סהרורי באפילה

מכבי כפר קרע עשתה היום את הפתעת העונה שגברה על המוליכה עירוני אום אל פאחם 1:0 במסגרת ליגה א' צפון אך סיפור המשחק היה שיפוטו השערורייתי של השופט סהר ארבלי שפתח את המשחק ללא כוחות שיטור,הרחיק בהפסקה את כל הצלמים שנכחו במגרש מכיוון "שהתחשק" לו וקינח באיום פיצוצו לאחר שער הנצחון של אחמד גליון.איגוד השופטים לתשומת לבכם.

כמה פעמים שמעתם העונה משפטים כגון "השופט היה שערורייה" או "בזיון של שופט"?,אך היום נשברו כל המחסומים כששופט המשחק המרכזי במחזור ליגה א' צפון, סהר ארבלי איבד שליטה והחליט להראות,אני בעל הבית וכולכם נתינים שלי.

איגוד השופטים,בניתם בצורה נפלאה דבר שנקרא פרוייקט מצויינות, איך שופט כזה מצליח להתקבל לפרוייקט שכזה?נשגב מבינתי,דבר אחד אומר לשופטים תתנו לשחק ותפסיקו לנסות לגנוב את ההצגה,היום לדוגמא נהרס משחק עם פוטנציאל אדיר עקב מר "הצגה".

לרוב אינני מכניס את דעתי האישית בנושא שופטים ומנסה להמנע מכך כמה שאפשר,אך שיש תופעה שכזו חובה מעל כל במה להוקיע אותה ולדאוג שלעולם לא תחזור שנית.

אגב כוחות השיטור הגיעו רק בדקה ה 81 למגרש וגם אז הפסיק השופט את המשחק וניגש לעבר מפקד הכוחות כדי שירחיק את ספסל אום אל פאחם מתחומי המגרש.

ניסן מורד,אחראי על תקינות המגרשים בהתאחדות בתגובה: " אני לומד כעת את פרטי המקרה ובכלל את מה שהתרחש היום במשחק המדובר,הליקויים אם היו יתוקנו ובדיקה מקיפה תהיה בעניין,אין לשופט זכות כלשהי להרחיק אדם בעל תפקיד מהמגרש( בין היתר צלמים) ללא סיבה מיוחדת."

 

מר "באתי לגנוב את ההצגה",סהר ארבלי היום בפעולה.(צילום:לירן דורף)

 

לפני ואחרי כל הבלאגן בעניין השופט היה גם משחק בין עירוני אום אל פאחם מוליכת הטבלה שחסרה את אסי בן מוחא ויניב אברג'יל המורחקים לבין מכבי כפר קרע עם מאמן החירום הזמני(ואחרי היום אולי הקבוע) עוביידה איסמעל.

750 צופים הגיעו לחדרה לחזות במשחק שהתקיים בעיר מכיוון שבאום אל פאחם החל שזרוע באצטדיון.

אום אל פאחם פתחה את המשחק מעט טוב יותר אך למעט מצב בודד של נאסראלדין בדקה השמינית שמקרוב בעט לחוץ לא ראינו מצבים מסוכנים בדקות הפתיחה.

 

רמי עמאר מאום אל פאחם(באדום)במאבק עם אבו רימה.(צילום:לירן דורף)

 

אט אט כפר קרע נכנסה למשחק כשעלא רביע ודיה אבו רימה מנווטים את הקישור ונוטלים את היוזמה במשחק.

בדקה ה-24 מצב מסוכן ראשון לכפר קרע,כדור חופשי נפסק לזכותה 40 מטרים אלכסונית משערו של חלאילה,אל הכדור ניגש תיסיר אבו רימה שניסה להקשית אך הכדור ניתז מהדשא מעל השוער,פגע במשקוף והורחק ע"י ברכאת ווהב שהגיע השבוע מאחי נצרת ונתן הופעת בכורה סבירה בהחלט.

 

מוחמד מחאגנה( באדום) בועט את הכדור על אחמד גליון מכפר קרע.(צילום:לירן דורף)

 

בדקה ה-28 מצב נהדר לאום אל פאחם כשואליד עבאס מוצא בכדור גובה את ראשו של אמיר אבו ערער שבשלומיאליות נוגח חופשי לחלוטין,מעל המשקוף.

כפר קרע יזמה מעט יותר אך דווקא קבוצתו של סמיר עיסא יכלה לכבוש בדקה ה -40 כשנביל נסר אלדין נגח חופשי לגמרי מחמישה מטרים רחוק מהמסגרת.

