"מי שרוצה לקחת את עמישב – מוזמן"

נסוג אחורה. שיטרית וחבר (לירן דורף) נסוג אחורה. שיטרית וחבר (לירן דורף)
אחרי עשור בפרונט של המועדון הפתח תקוואי, אבי שיטרית רוצה לקחת צעד אחורה. בראיון בלעדי ל"דאבל פס" שופך היו"ר הכל, מכל וכל. על העירייה ("קיצצה את התקציב בחצי"), על שמעון אבו ("לא קנה אבל רצה להיות הבעלים"), על החובות ("כולם יקבלו את מה שמגיע לו") ועל עצמו ("עשיתי גם טעויות")

 אם יש משפחה שאפשר להגיד עליה שהיא מזוהה עם עמישב פ"ת זו משפחת שיטרית. האב, אשר היה בין מייסדי המועדון בשנות השישים (נקרא אז הפועל עמישב פ"ת) ושני האחים אבי וגולן היו ממשיכי דרכו כשלקחו את הקבוצה אותה הקימו מחדש (תחת השם מכבי עמישב) יוסי איפרגן, מאיר אברג'יל ודודו שרון (אותו אחד מבית"ר פ"ת) לפני כ-10 שנים עת ששיחקה בליגה ג'.

ההקמה מחדש הייתה בשנת 97. עונה לאחר הניסיון הכושל לאחד את הפועל מחנה יהודה, בית"ר פ"ת והפועל עמישב. "ההנהלה הלכה עם מרכז מכבי כי הם נתנו הכי הרבה כסף", משחזר שיטרית.
מגרש ביתי לא היה מכיוון שהוא הופקע ע"י העירייה לטובת בנייתה של שכונת "הדר גנים". הקבוצה הגישה עתירה לבית המשפט וזכתה בזכות ראשונים על סירקין שהיה אז מגרש עירוני.

למרות שעמישב זרמה לאבי שיטרית בדם מאז שהיה נער, המעורבות שלו החלה רק בקיץ 2003. "הייתי אז בעלים של סופרמרקט בעיר.ראיתי את הקבוצה מתאמנת במגרש מכבי פ"ת והחלטתי לתרום לה שני סטים של תלבושות. אברג'יל ואיפרגן "עלו" על הטרמפ ושיגעו אותי כדי שאצטרף אליהם. השתכנעתי ובאתי. מינינו מאמן, את יוסי שושני ויצאנו לדרך. לא היינו מתאמנים. בשבת היינו אוספים שחקנים מהבתים ומופיעים רק למשחקים".
עמישב פרצה לכותרות במהלך אותה עקב אחרי תקרית הדקירה אחרי המשחק עם בית"ר כפ"ס (אז שניהן שיחקו בליגה ג'...).

עונה לאחר מכן החל השינוי הגדול. "איך שהסתיימה העונה כבר התחלנו לבנות סגל לעונה הבאה. החתמנו את מאיר כהן למאמן. צירפנו את שמעון אבו, משה סורמלו, אורן גבאי ועוד. דרסנו את הליגה. עלינו עם 19 ניצחונות ותיקו והפרש שערים של 11:88".

בעונה הראשונה בליגה ב' צירפה הקבוצה את לירון בסיס ואת האווירון, אלון מזרחי. בסיומה עלתה עמישב לראשונה בתולדותיה לליגה א'. שנתיים הצליחה לשרוד ואז ירדה שוב לליגה ב'. רק עונה אחת היא הייתה שם ולמרות ההפסד במבחן העלייה לנחלת יהודה היא עלתה חזרה עקב התפרקותה של הפועל אום אלפחם. במקביל נבנתה מחלקת נוער: "התחלנו עם קבוצה אחת והיום יש כבר שש".

הבעיות הכלכליות, החלו בעונת 2008/9. "ההחלטה לסגור את מגרש סירקין מבלי לתת לנו חלופה הולמת עלתה לנו חצי מיליון שקל. זה שלוש שנים של השכרת מגרשים והסעות. ולא רק זאת,גם החליטו לקצץ לנו את התקציב מ-550 אלף ל-200. רק כדי לסבר לך את האוזן. פ"ת היא העיר הרביעית מבחינת גודל התקציב. מתוך 1.3 מליארד שקל מוקצים לספורט בקושי3.5 מיליון".
אגב, בימים אלו מתנהל הליך משפטי בנושא, במסגרתו נעשה ניסיון גישור, לאחר שעמישב הגישה בשנה שעברה תביעה נגד העירייה בסך חצי מיליון ש"ח.

למרות כל אלה, טוען שיטרית כי מעבר לעונה שחלפה לא נותרו לקבוצה חובות: "אחי גולן נתן הלוואות ביניים מהכיס שלו, קיבלנו קצת כסף מספונסרים והצלחנו עם על הקשיים לעשות שלוש עונות יפות בליגה א'. אם לא משפחת שיטרית, עמישב הייתה עד היום בליגה ג".

