בגלל בני מכר, בני ג'דידה מכר הגישה בקשה לשנות את שמה

כל עוד הפועל מכר הייתה קיימת, בבני ג'דידה שמרו בקנאות על שמם. כשהראשונה התפרקה וג'דידה התדרדרה במורד הליגות הוחלט לאחד את השמות. לפני כחודש הוקמה בני מכר וכעת בג'דידה רוצים את שמם המקורי בחזרה. ההתאחדות תחליט בנושא.

למי שקצת מכיר את הפוליטיקה בצפון יודע שהכפרים ג'דידה ומכר הסמוכים לעכו חולקים מועצה מקומית אחת.זה לא הפריע לשניהם להחזיק בקבוצות כדורגל נפרדות.
בשיאה שיחקה בני ג'דידה בליגה הארצית ואילו הפועל מכר שיחקה בליגה א'. ב-2007 התפרקה האחרונה לאחר שירדה לליגה ב'. גם ג'דידה נקלעה לחובות כבדים והחלה את ההתדרדרות במורד הליגות.
עונה לאחר שירדה מהארצית, נשרה לליגה ב' ולאחר עונת הישרדות נשרה לליגה ג'. במקביל, בעידוד המועצה התאחדו השמות והקבוצה נקראה בשלוש השנים האחרונות הפועל בני ג'דידה מכר.

בקיץ האחרון הוחלט להקים מחדש קבוצה במכר ולעונה הקרובה נרשמה בני מכר. הקבוצות אגב, אמורות לשחק באותו המחוז בליגה ג'.

מי שלא אהב את המהלך בלשון המעטה היה המאמן של ג'דידה, איברהים כנעאני. בתגובה החליט לפנות להתאחדות ולבקש להוריד משמה של קבוצתו את השם מכר. "הוספנו את השם מכר לקבוצה כדי שכולם יזדהו איתה, עכשיו שיש במכר קבוצה אני לא רואה טעם בלהחזיק את השם. במקביל אבקש שנשחק במחוזות שונים. לא רוצה ליצור מתח מיותר אצלנו במיוחד לא לפני הבחירות".

לא רוצה מתח מיותר. כנעאני (צילום: מיכאל פישנזון)
במקביל החלה בני ג'דידה להתארגן לעונה הבאה והמטרה היא לבנות את עצמה מחדש. להנהלה צורפו שני חברים חדשים: עומר יונס וסאמח כיאל בנוסף הוחזר לקבוצה סלאח כיאל ששיחק בעונה שעברה באחווה עראבה בליגה א'.
מעבר לכך רוב הסגל נשאר בתוכם החלוץ, מוחמד שעבן (שבט), עלי עכאווי, ג'יהאד קיס, שריף רבאח ורפעת מוברשם.

"המטרה היא לבנות קבוצה לשנים הבאות ומי יודע, אולי גם להיאבק על העלייה", סיכם כנעאני.


 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
כאילו דרבי ריאל ברצלונה
(חולה כדורגל: 23:51 22-09-2013)
מי שישמע יחשוב שמדובר בדרבי ספרדי או אנגלי...יש לכם מזל שאי אפשר לרדת ליגה..חחחחחח

סקר דאבל פס

מי תעפיל לליגה הלאומית מליגה א' דרום?