחקנים אותם הוא מייצג כמו שניר שטרית, חזי גרפינקל, אדיר דיין, יניב דרעי ואחרים", הוא מספר. "כל השיחה על ההיבטים הכספיים והמקצועיים התנהלה מול מאיר כהן אבל החתימה בוצעה מול אוהד תדמור אותו מאיר הביא, וששימש כסמכות הרשמית. זה ידוע שמאיר כהן הוא סוכן שחקנים, אין פה סוד".

 " עוזר לשחקנים שקרובים אליי". מאיר כהן

כך נוצר מצב בו למעשה מאיר כהן עזר לקדם ענייני שחקנים וייצג אותם בו בזמן שהללו משחקים באותה ליגה ויתרה מכך נפגשים מול קבוצתו. הבעייתיות מובנת וברורה. כהן מרושת בצורה בלתי רגילה מול יושבי הראש ומאמנים מאזור חיוג 04. הכל עבד על מי מנוחות ושום סוכן לא פתח עין או פה על השוער- סוכן, עד שהגיע לליגה של הגדולים – ליגת העל. כהן החל לייצג בעונה שעברה את שחקן הפועל עכו גיא דיין וסגר לו את החוזה בקבוצה. חלק מהסוכנים התעוררו, פנו לארגון סוכני השחקנים שיגיש תלונה בהתאחדות נגד כהן. זו אכן הוגשה לעורך דין שלום אבן עזרא, תובע ההתאחדות לכדורגל, ואז גם נפתחה חקירה סמויה. "קיבלנו תלונות הן רשמיות והן מאנשי כדורגל באופן לא רשמי, על פעילותו של כהן. הנושא נמצא בבדיקה ומי שצריך לדעת את תוצאותיה יידע זאת כשתסתיים החקירה" אמר לאתר ערוץ הספורט גורם בהתאחדות.
שחקן נוסף אשר את ענייניו מנהל כהן הוא רן יצחק, לשעבר קולגה של השוער בסכנין, ובשנתיים האחרונות משחק בעירוני ראשל"צ. במהלך העונה שעברה מאיר כהן עבר מסכנין לראשל"צ ועלה איתה לליגת העל. עוזר המאמן שרון מימר מספר בחיוך איך זה נראה מהצד המקצועי: "זה בהחלט מצחיק שבתחילת העונה שעברה ישבנו עם מאיר לגבי מספר שחקנים אותם רצינו לצרף ובהמשך העונה פנינו אליו והחתמנו אותו כשחקן פעיל וחשוב אצלנו. את שני הדברים הוא עשה על הצד הטוב ביותר".
דוגמה נוספת היא מהתקופה האחרונה. כהן חתם העונה במכבי אום אל פאחם ובנוסף הוא ייצג מול ההנהלה שני שחקנים. האחד – יובל שוואט והשני נתנאל גולדמן ששוחרר לאחרונה. היו"ר מוחמד עאבד לאטיף מספר: "מאיר כהן הציע לנו מספר שחקנים, והמליץ לנו עליהם בחום. אגב בתחילת העונה עוד לפני החתמת מאיר, עשיתי סולחה בינו ובין המאמן אבי סבג לאחר שהשניים נקלעו לסכסוך על שחקן שמאיר ייצג בעונה שעברה כשסבג עוד אימן את ג'ת אל אהלי".


 מייצג את השניים. נתנאל גולדמן ויובל שוואט.

וכך מעבר לשאלה התקנונית או החוקית, הבעיה העיקרית היא של ניגוד עניינים לכאורה. מה קורה אם כהן מייצג שחקן המשחק מולו? איך שחקן בקבוצה משמש כסוכן ונציג של שחקן אחר, בעוד ששחקנים אחרים מיוצגים על ידי סוכנים חיצוניים. יש כאן בעיות בסיסיות באתיקה. בעונה שעברה, כזכור, תפס כהן את הכותרות באתרי הספורט לאחר שעזב את בני סכנין בטריקת דלת כשיצא ראש בראש מול מאמנו סלובודן דראפיץ'. השוער הגיע אז לאולפן חדשות הספורט והצהיר: "אני המלצתי על הבאת סלובו לסכנין והוא בגד בי".

לאורך השנים לא עשינו רעש ודרמות מכל העיסוק של מאיר כמייצג שחקנים, אבל דראפיץ' לא הסכים לסיפור הזה, הוא לא רצה שמאיר יהיה מאעכר ומכאן נולד הסכסוך הזה ומאיר נחתך", סיפר לאתר ערוץ הספורט גורם בסכנין. "גם מולנו הוא המליץ לא אחת על הבאת שחקני רכש אותם הוא מייצג או עוזר להם לכאורה וזאת לאחר שקבלנו ממנו תמורה מלאה על המגרש".

