פרץ הנצחון

עירוני נתיבות חוזרת לעצמה ובשישי גברה בחוץ על הפועל ערד משער נצחון בדקה ה-90 של חלוץ הרכש ממכבי באר שבע,איציק פרץ.בכך החליפו הקבוצות מקומות שערד מתחילה לחוש את התחתית בעוד נתיבות עם הפנים קדימה אל עבר מעלה הטבלה.

הדרבי הבאר-שבעי התקיים במזג אוויר נוח בערד. לא, אין פה טעות. בהרכבים שפתחו את התמודדות לא נרשמו מקומיים בשני הצדדים. רק על הספסל, וגם הם בודדים בלבד. השחקנים, רובם ככולם, מגיעים מבירת הנגב.

שחקני שתי הקבוצות כבר התמודדו ביניהם פעמים רבות ואף שיתפו פעולה בקבוצות הנגב השונות. שחקנים רבים מנתיבות שיחקו בערד ולהיפך. שני שחקנים מקומיים אף מושאלים מנתיבות, הבלמים ייבגני גופמן הפצוע שפתח על הספסל, ואלעד שרף. קובי שוקרון, הקפטן הערדי, שנקלע לאי-הבנות עם מאמנו לאחרונה, חיכה על הספסל לדקה בה יזדקקו לשירותיו.

 

חזן מנתיבות(בכחול) בורח לפרץ ולביא.(צילום:אנג'לו)

 

נתיבות, שניצחה בשלושת משחקיה האחרונים, שניים מהם בליגה, הצליחה להיחלץ מהמקום המסוכן מתחת לקו האדום והגיעה בהרכב מלא ובמצב רוח מצוין למשחק. בערד השיגו רק שני ניצחונות רצופים, אחד מהם בליגה, וגם הם ממוקמים במרחק קטן מהסכנה. שתי הקבוצות שאפו להמשיך במומנטום החיובי ולהתרחק עוד מהתחתית.

השחקנים לא נזקקו לגישושים האופייניים למשחקים מהסוג הזה והמשחק נפתח בסערה. כבר לאחר 19 דקות נכבש השער הראשון: כדור קרן שהוגבה לרחבת האורחים הגיע לראשו של הבלם נועם פרץ שעלה לעזרת ההתקפה. פרץ נגח את הכדור חזק לעבר הקרקע ופנימה. שער ליגה ראשון לפרץ, 0:1 לערד.

 

ערד חוגגת שער יתרון מוקדם.(צילום:אנג'לו)

 

האורחים הגיבו מיד בהסתערות רבתי, אך ערד לא הסתגרה. רק שתי דקות עברו והבלם הנתיבותי המעולה מאור פחימה כמעט החזיר בשער משלו, כשנגח מקרוב כדור חופשי שהגיע אליו אל מעל המשקוף. אחרי חצי שעה של משחק הגיע תורו של עאטף אבו בילאל המצוין לתעתע במגן הימני תומר טדסה, לעבור גם את אלעד שרף ולהיעצר רק ע"י גיא חיון. 3 דקות בתוך תוספת הזמן מסר אבו בילאל כדור נהדר לבן הרוש שרץ עד קו הבסיס, הגביה לעבר אורן פחימה, שנגח מקרוב היישר אל ידיו של חיון, 0:1 במחצית.

עם פתיחת המחצית השנייה נאלץ שמעון ביטון, המאמן המקומי, להעלות את השוער הערדי אביאור רחמים במקומו של גיא חיון, שנפצע בתחילת המשחק בהיתקלות עם המגן האורח בן הרוש. רחמים, שוער כישרוני, חזר מפרישה ארוכה וקיבל רק במשחק הגביע בשבוע הקודם הזדמנות לצבור ביטחון, שכ"כ נחוץ לשוערים בין הקורות. היה לו זה משחק בכורה בליגה לאחר זמן רב.

 

שוער ערד,גיא חיון מוטל על הקרקע לאחר המפגש האווירי עם בן הרוש האורח.(צילום:אנג'לו)

 

רחמים לא הספיק להתחמם ולגעת בכדור, ומיד ספג. 5 דקות מפתיחת המחצית פרץ אורן פחימה משמאל לרחבת ערד. נועם פרץ גלש נקי וחילץ את הכדור, פחימה, בהתנהגות לא אופיינית, צלל, ואוהד יפרח השופט קבע – בעיטה חופשית. ה'אין עבירה' נעשתה ממקום בו בלתי אפשרי לבעוט למסגרת, לכן הזיז ערן בן הרוש המנוסה את הכדור כ-5 מ' הצידה ללא תגובה של השופט, אמר תודה רבה ובעט טיל לעבר הקורה הרחוקה ופנימה. דקה 50, שער ליגה ראשון העונה לבן הרוש, מפוקפק אך יפה, 1:1, לשמחתם הרבה של כ-30 האוהדים הנאמנים שליוו את קבוצתם למשחק החשוב.

ערד לא הספיקה להתאושש מההלם וכבר ספגה את השער השני. כדור קרן הוגבה, איציק פרץ נגח באין מפריע פנימה, דקה 55, שער ראשון גם לפרץ, 2:1 לנתיבות, המהפך הושלם.

