מ.ס קריית גת ובית"ר אשקלון נפרדו בתיקו 3:3 דרמטי

קריית גת הייתה קרובה לשלוש נקודות חשובות במאבק הצמרת בליגה ג מרכז אך נתי זריהן האשקלוני השווה בדקה ה -90 ומנע מקריית גת 2 נקודות קריטיות לפני משחק העונה נגד בני יצאלאל בשבוע הבא.

מ.ס. קריית גת מליגה ג' מרכז הנלחמת ביחד עם הפועל רהט ועם בני יצ'אלאל על כרטיס העלייה היחיד לליגה ב', החמיצה ביום שישי הזדמנות גדולה לחלוף על פניה של יצ'אלאל שלא שיחקה עקב פירוקה של באדר לוד ולהיצמד להפועל רהט שניצחה 3-1 את מצליח והעפילה שוב לצמרת הטבלה. קריית גת שפיגרה 2-0 מצמד שערים של ויקטור סבן, הצליחה להשוות ואף להפוך את התוצאה, אך בדקה ה-90 ספגה שער מרגליו של נתי זריהן. אגב את המשחק הזה ניהל שופט שאינו דובר עברית(עולה מאיטליה) עובדה שהקשתה על השחקנים להבין את רצונותיו (שמישהו בהתאחדות ייתן דעת על כך).
קריית גת התייצבה למשחק כשהיא חסרה שניים משחקניה המובילים, הקשרים אבי שאול שהורחק במשחק מול הפועל מצליח (אגב משחק שלא הגיע לסיומו ותמוה מדוע ההרחקה עדיין תקפה) וכן מושיקו בן סעדון שסבל ממתיחה. אשקלון מציגה הגיעה בהרכב מלא כשכל מטרתה הייתה לנסות ולבלום את קריית גת שכבשה בשלושת משחקיה האחרונים 18 שערים.
המחצית הראשונה התנהלה ברובה בשליטתה של אשקלון שניצלה את ההגנה הרפויה של קריית גת. אך דווקא קריית גת הייתה זו שהיתה קרובה פעמיים לעלות ליתרון ראשון, בדקה ה-5 קיבל חלוצה, ליאור סודמי כדור מדוד מדודו ארואס, אך סודמי במקום לבעוט מ-16 מטרים בחר לנסות ולהתקדם לעבר השער והגנת אשקלון ניצלה זאת כדי לבלום אותו. דקותיים מאוחר יותר קיבל סודמי את ההזדמנות השנייה שלו וגם הפעם הוא השתהה מעט והכדור הורחק. מכאן ואילך נראתה על המגרש קבוצה אחת בלבד והיא בית"ר אשקלון, פעם אחר פעם חיפשה אשקלון לתקוף מהאגפים, שם קריית גת לקתה בחסר, ופעמיים היא אף באה על שכרה. בדקה ה-15 מצא בפעם הראשונה נתי זריהן את חברו לקבוצה ויקטור סבן חופשי באגף ימין וזה האחרון בודד מול שוער קריית גת, אוקי פחימה בעט לבין החיבורים כדי להעלות את אשקלון ליתרון ראשון. עשר דקות מאוחר יותר בהעתק דומה של השער הראשון שלח מאיר מזל כדור מדויק שוב לאותו ויקטור סבן ושוב מאגף ימין ושוב אותו סבן בודד מול ושער קריית גת העלה את קבוצתו ליתרון 2-0.
עם ספיגת השער השני ביצע מאמן מ.ס. קריית גת, אייל שדה שני חילופים כשהוציא את שני המגינים, נתי וקנין ואלון כרמל, הכניס במקומם את דניאל וובנק ואת אביחי אזולאי. השינויים הללו החזירו את השליטה במרכז המגרש לזכותה של קריית גת ובדקה ה-40 היא אף צימקה את התוצאה לאחר שלזכותה נפסקה בעיטת עונשין מ-11 מטרים לאחר שאזולאי הוכשל הרחבה, את הבעיטה ניגש לבעוט אותו אזולאי כדי לצמק את התוצאה ל-2-1. דקותיים מאוחר יותר היה זה לירן מואס שבמבצע אישי בעט כדור מ-20 מטרים שהטעה את שוער אשקלון וחדר פנימה – שוויון מוצדק.
למחצית השנייה עלתה קריית גת במטרה להשלים את המהפך, שליטתה במרכז המגרש בעיקר בזכות יכולת מצויינת של דודו ארואס ותמיכה מצידו של משה סבג הולידה בדקה ה-65 את שער היתרון לאחר שסבג שלח כדור מדויק לארואס, זה האחרון הסית ימינה לליאור סודמי וסודמי לא התבלבל ובעט פנימה 3-2 לקריית גת.

 

קריית גת(סודמי מימין) חוגגת מהפך שלבסוף הספיק רק לנקודה(צילום:ירון קדוש)


למרות יתרונה קריית גת במקום לשמור על התוצאה הפקירה את ההגנה וחיפשה להשיג את השער הרביעי. אשקלון חיפשה להשוות. בדקה -90 עמוק בתוך תוספת הזמן כשלכולם היה נדמה שהניצחון בכיסה של קריית גת, עשה שוערה את הטעות הקריטית של המשחק. בעיטת שוער פשוטה הפכה לכדור חוץ לזכותה של אשקלון שיצאה להתקפה האחרונה שלה, קריית גת במקום להעיף את הכדור ליציעים חיכתה לשריקת הסיום, והשם החם של אשקלון נתי זריהן ניצל את הריפיון בהגנת קריית גת כדי לבעוט מ-20 מטרים ולקבוע את תוצאת המשחק 3-3 ולשלוח את קריית גת לעשות חושבים לקראת משחק העונה בשבוע הבא מול בני יצ'אלאל.
בסיום המשחק נרשמה תקרית לא נעימה בין שחקן מ.ס. קריית גת, ליאור סודמי לבין שחקני בית"ר אשקלון ובראשם רן מזל ואחיו מאיר מזל כשסודמי טען שהם ניסו לשבור לו את הרגליים במהלך המשחק כולו. על פניו אילולא התערבותם של אנשי הנהלת קריית גת התקרית הזאת הייתה מסתיימת בצורה הרבה יותר מכוערת.
 

בונטו השופט האיטלקי שעמד במרכזו של המשחק(צילום:ירון קדוש)תגובות

+ הוסף תגובה

סקר דאבל פס

מי יסיים כמלך השערים של ליגה א׳ דרום?