 

אמיר אבו עראר(באדום)ו דיה אבו רימה מכפר קרע במאבק.(צילום:לירן דורף)

 

במחצית הגיע האירוע שדובר עליו כבר בתחילת הכתבה שמר "הצגה" השופט סהר ארבלי החליט בצעד תמוה להרחיק את כל הצלמים(שבעה במספר),שנכחו במגרש,כידוע לשופט אין שום זכות לבצע החלטה שכזו אלא אם כן הייתה תופעה חריגה או אלימה מהצד השני,מה שלא קרה במקרה הזה.

במחצית גם ביקש השופט להזמין כוחות שיטור מאחר ולא היו כאלה עם פתיחת המשחק.

 

נביל נסראלדין(באדום)ונתנאל חמו מכפר קרע.(צילום:לירן דורף)

 

עם פתיחת המחצית השנייה יזמה אום אל פאחם מעט את היוזמה אך דווקא דיה אבו רימה האורח הגיע למצב קורץ אך בעט דווקא לגופו של סאלם חאג' שמנע שער ודאי.

בדקה ה-55 חילוף באום אל פאחם שרפי כהן הותיק נכנס לשורות ההתקפה במקומו של נסראלדין ועורר במעט את המשחק.

בדקה ה-58 גם עוביידה איסמעל עושה חילוף נכון שהכניס את הקיצוני המצויין מוחמד שרבוש והוציא את דיה אבו רימה.

 

רפי כהן(באדום)ואחמד אסדי מכפר קרע היום בחדרה.(צילום:לירן דורף)

 

שרבוש עוד הספיק להחמיץ מצב טוב לפני שבדקה ה-67 הגיע שער הנצחון של כפר קרע כשאחמד גליון נשלח בכדור גובה עמוק אל תוך הרחבה ובניתור אדיר הקדים את חלאילה שוער אום אל פאחם ונגח פנימה,1:0 מדהים לכפר קרע.

 

אחמד גליון(בצהוב)מקדים את חלאילה וכובש את שער הנצחון.(צילום:לירן דורף)

 

אוהדי כפר קרע חוגגים את שער הנצחון.(צילום:לירן דורף)

 

לאחר השער נזרקה מיציע אוהדי כפר קרע אבן קטנה שלא הייתה קרובה לקוון אך הוא מייד נופף בדגלו ונכנס לתחומי המגרש כי להודיע לשופט להפסיקו,ארבלי קיבל את ההחלטה וירד עם קווניו מהמגרש,בדרך לחדר ההלבשה הוא נתקל במספר אנשים שחסמו את דרכו החוצה ומהומה פרצה במגרש,ארבלי שהמשיך בקו ההחלטות הלא רציפות שלו,החליט עקב חסימת הדרך לחדרי ההלבשה לעשות פרסה ולחדש את המשחק,עוד צעד תמוה מצידו.

 

שחקני אום אל פאחם מנסים להבין על מה הקוון רוצה להפסיק את המשחק.(צילום:לירן דורף)

 

המהומה פורצת במגרש לאחר כיבוש השער של כפר קרע, סהר ארבלי מתחיל בעוד אקשן.(צילום:לירן דורף)

 

לאחר השער נסוגה מעט כפר קרע לאחור ואמיר אבו ערער וברכאת ווהב המקומים הגיעו להזדמנויות טובות ברחבה אך מצאו את אבי עמוס שוער כפר קרע במקום.

בדקה ה -80 הגיעו כוחות השיטור שביקש השופט למקום וארבלי שהבחין בהם מגיעים עצר מיידית את המשחק ובריצת אמוק לעבר השוטרים ביקש שיורחקו אנשי אום אל פאחם מהספסל.

עד לסיום לחצה אום אל פאחם על שער האורחת אך משקוף וגם אלילת המזל שלא הייתה לצידם השאירה את התוצאה בעינה.

 

סמיר עיסא נותן הוראות טקטיות לכובע שלו,היום בחדרה.(צילום:לירן דורף)

 

לאחר שריקת הסיום פרצה מהומה רבתית במגרש ששתי הקבוצות מחליפות מהומות ואנשי אום אל פאחם מגיעים בטענות לשופט על שיפוטו החלש,ארבלי וקווניו חולצו בעזרת המשטרה ואילו אחמד גליון חלוץ כפר קרע הורחק.

