בית"ר חיפה מחכה לסיומו של המשבר

בית"ר חיפה חלמה בפתיחת העונה על עלייה לליגה א' צפון אך חלומות לחוד ומציאות לחוד וכרגע הקבוצה נאבקת חזק בתחתית,שתי נקודות מהמקום האחרון.הקפטן שלומי ביטון:"חותם לך קבל עם ועדה,נסיים לפחות במקום החמישי".בשבת תתארח הקבוצה למשחק גורלי בדוחא מול הפועל סכנין.

אחרי בית"ר חיפה אני עוקב צמוד כבר 8 שנים. היו"ר שלה, שלמה לוי היה בין האנשים הראשונים שהכרתי כשרק התחלתי לגעת בתחום הליגות הנמוכות.

מדובר באחת הקבוצה היותר מסודרות בליגה ב'. שנים שלא היו לה עניינים עם המוסד לבוררות, שנים לא שמענו שהיא חייבת כספים למאמנים.

הקבוצה פרצה לתודעה הציבורית כשהתפוצצה פרשת הניסיון להטות את משחק המבחנים שלה עם הפועל איכסל. בסופה של אותה עונה ירדה הקבוצה לליגה ב'.

את העונה שעברה סיימה הקבוצה במקום השלישי מה שהעלה את הציפיות לפני פתיחתה של העונה הנוכחית.

אורי צ'אושו מונה למאמן, סגל השחקנים נותר ברובו על כנו והליגה הלא חזקה יחסית רק חזקו את התחושה כי העונה אפשר לחזור לליגה א'.

ציפיות לחוד ומציאות לחוד,תחילתו של המשבר היה כבר בסיבוב השני של הגביע בתבוסה 4:0 לבני סכנין והמשכו במחזור הראשון בתיקו הלא מחמיא הביתי, 1:1 עם ביר מכסור.

לאחר מכן הגיעה תבוסה נוספת לאחי עכו וגלגל השלג החל להתגלגל.

בחיפה קיוו כי ניצחון הבכורה יחזיר את החבר'ה לתלם ובמחזור השביעי הוא הושג ובבית, 0:3 על בני מג'דל כרום,אולם במחזור שעבר שוב נוצחה הקבוצה, 1:0 ע"י אחווה כפר מנדא הבינונית.

ביום ראשון האחרון הוחלט במועדון להיפרד מהמאמן, אורי צ'אושו ובמקומו מונה מאמן קבוצת הנוער, יוסי עמר.

הקפטן, שלומי ביטון (27) מוותיקי השחקנים בקבוצה נשמע דווקא דיי אופטימי:

"מאז שאני זוכר את עצמי בקבוצה לא היינו במצב שכזה,אפילו בעונת הירידה מליגה א'.

למרות הכל אני מאמין בקבוצה ובשחקנים וחותם לך קבל עם ועדה שנסיים לפחות במקום החמישי".

 

שלומי ביטון,"אני חותם לך שנסיים במקום החמישי ומעלה".(צילום:לירן דורף)

 

חומר שחקנים יש, מאמן מנוסה היה, אז מה בעצם הבעיה?

"מסכים איתך ולכן לדעתי מדובר בבעיה מנטאלית,ברוב המשחקים שלטנו כמעט לחלוטין אך לא הצלחנו להבקיע ובסופו של דבר ספגנו שער לא מחויב המציאות. בליגה ב' לך תרדוף אחרי קבוצה שמשחקת בונקר"

 

מה דעתך על עזיבתו של המאמן?

"אורי מאמן מצוין, אחד הטובים שהתאמנתי תחתיו,לצערי הוא היה זה ששילם את מחיר חוסר המזל של הקבוצה. אף אחד מהשחקנים לא רצה שיעזוב, אך הפנמנו שחלק גדול מזה שייך לנו".

 

איך הייתה האווירה בקבוצה השבוע?

"אווירה מצוינת אך גם דרוכה, כולנו מודעים שהמשחק עם סכנין בשבת הוא משחק מפתח.

הם מגיעים במצב דומה לשלנו מה גם שהם ניצחו אותנו העונה בגביע. שוב, אני מאמין בשחקנים ומקווה שנחזור עם 3 נקודות שישנו לנו את המומנטום".

 

התחזית שלך?

"כפי שאמרתי קודם  יש עוד 22 מחזורים ואני בטוח שנסיים בין חמש הראשונות,אל תשכח שגם בעונה העלייה דורגנו במחזור ה-12 רק במקום השמיני וסיימנו לבסוף במקום השני כשהצגנו כושר שיא במבחנים.

יש בבית"ר חיפה שחקנים מאד מנוסים המכירים את הליגה הזו היטב ולכן זה רק עניין של זמן עד שנחזור לעצמנו,תרשום לפניך שבית"ר חיפה תילחם על העלייה".

רשמתי.

 תגובות

+ הוסף תגובה
1
כמה קבוצות צריך בחיפה?
(דור: 22:48 19-11-2009)
לא היה עדיף שביתר תתאחד עם ספרטק ועם אחוה ועם כל מה סמסביב נשר וכדומה ותקום קבוצה חזקה אחת שתרוץ בליגות העליונות קצת מחשבה וקצת רצון והיו סוגרים עניין
2
ביטון יא חי בנדמה לי
(ברבור: 07:57 20-11-2009)
3
חי בסרט
(אוהד: 17:24 20-11-2009)
באמת חי בסרט ראיתי אותם כמה פעמים העונה שיפסיקו לדבר על עליה ויתחילו לדאוג שלא ירדו ליגה.
4
חלוץ תותח!
(שימי: 13:59 21-11-2009)
אני מאחל לך אחי שתעלו ליגה מגיע לך יתותח למרות שזה קשה מאוד יהיה אבל אפשרי אוהב אותך!!
5
שלומה
(זמורי: 12:32 22-11-2009)
אין לך מושג יחלש רק בגללך הם יורדים ליגה
6
רחוב העליה השניה חדרה
(אריה פסקל מחדרה: 12:26 28-11-2009)
לדעתי ביתר חיפה והחווה חיפה אם יהיה איחוד בין שני הקבוצות הםתוך 3 שניים יעלו ללאומית מפני שבחיפה יש פתנציאל של שחקנים טובים
7
שלמי ביטון
(אריה: 11:47 23-10-2010)
חלוץ ענק עם קצט מזל היה משחק באחד הליגות היותר טובות כל שנה נותן את המנה הגדולה שלו ,אבל מה לעשות המאמנים אצלינו פחדנים,עם ביטון היה ניגרי אז היו לוקחים אותו.

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?