עשית גם טעויות
"תראה, כל ההתעסקות סביב עמישב באה מהלב וכן, לפעמים הרגש גבר על ההיגיון. רצינו לעשות דברים טובים ולצערי לקחנו התחייבויות שהתקשינו לעמוד בהם".

מה שמביא אותנו לחובות של העונה שחלפה. הטוקבקים מדברים על סכומים מטורפים
"הכל מקנאה. לדעתי מדובר בכאלה שעמישב לא רצתה אותם. התרגלתי. אמנם נשארו חובות לרוב השחקנים אבל לא בסדר גודל שהטוקבקים מדברים עליהם. הסכומים המדוברים הם בין 130 ל-150 אלף ואני מבטיח לכולם שבשבוע – שבועיים הקרובים הדברים יסגרו וכל אחד יקבל את מה שמגיע לו. אמרתי לחברים בעמותה שהיא בעצם הבעלים של עמישב שלפני שבכלל חושבים על העונה הבאה צריך להחזיר כספים לשחקנים ולבעלי מקצוע וכפי שציינתי זה יקרה בקרוב מאד. זה המקום להודות לכל השחקנים על ההבנה ואורך הרוח שהם מגלים ולאלברט ביטון ולשמואל בטאט שהיו האבא והאמא של השחקנים".

"כולם יקבלו את מה שמגיע להם". שיטרית וחברי העמותה (צילום: לירן דורף)

שמעון אבו ?
"קודם כל הבנתי שצריך להביא כוחות חדשים למועדון. עמישב לוקחת ממני הרבה משאבים הן נפשיים והן כספיים. יש לי משפחה, עבודה שהזנחתי בגלל הקבוצה. מי שיצר קשר עם שמעון היו אברג'יל ואיפרגן. נפגשנו והגענו להבנות בע"פ. העברנו לעו"ד שינסח הסכם ואז אבו דרש להיות הבעלים ובמקביל להכניס אנשים שלו בעמותה כדי שיהיה לו רוב. לזה לא הסכמנו. לא קיבלנו ולא היינו אמורים לקבל כסף עבור הקבוצה. הוא בסה"כ קיבל מהעמותה את המנדט לנהל את הבוגרים, תחת הפיקוח הצמוד שלה בכדי שהדברים יהיו מסודרים על מנת לקבל ניהול תקין. לדעתי הוא רצה לחזור בו וחיפש מוצא. אני מאחל לו הצלחה בשעריים. אותי מעניינת רק עמישב".

מה עכשיו ?
"אם יש מישהו שחושב שהוא יכול לבוא ולהשקיע ולתרום לעמישב – אהלן וסהלן. אני מוכן לזוז הצידה. גם למכור בא בחשבון אם יבוא קונה רציני. אני כבר החלטתי. בעונה הבאה אני ואחי נתעסק אך רק בפיתוח מחלקת הנוער ובהנצחתו של אלי שיטרית ז"ל, הבן של דוד שלי שהיה שחקן הקבוצה ונהרג בתאונת דרכים. אגב, כבר התקבלה החלטה שהמועדון יקרא בעונה הבאה מכבי "אלי" עמישב פ"ת. יש לנו הסכם עם גיא לוי שיקים בית ספר לכדורגל ויהיה היועץ המקצועי של המחלקה ובנוסף מינינו את בהג'ת עודה למאמן הנוער".

והבוגרים ?
"הניהול עובר לעמותה בראשותם של שמואל בטאט ויוסי איפרגן. מאיר כהן יהיה המאמן. הוא עשה איתנו כברת דרך ואנחנו מעריכים אותו מאד. משאבים גדולים לא יהיו כך שככל הנראה הקבוצה תורכב מצעירים ומכאלה שירצו להוכיח את עצמם מחדש בליגה א' דרום. המטרה היא מקום טוב באמצע הטבלה".

אלמוג ספיר ?
"איש יקר לי מאד ברמה האישית. הוא בא משום מקום ונתן מכל הלב. מודה לו על כל העזרה שלו בעונה האחרונה. נכון שלא הבנתי מדוע הוא נעלם אבל חשוב לציין כי מעולם לא ביקשתי ממנו כלום. אפילו אמרתי לו שיביא ספונסרים ולא ישים כסף בעצמו".

אוהד בוזגלו ?
" עברנו יחד ארבע עונות מדהימות. הגיע אלינו כמאמן צנוע ולא מוכר שאוהב לעבוד ומבין בכדורגל. עונה ראשונה השאיר אותנו בליגה והפך אותנו לקבוצת ליגה א' לגיטימית. מאחל לו הצלחה מכל הלב. היחסים בינינו כבר מזמן עברו מיו"ר – מאמן לחברות אמיתית".