פלאשבק לאוגוסט 2011, "קפה מאוד" בחדרה. מאיר כהן יושב באחד השולחנות עם דמות כדורגל מוכרת מהצפון בחור בשם יהודה זקן. איתם יושב אסף בן מוחא, בלם הפועל פ"ת שמספר: "זקן הזמין אותי לפגישה ואמר לי שמאיר כהן יגיע ושהוא יכול לפתוח לי אופציות בליגת העל לאחר עונה בבני לוד. נפגשתי עם השניים וכהן סיפר לי בפרוטרוט על היכולות שלו לצרף שחקנים לקבוצות שונות. הוא התנהל כסוכן לכל דבר". בן מוחא, יש לציין, חתם לבסוף בליגת העל ללא קשר לכהן.

מאיר כהן הוא שוער מצוין ואדם מוערך ונערץ בצפון הארץ. הוא עוזר לקדם שוערים ושחקנים, ומשמש מודל לחיקוי, האם יכול להיות שהוא מתח את הקו קצת יותר מדי והתחיל את המעבר לפרישה מוקדם מדי ובצורה שתפגע בו?

תגובת מאיר כהן: "אני עוזר לשחקנים שקרובים אלי. כל השחקנים מיוצגים על ידי סוכן שחקנים מוסמך. אני עוזר במיוחד לשחקנים צעירים מאזור הצפון וזאת ללא שום הסברים כספיים ביני ובינם. כיף לי לתרום לשחקנים הצעירים הללו. אני לא רואה בכך שום פגם ולא מכין את השטח להיות סוכן שחקנים בעתיד. סיימתי לאחרונה קורס מאמנים ואשמח לאמן קבוצה לאחר הפרישה.

תגובת אוהד תדמור: "שחקני כדורגל בכל הגילאים והרמות, הורים, מקורבים ומאמנים, מסתייעים בנסיונם וקשריהם של דמויות מפתח (פעילים ולא פעילים) בעולם הכדורגל, על מנת לקדם את הקריירה של עצמם ו/או של אחרים. ככל הידוע לי, זה זמן רב שמאיר כהן משתדל לסייע לאלה שפונים אליו, מאזור הצפון ככלל ומאזור בית שאן והעמקים בפרט, וזאת באמצעות נסיונו הרב וקשריו הטובים שרכש במהלך שנותיו כשחקן. אני סוכן השחקנים היחידי המתגורר באזור גאוגרפי זה וככזה מפנה אלי מאיר כהן, מפעם לפעם, כאלה המבקשים ייצוג של סוכן מורשה. עיקרי פעילותי בתחום הם קידום שחקנים צעירים מהליגות הנמוכות והתמחות בשחקנים זרים. לא סגרתי עסקאות ולא חתמתי על חוזים למעט אם הייתי מעורב בהם באופן אישי מתחילתם ועד סופם. כשלא יורד גשם, אין צורך במטריה...תגובות