 

אורן פחימה(מימין)מברך את איציק פרץ לאחר שכבש את ה 2:1 לנתיבות.(צילום:אנג'לו)

 

המשחק המשיך להיות מהיר והתקפי, כשהאורחים מקבלים סיוע בלתי צפוי מהשופט שדאג לעצור את ערד בתואנות שונות ומשונות, כשהוא מתעלם מעבירות ברורות של האורחים, ושורק לעבירות שלא היו נגד המקומיים. 10 דקות אחרי המהפך הגיע תורו של דודו פלס להגיע במבצע יפה אל מול אלחרר ולהיעצר על ידיו.

 

אייל עבד(בכחול)וקובי שוקרון רוצים כדור,אמש בערד.(צילום:אנג'לו)

 

בדקה ה-68 נאלץ המאמן המקומי לבצע שוב שינוי כפוי ולא התקפי, כשלמרות שהיה בפיגור, נאלץ להכניס את הבלם גופמן במקומו של הבלם שרף. 5 דקות אח"כ הוא שלף את הקלף ההתקפי האחרון שלו והכניס את קובי שוקרון במקומו של בר חביב. שוקרון הזרים דם חדש בעורקי המארחים. בדקה ה-75 הוא יכול היה להשוות כשהגיע מול אלחרר אך במקום לבעוט ניסה לפרגן ונבלם לקרן. את כדור הקרן נגח אשר ברוך פנימה, דקה 76, שער ליגה מס' 4 לברוך, 2:2.

 

אשר ברוך(באדום)נוגח את השוויון של ערד.(צילום:אנג'לו)

 

אשר ברוך ושוקרון חוגגים את השוויון הזמני לערד.(צילום:אנג'לו)

 

בדקה האחרונה, כשנראה היה שהמשחק יסתיים בשוויון, עצר שוב השופט יפרח את התקפת ערד מסיבה בלתי ברורה. הכדור הגיע אל מקי חזן, שמסר כדור עומק נהדר לאיציק פרץ. זה הגיע אל מול רחמים ולא התקשה לכבוש, דקה 90, שער שני לפרץ, ונתיבות, בעזרתו האדיבה של יפרח, מנצחת בהתמודדות החשובה 3:2.

 

נתיבות חוגגת נצחון דרמטי.(צילום:אנג'לו)

 

שפט חלש מאוד ומגמתי אוהד יפרח, בעזרת הקוונים יורי טקאץ' וצביה מלכה, לעיני כ-250 צופים באצטדיון העירוני בערד.

הפועל ערד: חיון (46 רחמים) טדסה, שרף (68 גופמן), פרץ, תנעמי, לביא, חביב (73 שוקרון), פרץ, פלס, ברוך, חזות.

עירוני נתיבות: " אלחרר, בן הרוש, מ. פחימה, עבד, חזן, חאוסטוב (82 ישי), בוכובזה, כחלון (78 בוכריס), אבו בילאל, פרץ, א. פחימה.


אהוד כחילה, מאמן נתיבות: "משחק טוב. אפילו טוב מאוד. הרבה מאוד מצבים. הפסדנו חמישה משחקים בדקות התשעים והיום המזל היה איתנו. אני חושב שהיינו הרבה יותר טובים ויותר מסוכנים ויותר דומיננטיים וספגנו שני שערים ממצבים נייחים, אבל עכשיו זה לא חשוב. השגנו שלוש נקודות ואנחנו מסתכלים קדימה".


שמעון ביטון, מאמן ערד: "אני אף פעם לא נוהג לדבר על שופטים למרות שכולם ראו את תצוגת השיפוט. מעבר לזה החבר'ה השתדלו, עשו מאמץ אדיר, היו טובים ושיחקו טוב מאוד, למעט חוסר ריכוז שעליו אני מתריע. אני פחות משחק על מזל ויותר משחק על עמידה נכונה במגרש, ואני חושב שעמדנו לא רע במגרש היום. הדרך שלי היא למזער את התלות במזל ככל שניתן, מה שלהם היה היום, אבל בטווח הארוך זה מתאזן. גם לנו בעזרת השם יבוא המזל. מעבר לזה – הפסד מיותר לחלוטין. אני חושב שהיינו הרבה יותר טובים כפי שכולם ראו אבל בשביל לנצח צריך להבקיע, והבקענו היום שער אחד פחות מהם".

 

מאמן ערד,שמעון ביטון,מעכל את ההפסד.(צילום:אנג'לו)
 

 תגובות

+ הוסף תגובה
1
shimon
(el marginal: 22:28 05-12-2009)
lej a baita....dudu peles lo iajol liot ba migrash,gam coby shukron,be gam elazar
2
ערד מה יהיה
(דוד: 07:41 06-12-2009)
רואים כבר את התחתחת צאו מצזה כבר
3
תן לו יותר לשחק
(רמי: 10:16 06-12-2009)
שמעון אתה אחלה מאמן אנחנו איתך . חוסר מזל היה לנו במשחק רק תדע שערד השתפרה מאוד במשחקים שלה. קובי אוהבים אותך ואביאור אתה מוכשר מאוד אבל קצת יותר בטחון וריכוז יש לך את זה שוערים בליגת העל לא היו יוצאים לכדורי גובה כאלה שאתה יצאת

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?