טור אוהד:אבי שקדי

אבי שקדי אוהד עירוני חדרה מהרהר במחשבותיו,רגע לפני המשחק החשוב של קבוצתו מחר מול מכבי יבנה במסגרת ליגה א' דרום.משיטת המשחק ועד אוהדי הקבוצה שחוזרים למגרשים.

עירוני חדרה ניצבת מחר,יום שישי מול משוכה גבוהה בדמות מכבי יבנה,למרות העדרותו של קפטן הקבוצה ,אורי קרגולה,עקב הרחקתו במשחק הקבוצה ביום שישי שעבר,ניצב בפני חדרה מחסום פסיכולוגי מסוים,שמעבר מוצלח שלו יהווה מבחן בגרות נוסף של הקבוצה בדרכה ללאומית,וזאת בעקבות נצחונה של יבנה על חדרה בביתנו בשנה שעברה בתוצאה 1-3,הפסד שהחל את יציאתה של חדרה מהמרוץ לפיסגה.
חדרה פתחה נפלא את העונה,הקבוצה למדה משגיאות העונה שעברה ותיקנה את הדרוש תיקון,מרבית סגל הקבוצה הושאר והודחו ממנו שחקנים שלא התאימו לסגנון המשחק הממושמע והקטלני של צחי תייר דוגמת גיא כהן ועופר סער.

חדרה משחקת בסגנון משחק לא אופייני לקבוצות בארץ בכלל והוא של שמירת לחץ על כל המגרש,אני כשלעצמי חסיד גדול של שיטת משחק זו הדורשת משמעת עצמית גבוהה,אך מצד שני לא דורשת כושר גופני גבוה משום שהלחץ מתרכז בשטח היריב ולא על כל המגרש.

בשנה שעברה הצעתי להשתמש בשיטת משחק זו בפורום באתר עירוני חדרה ,אך תייר הסתפק בשמירת לחץ החל מהרגע שהכדור חוצה את קו מחצית המגרש ולשטחנו,לשיטה זו היה חיסרון בולט והוא שהקבוצה היריבה יכלה להניע את הכדור בשטחה באופן חופשי ושחקניי חדרה לא הסתערו עליהם.

כך קרה גם בתחילת העונה,כשלמשל קרית מלאכי שהיתה כבר בפיגור של 0-4 הניעה כדור בשטחה כדי למזער נזקים וחדרה לא לחצה אותה ,דבר שהיה מביא בודאות להגדלת התוצאה,אך צחי שהוא מאמן נבון ששם לב לעובדה ומאז השיטה מיושמת במלואה.

 

צחי תייר,בחדרה רואים קבוצה מאומנת היטב.(צילום:לירן דורף)


מה נחוץ לצורך ישומה,בראש ובראשונה מחויבות של כל השחקנים,לדאבוני זה מרכיב שעדיין חסר ,כי ישנם שחקנים שעדיין משחקים בכאילו נוכח העובדה שכך הורגלו לשחק מאז ימיהם בילדים ולא לוחצים חזק וקרוב את היריב וכך הכדור יכול לנוע אל שטחנו ולאיים על שערינו.

דבר שני הוא שחקנים טכניים ומהירים שמסוגלים להניע כדור בנגיעה ולייצר מצב הבקעה מהיר,כי זה בדיוק מה שנחוץ לאחר חטיפת הכדור מההגנה,כאלו יש לנו, עידן דוד למשל שפתח נהדר את השנה והוא חד מאוד ואבישי אטיאס שעשה צעד קדימה העונה והפסיק לכדרר לריק,עוד דבר שנחוץ הוא משמעת גבוהה בקרב השחקנים ותאום ,כי תפעול לא נכון של הלחץ יכול להביא להתקפה מתפרצת מסוכנת של היריב.

כמו כן הובא השנה לירון וילנר שהוא חלוץ בשיעור קומה ,אמנם איטי אך מאוד אינטיליגנט ומתמצא היטב ברחבה וכל כדור ברגלייו ברחבת השש עשרה מסכן את השוער,בשנה שעברה לא היה לנו כזה וזו אחת הסיבות שנשארנו בליגה א,הפנמנו והנושא תוקן.
את כל אלו בתוספת הקהל שחוזר אט אט אל היציעים נותרה לי בקשה אחת, שחדרה תביא זאת מחר למשחק,עשינו זאת בצורה טובה במשך חמישה משחקים ובשניים האחרונים יש קצת דעיכה,תפקידו של המאמן הוא לאחד את השורות ולשתף אך ורק את השחקנים שיש להם מחויבות אמיתית למשחק ולשיטת המשחק שלו,כל האחרים ישבו וילמדו עד שיפנימו,אז בואו נאחל לחדרה בהצלחה במשחק מחר.
ניחוש שלי 0-3 לחדרה,ביחוד לאור העובדה שיבנה תבוא להסתגר ולהוציא תיקו,יחד עם זאת אסתפק גם בניצחון זעיר ובלבד שנראה טוב על המגרש.
בהצלחה חברים
 תגובות