+ הוסף תגובה
1
זהבי כנס..
(זהבי: 16:48 12-10-2011)
יש אותו סיפור עם אושרי לוי יגולם..
2
זהבי, גילית את אמריקה...
(כריסטופר קולובוס: 17:35 12-10-2011)
כנראה סוכן שחקנים שהוא חבר שלך פחד על הפרנסה שלו אז "פוצצת" בשבילו את הפרשה. שכחת שדודו דהן היה מאמן הכח וייצג שחקנים ?
4
לגיטימי מצויין איפה הבעיה.....
(מאיר שמח: 18:17 12-10-2011)
שני החברה האלה מוכרים לי אישית מלח הארץ תנו להם לעבוד בשקט ולהתפרנס בכבוד ושימותו הקנאים
5
יש בעיתיות הוא יכול להגיד לו אל תתאמץ נגד הקבוצה שלי. או מאיר יכול לא להתאמץ ולתת לשחקן שלו להבקיע נגדו .פה יש בעיתיות.
6
הבחור בקושי יודע לכתוב את השם שלו נהיה סוכן .
7
מאיר כהן עם איש הקש =כסף שחור
(כדורגל של קומבינות: 18:35 12-10-2011)
המון כסף שחור...
8
מי זוכר את משחק השרוכים מול ירושליים?
(מאיר{בחסות מטיילי-טבריה}: 21:20 12-10-2011)
אני לא מבין למה אתם מתפלאים שכחתם את משחק השרוכים מול ביתר ים? כל שחקני בית-שאן מרגע השיוויון הפסיקו פשוט לשחק ונתנו לביתר את האליפות במקום שיזכו בה הפועל ת"א זהו חומר למחשבה לכל אוהדי וקוראי דאבל-פס.ניחשתם נכון השוער היה מאיר כהן במשחק זה.
9
הוא סוכן של שחקן מעירונ י בת ים .
(תתעוררו.חומר למחשבה: 23:46 12-10-2011)
ויש עוד המון הפתעות
10
כל הכדורגל הישראלי קומבינות
11
אני מכיר המון שחקנים ששילמו לו כסף במזומן
12
זהירות! יהודה ערמומי ונחש
(אחד שמכיר : 14:24 13-10-2011)
נחש לא קטן הבחור
13
צריך להזהר ממנו
14
מנסה להיות בקשר עם היו"ר ומערבב לו את השחקנים
15
יהודה זקן
(חבר: 12:19 13-10-2011)
איש פשוט וצנוע בחור טוב שמנסה להתפרנס ולא יותר גם אם הוא לא מלומד עדיין בחור טוב
16
צדק חברתי
17
קשה להתקיים רק מהמשכורת של פאחם
(חבר ואוהד: 17:46 13-10-2011)
חייב עוד הכנסה צדדית.
18
יהודה זקן הוא חלטוריסט,אחלה בן אדם.
(חבר של יהודה: 17:48 13-10-2011)
אין מה לעשות פרנסה קשה אבל בחור טוב קצת ערמומי
19
מאיר בן אדם שחצן ששכח מאיפה בא...
(בית שאני: 18:21 13-10-2011)
הפך להיות סוכן שחקנים הרים את האף.
20
כל המגיבים פחדנים
(אפי בן דוד: 21:12 13-10-2011)
תרשמו את השמות שלכם אם אתם כל כך מכירים את יהודה זקן מוגי לב ומגעילים תתביישו לכם הבן אדם חי מ4 שקל בחודש תסתכלו על מי שכתב את הכתבה ממה הוא חי ועל בעל האתר שהוא טייקון לא קטן שיש לא חלק גדול בכל הכתבה העלובה הלוואי שהייתם 10 אחוז מהלב שלא גואל נפש
22
אם נכנס לכל הקומבינות של רז .....
(רזי ברקאי: 21:28 13-10-2011)
צרוך שלושה אתרים
23
הלב של יהודה אולגאי ימותו הקנאים
(אולגה בדם: 21:29 13-10-2011)
24
אל תכפישו את יהודה סתם
(יהודה מכבי: 21:30 13-10-2011)
יהודה בחור משכמו ומעלה
25
ההוא
(לואי דפינס: 22:35 13-10-2011)
יהודה אתה אח של כולם שהחדרתים ימותו מקנאה
26
יהודה זקן כנסו
(שחקן לשעבר: 00:33 14-10-2011)
יהודה בחור עם לב זהב אחד הגברים ומי שאומר אחרת שקרן שמנסה לפגוע בו אישית בתור אחד שמכיר אותו 20 שנה האיש אולגה בנשמה ורק מנסה להתפרנס אז עזבו אותו ותתעסקו בדברים אחרים
27
מאיר דיכבר
(אחד שמכיר: 11:39 14-10-2011)
כל כך הרבה פרשיות על בן אדם אחד וכולם שותקים מה עוד מאיר צריך לעשות שתבינו בהתאחדות שהאיש הזה נגע לכדורגל.שנים הוא מייצג שחקנים מאמנים ומרוויח כספים על מי אתה בא לעבוד מר תדמור מאיר "יעזור" לך בחינם.אם לא כסף אין לך שני שחקנים הליגה האיסלאמיתץ
28
תמשיך ימותו הקנאים ספורטאי למופת תרמת ..
(אוהד שרוף שלך-טייבה: 17:39 16-10-2011)
לכדורגל בארץ בכלל ולמגזר הערבי בפרט..כבר היו דברים מעולם ששפטו הרבה שחקנים ותלו אותם ובסוף הכל קשקוש אחד גדול..מאיר אנחנו מאמינים אמונה עיוורת בדרך שלך ..שימותו כל הקנאים.
29
יהודה עשה בעייות
(לא משנה: 14:41 23-10-2011)
תמייד הייה מתנהג לא תקין בהתפרצויות במשחקים
30
הערבים אוהבים אותך כי אתה בחור טוב ונאיבי אבל אין לי עניים עלייך פשוט תפקח את העניים אתה חולה פרסום וכסף

סקר דאבל פס

מי תעפיל לליגה הלאומית מליגה א' דרום?