אהוד כחילה: אם נרד, אפרוש

אהוד כחילה אהוד כחילה
לאחר שירד בעונה החולפת לליגה ב' עם עירוני נתיבות, לקח על עצמו אהוד כחילה עוד מועדון שנאחז בשיניים בשביל לשרוד, והתסריט של שנה שעברה יכול לחזור על עצמו בקלות גם עם מכבי ב"ש. כחילה מודה שזה לא יהיה קל: "לא אשקר, יש בי פחדים שזה יקרה שוב" אך כיאה למאמן הקשוח, הוא לא מתכוון לוותר מראש: "אני לא מתלונן, מאמין במועדון הזה" ומה השאיפות? "מקומו 5-8 יהוו הצלחה"

 אהוד כחילה היה בלם גדול. אחת התכונות שהכי אפיינה את אהוד הייתה ההקרבה והרצון להצליח. את התכונה הזו הוא לקח עמו לקריירת האימון הקצרה שלו, שבניגוד לקריירה המזהירה בתור שחקן, לא מצליחה לעלות לגבהים. בזמן ששחקני עבר מה-"מחזור" שלו כמו יוסי אבוקסיס, רן בן שמעון, אבי נמני, טל בנין וראובן עטר מקבלים בזה אחר זה את המושכות בקבוצות הגדולות ביותר בישראל, אהוד כחילה יורד לליגה ב' עם נתיבות, וחותם אצל היורדת מהליגה הלאומית, מכבי ב"ש עמוסת הבעיות. כחילה שב מחופשה בת חמישה ימים עם משפחתו, והוא חוזר להתכונן עם הקבוצה "כרגע ההכנות הן לא האידיאליות כמו שאתה יודע" אומר כחילה, "הרבה מאוד בעיות שאני מקווה שיפתרו במהרה. זה אומנם דבר שלא קשור אליי אבל משפיע באופן ישיר על הקבוצה וזה לא סוד. לא החתמנו עדיין שום שחקן, הזמן לא לטובתנו, אנו לוקחים בחשבון שלפחות בהתחלה יהיה לנו קצת קשה גם מבחינת כושר גופני וגם מבחינת איכות הקבוצה כי כרגע אנחנו לא יודעים איזה שחקנים ואיזה סוג של קבוצה תהיה, מדברים על תקציב שהוא מאוד קטן ושנסתמך על שחקנים מהנוער"

מכבי ב"ש פתחה את אימוניה בשבוע שעבר, אך מאבקי שליטה פנימיים גורמים לכך שהקבוצה לא מתקדמת וכרגע כחילה צריך להסתדר עם סגל שהוא רובו שחקני נוער: "כרגע מתאמנים כמה שחקנים אבל 80 אחוז יהיו שחקנים ממחלקת הנוער של מכבי והפועל. אנו לתהליך של בנייה של שנתיים, אני מקווה שזה לא יפגע בנו בצורה קשה אבל זו הולכת להיות שנה מאוד קשה"

                    "זו הולכת להיות שנה קשה מאוד" כחילה באימון באר שבע. (צילום: שי מוגליבסקי)

"יש לי פלאשבקים מהעונה שעברה"

בוא ניזכר רגע בעונה שעברה, הרבה אומרים שנכשלת, שזו הייתה קבוצה שהייתה צריכה להיאבק על העלייה.
"עיתונאים או אנשים שיש להם אינטרס כזה או אחר אמרו שיש לעירוני נתיבות סגל שהיה צריך לעלות. צריך לזכור שהקבוצה ממחזור 5 עד 13 התנהלה עם 13 שחקנים, שיהיו גם 13 השחקנים הטובים ביותר, הם לא יכולים להשיג כלום. בשורה התחתונה, השחקנים שחיזקו אותנו שיחקו חודש וחצי ולא השפיעו יותר מדי וגם אם כן ההשפעה שלהם הייתה מזערית. כבר בינואר אמרתי להנהלה שאנחנו הולכים לרדת, הטעות שלי היא שלא הלכתי אבל אני לא כזה, אני לא בורח מספינה טובעת. אמרתי בכל העיתונים וגם אצלכם באתר שהאשם היחידי זה אוהד כחילה. לא האשמתי לא את ההנהלה ולא העירייה ולא את התקציב, אני המאמן וכל האחריות היא שלי"

בכל זאת, עוד ירידת ליגה יכולה לפגוע לך בקריירת האימון. אתה לא חושש מזה?
"אם אגיד לך שזה לא עובר בראש שלי אני אהיה שקרן. אני אחראי על הירידה של נתיבות ולקחתי את זה בצורה קשה, מי שמכיר אותי קצת, לא כל אלה שבטוקבקים, אלא כל מי שמכיר אותי יודע שלקחתי את זה מאוד קשה, זה כישלון אישי שלי, בשורה התחתונה אני כמעט כל יום מעלה את זה בראש, את הפחדים וכל מה שעברתי שנה שעברה, נהיים לי פלאשבקים גדולים מאוד, ככה בדיוק התחילו הבעיות בנתיבות, בעיות בין היו"ר למנכל ואף אחד לא דיבר עם אף אחד וככה אנחנו מתחילים את העונה בבאר שבע. אני קורא שקבוצות התחילו כבר לעשות משחקי אימון, לי עדיין אין שחקנים, בוא נגיד שאין ספק שאני יודע שהולכת להיות שנה קשה, אבל חשבתי המון לפני שלקחתי את ב"ש ולא ידעתי שזה יהיה המצב, סגרתי שם לפני חודש וחצי, לא האמנתי שהבעיות ימשכו עד עכשיו, גם עכשיו כשהייתי בחופש עלו בי ההרהורים אבל מאותה סיבה שלא עזבתי את נתיבות אני אהיה פה ואנסה לעשות את המקסימום, אם יקרה מה שאמרת, כנראה שאני אפרוש מכדורגל. כי זה לא מתאים לי. אני מקווה שזה לא יקרה"