חבר. בוזגלו (צילום: לירו דורף)

הרגע היפה שלך בעמישב ?
"העלייה מליגה ג' ל-ב'. זה שימח אותי יותר מאשר העלייה לליגה א'. כשהגעתי אמרתי שתוך 3 שנים עמישב תשחק בליגה א'. וכך היה. מבחינתי זה היה הגשמת החלום".

רגע עצוב ?
"הירידה מליגה א'. רגע מאד קשה, ישבתי ליד השער והזלתי דמעות".

אבי שיטרית בלי עמישב ?
"אין ספק שלא יהיה לי קל לסגת. אני חייב את זה כדי להקים את עצמי מחדש. אחרי 10 שנים הבנתי שיש משהו יותר חשוב מעמישב, המשפחה והילדים שלי. בכל אופן, אני נשאר חלק מהמערכת. אעמוד לרשות כל מי שיצטרך אותי בהנהלה בכל נושא".


 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
לשיטרית
(לשיטרית: 06:45 03-07-2013)
אתה עוד מדבר שנתיים אתם חייבים לי על הכביסות אתה בושה למי אתם לא חייבים אך אתה עושה כתבה אני בימקומך לא מדבר אומר תודה ובורח מהקבוצה
2
אוהבים אותך
(אבי מס 1: 18:51 02-07-2013)
תפרגנו אחלה בנאדם יושב ראש 10 ויש לו מילה שזה הכי חשוב אוהב אותך אבי היקר מאת אורי שתמיד תחייכו אמן
3
שמואל בטאט
(תקשיב: 18:57 02-07-2013)
כך את שמואל בטאט ,רק הוא יצליח להוביל אתכם קדימה
4
בדברייך אתה אדם טוב ועמישב לא היית קיימת בלעדייך אמן שתצליח בכל אשר תעשה
5
בהצלחה
(פתח תקוה: 19:28 02-07-2013)
אבי שיטרית עשה הרבה דברים טובים לעמישב אך בגלל האהבה לקבוצה עשה גם טעיות רבות.חברה הוא מנסה לעשות רק טוב לקבוצה אז תפרגנו
6
אבי אדם טוב ובנוסף....
(שחקן לשעבר: 19:44 02-07-2013)
צריך לציין כאן את איפרגן הוא גבר שבגברים לי אישית הוא סגר כל חוב שהיה שם לאחר שנתיים של חובות אוהב אותך אדם גדול!!!
7
למס 3
(אבי שטרית: 19:48 02-07-2013)
למי שלא הבין מהכתבה, אני זז הצידה לגמרי ומי שינהל את הקבוצה יהיו שמואל בטאט מאיר אברג׳יל ויוסי איפרגן אני אשמח לעזור להם בכל מה שצריך כדי שיצליחו
8
שמואל בטאט בוגד
(רק מחנה: 23:37 02-07-2013)
הלכת לליגה א,עכשיו אנחנו באים להוריד אותך ליגה.
9
לאבי
(לשיטרית: 22:27 02-07-2013)
איזה כסף אתה רוצה תגיד תודה שאבו רצה לקחת אתה רוצה עד כסף
10
חייבים כבר שנתיים
(זיו טל: 23:11 02-07-2013)
שכחת מספר ספקים שאתם חייבים להם כסף כבר מעל שנה וחצי...
11
מילה שלך אבי היא לא מילה
(צחי וייס: 23:14 02-07-2013)
כבר שנה אתה אומר שאתה סוגר את החובות תוך שבוע שבועיים....
12
למכור???????
(יוסי: 08:22 03-07-2013)
מה בדיוק אתה רוצה למכור ערימה של חובות אם אתה באמת אוהב את עמישב תעביר אותה למשהו אחר חינם ותגיד תודה
13
אבי שטרית
(שחקן ומאמן עבר: 15:01 03-07-2013)
אבי בן אדם טוב אוהב את עמישב אהבת אמת. הקריב מצידו מחיר כבד למען עמישב .נכון עשה גם טעויות אבל בתום לב. שיהיה לו בהצלחה . בהמשך דרכו.
14
לכתב
(יוסי : 23:27 03-07-2013)
תפסיק כבר לשקר את כולם הכתבות משעממות את כולם
15
זהירות
(אוהד כדורגל: 06:14 07-07-2013)
שחקנים ומאמנים מדובר בנוכל לא קטן שחייב לאנשים כסף עוד מהתקופה ששיחקנו בליגה ג .לשמואל בטט אתה אדם טוב אבל נחש לא קטן .שחקנים ומאמנים היזהרו .אני כבר נפגעתי.

סקר דאבל פס

מי תעפיל לליגה הלאומית מליגה א' דרום?