אייל שדה מאמן מ.ס קריית גת התפטר מתפקידו.

מאמן מ.ס. קריית גת, אייל שדה הודיע במהלך המשחק מול בני יצ'אלאל כי הוא מתפטר מתפקידו. הרקע להתפטרותו התפרצות של אחר מחברי הנהלת הקבוצה, אשר אלפסי כלפיו בעקבות חילוף שהוא ביצע בדקה ה-60 עת הוציא את הקשר לירן מואס שעד לדקה זו היה הבולט במגרש. בעקבות ההחלטה חילוקי דעות בין חברי ההנהלה על זהות המאמן. יו"ר הקבוצה, מיכה יפרח,"פניתי למוריס ז'אנו והצעתי לו לאמן". מוריס ז'אנו אישר את הפנייה אך טרם השיב לה. אשר אלפסי,"עם סגל השחקנים הזה היינו מזמן צריכים לחגוג את העליה". אייל שדה,"ההתפרצות של אלפסי לא הייתה במקומה". חבר הצוות המקצועי, משה סבג שהוא גם שחקן הקבוצה,"אייל שדה ימשיך לאמן את הקבוצה עד סוף העונה". הערב אמורה להתקיים ישיבה בין חברי ההנהלה ובו בין הייתר יוחלט באשר לזהות המאמן. ביום שלישי הקרוב צפויה הקבוצה להשלים את המשחק מול הפועל מצליח שהופסק לפני שבועיים בעקבות מזג האויר.

"שכונה" זו מילת כבוד בכדי לתאר את שאירע במהלך משחק העונה בין בני יצ'אלאל למ.ס. עירוני קרית גת. הכל החל למעשה בדקה ה-60 למשחק. דקות אחדות לפני כן ביקש מאמן מ.ס. קריית גת, אייל שדה מהחלוץ, עדי דניאל להתחמם, זאת לאחר שקפטן הקבוצה, משה סבג דידה על רגליו, אך סבג סימן למאמנו שהכל בסדר איתו וכי בינתיים הוא ממשיך. למרות זאת ביקש שדה מעדי דניאל להתכונן למגרש, לכולם היה נדמה ששדה מוציא את סבג ומכניס במקומו את דניאל, אך במקום זאת הוא החליט להוציא מכר הדשא את קשר הקבוצה, לירן מואס. החלטתו זו עוררה את זעמו של חבר הההנהלה, אשר אלפסי שהתפרץ לעברו של שדה תוך שהוא אומר לו,"אין לך מושג במה שאתה עושה, מה אתה מוציא את השחקן הטוב ביותר במגרש, בגללך הקבוצה לא במקום הראשון". שדה  מצידו לא הגיב לדבריו של אלפסי, אך הוא ניגש ליו"ר הקבוצה, מיכה יפרח והודיע לו שמבחינתו בסיום המשחק הוא מסיים את תפקידו.

 

אייל שדה שניות לאחר התקרית(צילום:לירן דורף)

 

מאותו הרגע התיישב שדה בצד הספסל והפסיק לחלק הוראות לשחקנים, כתוצאה מכך ביקש הקפטן, משה סבג להתחלף. סבג הנמנה על חלק מהצוות המקצועי של הקבוצה החל מאותה דקה לתדרך את השחקנים. כאמור המשחק הסתיים בתיקו מאופס וקריית גת התרחקה ממאבק העלייה.

 

אלפסי יורד אמש מהמגרש עם מואס(צילום:לירן דורף)


התקרית בין אלפסי לשדה הביאה את יו"ר הקבוצה, מיכה יפרח לקבל החלטה כי שדה שהודיע שהוא מתפטר לא ימשיך בקבוצה וכבר אמש הוא קיים שיחה טלפונית עם המאמן מוריס ז'אנו והציע לו לאמן את הקבוצה עד תום העונה. בשיחה שקיימנו עימו אמר יפרח בתגובה,"יש לי המון ביקורת על ההתנהלות המקצועית עד כה, השקענו המון כספים בקבוצה הזו והבאנו שחקנים מליגות בכירות רק כדי שנעלה את הקבוצה כבר העונה לליגה ב', לצערי השילוב של הצוות המקצועי לא הוכיח את עצמו ולכן צריך לעשות זעזוע. מבחינתי אייל שדה לא ממשיך לאמן והמועמד המוביל להחליפו הוא מוריס ז'אנו. אגב בין יפרח לז'אנו קיימים זה זמן רב קשרי חברות ועל פי המסתמן אם שום דבר חריג לא יקרה הוא ימונה למאמן הבא של הקבוצה.
מוריס ז'אנו מצידו אישר את הפניה אליו,"אני עדיין שוקל אותה, אנסה לעזור לקבוצה למצוא מאמן אחר ויכול להיות מאוד שזה יהיה אני".