אהוד מבין שמלבד הבעיות הפנימיות, יש לו בעיות יותר גדולות, בדמות ליגה א' דרום, שהשנה התחזקה מתמיד: "השנה הליגה תהיה קשה, אבל כשקבוצה באזור תל אביב משקיעה מיליון שקל, זה כמו שבאר שבע תשקיע שלוש מיליון"

למה הכוונה?
"שחקן שמרוויח באזור המרכז 6 אלף בחודש, רוצה רכב ודלק, שעריים, אזור, מרמורק, יבנה, כפר שלם, הרצליה, בת ים, יפו, כל מי שאתה מדבר איתו אומר שאם הוא מרוויח ביפו 6 אלף אז הוא רוצה 12, עם אוטו ודירה וזה לא ריאלי מבחינתנו. אנחנו מקווים שהתקציב יגיע ל-400 אלף מה שישאיר אותנו עם שחקני נוער מוכשרים מאוד, אבל רק שחקני נוער זה לא מצב אידיאלי עבור קבוצה בוגרת. אתה משלם שכר לימוד על כך"

                       אהוד כחילה. "אני מאמין ביכולות שלי, אצעיד את המועדון קדימה" (צילום: לירן דורף)


"תקציב גדול לא מבטיח הצלחה, תקציב קטן לא מחייב כישלון"

אם לרגע חשבתם שאהוד הפך לתבוסתן, לאחד שלא מאמין בעצמו ובקבוצתו, תחשבו שוב. "אני מאוד מאוד מאמין בעצמי" אומר מאמן ב"ש, "אני חושב שאני איש מקצוע טוב, אני יודע שיש להרבה אנשים מה להגיד עליי, אם היה לי את המזל לקבל קבוצה בליגה לאומית או ליגת העל היו רואים את היכולות שלי. קשה מאוד באוזר הדרום לייצר תקציבים ולייצר דברים טובים. אני מקווה שביום מן המים תפנה אליי קבוצה שיהיה לה תקציב גדול ואביא לשם את היכולות שלי. למאמן יש תפקיד מרכזי בקבוצה אבל הוא עדיין תלוי בשחקנים, להביא את רוזנקוביץ כשוער ובלמים ששיחקו בליגה הלאומית לני שלוש שנים, אם אתה מביא 6 כאלה אתה מסודר, לנו אין הפריבליגיה הזו כרגע. שלא ישמע חלילה שזה ראיון של תלונות כי אין לי תלונה, לקחתי את באר שבע ואני אצעיד את המועדון הזה קדימה. לא תהיה שנה קלה אבל אנחנו נעבור אותה הכי טוב שאפשר"

מה תגדיר כהצלחה?
"הצלחה מבחינתי זה לבנות לפחות 3-4 שחקנים מהנוער שיהיו שחקני הרכב בבאר שבע, ההצלחה השנייה היא שבאמת הקבוצה תסיים בין 5-8 זו תהיה הצלחה, אני תמיד שואף הכי גבוה אבל אני חושב שאם הדברים יתחברו והשחקנים הצעירים יבינו את גודל האחריות שיש עליהם, נוכל להגיע למקומות האלה ולא להסתבך בתחתית. בכדורגל אי אפשר לדעת כלום, בינתיים מכבי תל אביב השקיעה 150 מיליון בשנה שעברה וקריית שמונה לקחו אליפות עם 12 מיליון. תקציב גדול זה לא ערובה להצלחה ותקציב נמוך לא מחייב כישלון. נעבוד קשה ונכון ומקווה שהכל יסתדר כמה שיותר מהר"


 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
מכרה זהב. מהמרים על הפסד או על אובר, ולוקחים כסף גדול בקלות
2
כחילה תמיד היה נשמה וגבר
(אוהד ביתר ותיק: 14:52 07-08-2012)
כל הכבוד כחילה אתה לוקח אחריות וכל הכבוד איך שאתה מדבר הלוואי והיו עוד אנשים כמוך בכדורגל הישראלי יישר כוח
3
הבטחת שתפרוש אם נתיבות תרד
(יקי הפרשן: 15:15 07-08-2012)
כחילה מה זה סוג של משחק??? אתה רוצה להוריד כל עונה קבוצה? בחייך, עוד לא התחילה העונה ואתה כפר מתפלל להישאר? אתה לא אשם, מי שמעסיק אותך אשם.
5
יורדת בטוחה יאלה תתקדמו
(המבקר: 16:49 07-08-2012)
6
למה לסבול אותך עוד שנה??? למהההה
(ציון אפנגר: 09:55 08-08-2012)
אתה חתיכת לוזר!!! מוריד קבוצות סדרתי!!!! התחלת עם הפוליטיקה של? עם החומר שהיה לך בנתיבות מאמן ראוי היה עולה בהליכה. הורדת אותנו יא לוזר. לך תלמד ממאמנים כמו דני וקנין
7
בוגד
(יוסי: 09:01 10-08-2012)
זה מאמן לא גבר אין לו מוסר עבודה הוא מוכר את השחקנים שלו כל הזמן הוא כופה את עצמו על מעדונים יש לו מזל שיש לו את משה מדמון שנותן כסף בשביל שהוא יאמן
8
אסור לא לקבל קבוצה
(משה מדמון: 09:16 10-08-2012)
איך נותנים לבנאדם הזה קבוצה.הוא מחק את נתיבות הקבוצה אחי מסודרת בדרום ועכשיו הוא הולך למחוק את מכבי מוטי אבוקסיס תתעורר מהר למה עוד שנה אין לך קבוצה!!!