בסיום הפסד בכורה לעירוני אום אל פאחם בליגה א צפון ומנגד נצחון בכורה למאמן החדש של כפר קרע עוביידה איסמעל.

שפט(חלש ביותר)סהר ארבלי בעזרת הקוונים אוריאל זילברמן ומאור לחם לעיני 750 צופים במגרש עירוני חדרה.

 

עוביידה איסמעל,נצחון בכורה במשחק הבכורה על הקווים בכפר קרע.(צילום:לירן דורף)תגובות

+ הוסף תגובה
1
אוהד
(אוהד: 18:08 21-11-2009)
עכשיו שיבואו הצדיקים "אתם עושים עוול"..מקרה עלגבי מקרה
2
האפסים עושים מה שבא להם !
(שחקן: 18:11 21-11-2009)
3
העיקר הוא יודע אנגלית
(אחמד: 18:57 21-11-2009)
את איגוד השופטים לא מעניין היכולת המקצועית של השופט העיקר שידע אנגלית
4
שופט רע
(עבאד: 22:14 21-11-2009)
באמת היה גרוע הייתי במשחק גם וראיתי אותך מורחק בושה וחרפה הרס את המשחק וגרוע מאוד
5
אוהד
(אוהד: 22:17 21-11-2009)
אבן שנזרקה,גם אם לא פגעה זה חמור מאוד,זה משנה את התמונה אי אפשר להתעלם מזה. המשחק של השופט אם כן להפסיק או לא להפסיק זה כבר סיפור אחר.
6
אדון עיתונאי קטן
(אוהד: 22:55 21-11-2009)
לירן הרי רק בגלל שהרחיקו אותך אתה קוטל את השופט בושה וחרפה. דרך אגב היה במשחק מבקר בכיר ביותר שציין לשבח את שיפוטו של סהר.לגבי משטרה ההתאחדות בשיתוף עם המשטרה החליטו בתחילת העונה לבטל את השוטרים בכל משחק ורק במשחקים שהם ימצאו לנכון הם ישלחו.
7
אני מכיר את השופט הזה ואין ספק שהוא מאוד אגרסיבי באופן ניהול המשחק שלו והוא מרבה להראות "מי הבוס" בכל מקום. לגבי האבן זו החלטה שלו ובהתאם למצב,אך להגיד שהיא קטנה ולא פגעה זה לא ראוי מצידך להגיד.ואם הייתה פוגעת?כל נסיון שכזה הוא מסוכן בלי קשר לתוצאה.
8
תגובה
(לירן: 23:09 21-11-2009)
לאוהד מגיב שש,אין קשר להרחקתי(הלא מוצדקת)מהמגרש,השופט לא שלט בעניינים מלכתחילה,אם המבקר שיבח אותו(מה שקשה לי להאמין)צריך לעשות בדק בית גם מעל לשופטים.לגבי עניין האבן מסכים איתך,להיפך אני חושב שהיה צורך להפסיק את המשחק אבל גם בזה השופט לא היה החלטי.
9
צריך להחרים את האתר הזה
(החרמה: 23:38 21-11-2009)
יודעים רק לקטול שופטים וקבוצות תתביישו
10
סהר ארבלי אחד השופטים הטובים בארץ
(טבריה עולה: 06:12 22-11-2009)
11
חח חזק
(מר באתי לגנוב את ההצגה: 12:56 22-11-2009)
אבל זו הרמה אין מה לעשות גם בוחבוט אכל אותה וגם טובים אחרים יש ימים כאלה
12
כתבה נפרדת
(עוץליגוצלי: 13:05 22-11-2009)
עצה לאת המכובד ולכתב לירן, את הבטן המלאה שלך על השופט שהחליט להוציא אותך מכר הדשא ,אל תהפוך לנושא הכתבה המרכזי שאמרו להיות סיקור משחק חשוב בליגה א' צפון-עד שסוף סוף אתם מתייחסים ..חבל זה אמרו להיות בכתבה נפרדת ,זה לא מקצועי.
13
לירן דורף הקטן
(אחד שיודע: 08:49 22-07-2010)
עיתוני "נכבד", מעניין מה יש לך לומר על זה שהשופט שניסית לקטול ללא הצלחה עלה ליגה. עדיף שתתעסק במה שבאמת מעניין ולא לחפש לקטול כאן שופטים וקבוצות.
14
אחד השופטים המוכשרין שיש בהתאחדות.. הוא עוד יגיע רחוק!!!!

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?