 

משה סבג מדריך אמש את קריית גת(צילום:לירן דורף)

 

למרות זאת מתברר כי בין חברי ההנהלה קיימים חילוקי דיעות באשר להחלטה לקבל את הודעתו של שדה כי הוא אינו ממשיך בקבוצה. חבר ההנהלה, שאר אלפסי הודיע כי מבחינתו אייל שדה סיים את תפקידו, כך גם יו"ר הקבוצה, מיכה יפרח. אלפסי אמר הבוקר כי מבחינתו הקבוצה הזאת הייתה מזמן צריכה להיות במקום הראשון בהפרש של 10 נק' מהשנייה,"לא יעלה שיש לנו את סגל השחקנים האיכותי ביותר בליגה ואנחנו רק במקום השלישי, לאף קבוצה בליגה אין שחקנים מליגות בכירות ולאור כך הצוות המקצועי לא הוכיח את עצמו".
אייל שדה מצידו הודיע הבוקר כי נכון לכרגע הוא אינו ממשיך בקבוצה, "זה זמן רב שאני מרגיש שמשהו מתבשל, אתמול זה היה הקש ששבר את גב הגמל, ההתפרצות של אלפסי כלפי הייתה לא במקומה, לאלפסי אין ולא הייתה כל זכות החלטה בקבוצה הזאת, המחליטים הבלעדיים לטעמי הם משה סבג ואילן כנפו ולא אף אחד אחר, בהתאם למה שהם יחליטו אני אפעל, נכון לכרגע אניאיתן בהחלטתי לא להמשיך בקבוצה".

 

אייל שדה(בצהוב)לפני התקרית.(צילום:לירן דורף)


משה סבג הנמנה על חברי ההנהלה, הצוות המקצועי ואף משמש כשחקן בקבוצה, אמר בתגובה,"אייל שדה ימשיך לאמן את הקבוצה עד סוף העונה, אם הוא לא יאמן אז אני אני יאמן. שדה היה איתנו מתחילת הדרך והוא ימשיך איתנו עד הסוף. בערב ניפגש ונחליט בעניין".
כאמור הערב עם צאת השבת אמורים חברי ההנהלה לקיים ישיבה במהלכה יתקבלו ההחלטות באשר לזהות המאמן. ביום שלישי מצפה לקבוצה משחק ביתי לא קל מול הפועל מצליח, משחק שהופסק לפני שבועיים בעקבות מזג האויר הסוער.
 

אייל שדה ואלפסי(מצביע)אמש לפני התקרית(צילום:לירן דורף)תגובות

+ הוסף תגובה
1
הגע הזמן ....
(/////////////: 22:25 14-03-2009)
קודם כל זה בושה שמיתערבים למאמן בצורה כזאת ודבר שני הגיע הזמן שהמאמן הזה אילך הבית כי אין לו מושג ביכלל בכדורגל ..
2
אשר אלפסי שכונה
(אוהד מכבי קריית גת: 01:43 15-03-2009)
גם את יוסי גורדנה העפת הביתה בזמנו אתה חושב שאתה יענקלה שחר אין לך מושג בכדורגל אתה מנסה בכוח להכניס את עצמך לעמדת המאמן. כל העסק של מ.ס מלכתחילה נועד לכישלון (קמתם בעיקר להפריע למכבי ולפגוע בה)וגם אם תביאו את פרגסון לא תעלו ליגה את השכונה של בית"ר הבאתם למ.ס הייתם מתים להתקרב לרבע מהרמה של מכבי.
3
עקלות
(xnh: 20:32 22-03-2009)
4
מכבי שכונה
(שולי: 15:02 28-03-2009)
מכבי קרית גת יודעת שאם מ.ס עולה ליגה עוד שנתיים הם יהיו גמורים,אל תשכח ש"השכונה" של אלפסי ניצחה את מכבי קרית גת 3 פעמים מארבע משחקים בליגה א'..אז עדיף שתסתום..קנאי
5
אנחנו שכונה?
(אוהד מכבי קריית גת: 23:04 07-04-2009)
גברת שולי הסוף שלנו זה החלום שלכם אבל מכבי קריית גת תמשיך להתקיים על אפם וחמתם של כולם. אם הנהלת מכבי קריית גת רוצה בעונה הבאה מ.ס לא תיהיה קיימת בכלל כל השחקנים שלכם שייכים למכבי. חוץ מזה מה יש לי לקנא בכם אין לכם עבר ובטח שאין עתיד.
6
בן גוריון 6
(שלומי גואטה: 21:59 21-04-2009)
סודמי הוא המלך רק הוא יעלה אתכם טוב שהבאתם אותו

סקר דאבל פס

מי יסיים כמלך השערים של ליגה א׳ דרום?