+ הוסף תגובה
1
ללא תובנה
(יורם: 20:16 19-11-2009)
אין שום תוכן ועניין בכתבה חבל על המקום שהכתבה תפסה
2
מסכים עם 1
(משה: 20:28 19-11-2009)
מי שיקרא את הכתבה יחשוב שמדובר במנצסטר סתם קבוצה משעממת שעולה לתושבי חדרה הכעניים גם ככה מיליון שקל מכספי הציבור
3
האמת,כתבה חסרת טעם וריח
(רועי אלעזר: 22:33 19-11-2009)
לא ברור מה עומד מאחורי "טור" חסר טעם ותובנות שכזה. להנהלת אתר דאבל פס אני רוצה להגיד שאני חושב שאתם קצת נסחפים ונזרקים לכל מיני כיוונים שונים ומשונים.אני מבין שאולי אתם רוצים לגוון מעט אך יש צורה,ולא ע"י טור שכונתי וחסר מעוף זה.שימרו על פרופורציות!
4
למגיבים לכתבה זו
(מערכת דאבל פס: 22:35 19-11-2009)
הבמה בדאבל פס תהיה פתוחה לכל אוהד שירצה מדי פעם לבטא את עצמו בצורה כזו או אחרת,הבמה היא של כולם,ללא קשר לקבוצה אותה הם אוהדים,כולכם מוזמנים לכתוב טור כזה או אחר הקשור בליגות הנמוכות.
5
לא כנים
(יניב היבנאי: 23:35 19-11-2009)
אני מתנצל בשם כל אוהדינו על הזילזול באבי שקדי..אבל כך זה בתרבותינו הישראלית תמיד אנשים שוללים את האחר,ומנסים להצדיק את עצמם..קצת כבוד חברה לא יזיק..
6
אם זו השאיפה שכל אחד יבוא וירשום טור בצורה כזו וחסרת תוכן אז שיהיה לכם בכיף.כבוד זה לא מוסיף לאתר.אין שום כוונה לפגוע בכותב,שעשה זאת ממקום טוב ובאהבה,אבל הביקורת נאמרת על אופן הכתיבה והרלוונטיות שלה. טור דעה שכזה מזכיר את אתר ONE,רק בכיוון הנחות שלו
7
כתבה טובה מאוד ואין לי שום אינטרס .יכול להיות שהכתב לא אובייקטיבי אבל זה כל הקטע מישהו מהקבוצה שהוא אך ורק אוהד..שגם בכישלונות נישמע מה יש לאוהדים להגיד...נחמד מאוד
8
לאבי שקדי מרק
(דודו: 15:07 20-11-2009)
איזה תור כתבת מי ישמע אתם בחדרה המצאתם את הכדורגל היום לדעתי הבלון שקוראים לו עירוני חדרה החל להתפוצץ והרבה רוח ירד לבלון אחרי ההפסד מול 10 שחקנים ליבנה.
9
חדרה-יבנה
(אבי שקדי: 17:11 20-11-2009)
אכן חדרה נחלה היום הפסד ראשון ומול 10 שחקנים במשך מחצית שלמה,אך אוי ואבוי לנו אם כך קבוצה מנצחת,חזרה לימי יהוד העליזים,גם במחצית הראשונה יבנה לא באה לשחק כדורגל ובודאי כשגנבה גול מהחלטה שנויה במחלוקת של השופט,המחדל שלנו שלא השכלנו מול 10 שחקנים לצמצם
10
לכל המבינים...
(אוהד כדורגל: 17:25 20-11-2009)
אבי שקדי לא ניצחתם כי אתם חלשים יבנה שיחקו נכון והתכוננו טוב למשחק הזה מול קבוצה מקום ראשון אחרי 6 נצחונות רצופים ואדום במחצית זה טבעי שקבוצה תלך אחורה אבי היקר כדורגל לא משחקים לרוחב בהנעת כדור מצד לצד אתם באמת מקום ראשון אבל לא ככה משחקים כדורגל!!!
11
אני הייתי המום מפתיחת העונה של חדרה כי אני מכיר אותה היא קבוצה מאוד חלשה ופשוט כניראה זכתה להגרלה נוחה מידיי וגם באילת הם כנראה יפסידו ...
12
שתגמור סביבות מקום 7 ואז אני מקווה שיעיפו את צחי תייר המשתכנז (טיאררררר)חחחחח
13
אני המנכוס של חדרה
14
מי זה שקדי????????
(עדי: 14:34 21-11-2009)
עוד אפס חדרתי שלא מבין כלום בכדורגל
15
ל-6 וכל הקשקשנים שמדברים נגד חדרה
(שי החדרתי: 14:57 21-11-2009)
יש הבדל בין "ללכת אחורה" לבין להעיף כדורים ליציע ולמשוך זמן וולביים פציעות.אם לא חוסר המזל של חדרה והפנדל השערורייתי שקיבלתם היה נגמר 3 לחדרה.אתם באמת לא קבוצה! ולכל היתר,תרדו מהעץ!חדרה מקום ראשון היום,והיא תהיה שם גם בסוף העונה!
16
מי זה שקדי בכלללל???????
(מנשה: 15:31 21-11-2009)
17
לא חבל על הבמה . באמת
(אוהד כדורגל: 16:03 21-11-2009)
18
טור יפה. כל הקנאים כנסו
(פנדאווי: 04:38 22-11-2009)
חבל שכל הקנאים יוצאים מהחורים שלהם ולא יודעים לפרגן. בקשר ליבנה, צר לי לפוצץ לכם את הבלון, אבל אין לכם קבוצה. קיבלתם פנדל שלא היה ועשיתם בונקר מגעיל. את ה3 נקודות לקחתם, מברוק, אבל בחיים לא תעלו ככה ליגה. בהצלחה שנה הבאה.
19
לא לאכול תלב
(חדרתי בנשמה: 12:25 10-12-2009)
בקיצור על תאכלו תלב שיש לנו הכי הרבה קהל שמגיע למשחקים בליגה ועל תאכלו תלב שאנחנו מקום ראשון בעזרת השם אנחנו נעלה לליגה לאומית בלי עין הרע
20
צחי אתה מאמן תותח
(צחי אוהבים אותך בחדרה: 11:02 22-12-2009)
צחי אתה מאמן תותח הכי טוב שהיה לחדרה כל השנים אין ספק עם אנחנו עולים ליגה זה רק בזכותך והכוח של השחקנים אוהבים אותך בחדרה צחי

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?